14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 112 total)
  • Author

Sa speram ca rezultatul asta ne descatuseaza si o sa revenim in cartile promovarii.

Zibling
    Member

@sircos wrote:

sezonul trecut ne-a scos din cupa juventus colentina (parca, sper sa nu ma insel) din divizia a 3-a. acum am invins steaua! frumos salt 8)

Ehe, mosule. Giani ti-a explicat de ce iti amintesti gresit. Vezi, daca nu mai vii la meciuri de un an de zile. Exact ultimul an l-ai ratat… si bine ai facut… a fost un sezon mizerabil. Insa, cel inceput acum 2 luni poate deveni un sezon memorabil. Cel putin, victoria de ieri cu 2-0 va ramane mult timp in memoria noastra a suporterilor.

Bravo Varga! In sfarsit ai jucat ca un capitan de echipa.
    Bravo Curelea! Asa sa dai cu capul mai des, ca in rest ne-ai imbolnavit.
    Bravo Daniel Lung! Poate nu ne parasesti prea devreme, si mai capeti XP pe la Sportul.
    Bravo Niculescu! Marimea nu conteaza, si daca va invata sa se pozitioneze la fazele fixe, va ramane peste Samoila ca valoare.
    Bravo Secareanu! A revenit intr-un meci oficial si nu a gafat, a stat 70 minute ca mai multi nu i se poate cere.
    Bravo Ciupe! Pe partea lui nu au trecut oitele.

Desi, oricat m-am bucurat live la vizionarea meciului (Ovidiu, puteam fi la Urziceni, dar tu n-ai vrut – pe tin eu minte). Bine zicea cineva mai sus – “nu e suficient sa porti un tricou cu Steaua pt a castiga un meci”… de aceea, parca bucuria mea este infranata, decoarece Steaua in afara de vreo 4 ocazii a fost praf ca joc, praf in aparare si praf la fazele fixe. Si Sportul a profitat! :mrgreen:

mkg
    Member

VICTORIE MARE!!! Victorie de palmares pe care o meritam de ani buni in fata Stelei.Nu am crezut nici o clipa in ea dar iata ca minuni se intampla.Sper sa murim frumos in cupa indiferent cand o vom face ( din pacate valoarea lotului nostru nu ne permite sa jucam pe doua fronturi si probabil cupa va fi a doua prioritate)
    Am ramas placut surprins ca nu au fost evidentiati jucatori ci jocul si spiritul echipei.Si eu la randul meu felicit in primul rand echipa insa nu pot sa ma abtin sa nu fac doua evidentieri :
    FELICITARI DACIAN VARGA o pasa de gol si un gol semnate prin inventivitatea si talentul sau .Curelea ar trebui sa ii lustruiasca ghetele ca acestea il fac pe el mare atacant cand nu risipeste ocaziile prin precipitare si lipsa de concentrare.
    Formidabila poveste de transformare a unui element rebel ,impulsiv si needucat dar talentat intr-un capitan de echipa autoritar, tupeist si supertalentat. Iata ca pe unii responsabilitatile ii stimuleaza sa-si depaseasca conditia.
    Felicitari lui COSTIN CURELEA fiindca a inceput usor usor sa devina varful concentrat care isi premediteaza actiunile punandu-si in valoare calitatile.
    Am tinut sa ii felicit pe cei doi fiindca eu pe ei ii vad ” locomotivele” echipei. Am remarcat ca orice joc pe care unul din ei nu il reuseste,influenteaza rezultatul si jocul echipei .
    In jurul lui Dacian Varga se poate forma o echipa ” obraznica ,agresiva si lipsita de respect”(in sensul bun al cuvintelor)dar tanara si talentata ! E greu sa inlocuiesti mediocritatea cu atatea calitati dar nu imposibil si eu de exemplu am rabdare multa !

adso
    Member

http://gsp.ro/stire/ferfelea-nu-stiu-daca-steaua-putea-mai-mult-in-fata-noastra-103373.html

SPORTUL – STEAUA 2-0
    Ferfelea: “Nu ştiu dacă Steaua putea mai mult în faţa noastră!”
    de Emanuel Roşu

Unul dintre cei mai importanţi jucători ai Sportului în partida contra Stelei consideră că victoria studenţilor a venit firesc, pe fondul unui joc tactic excelent practicat de elevii lui Adrian Falub.

“Nu ştiu dacă Steaua putea mai mult împotriva noastră pentru că am jucat tactic foarte bine. Ne-am dorit foarte mult să cîştigăm. Echipele mari te lasă să pasezi, ies la joc, nu se închid ca formaţiile din liga secundă.

Atît eu, cît şi colegii mei, ne dorim să jucăm tot cu o echipă mare în optimi. Meciurile cu Rapid, Dinamo, Poli Timişoara sau CFR Cluj te fac să te simţi fotbalist” a comentat Ferfelea pentru gsp.ro.

ssfan
    Member

Rezumatul meciului ( cca 45 min ) aici : http://antena1.ro/index.php?page=webcast&id=32119

laucantona
    Member

foarte bun meci…mai ales tactict facut de ai nostrii, plus Varga a demonstrat ca este un brazilian…pacat ca suntem in liga a 2-ua. Multumesc de linkuri.

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca in sfarsit am reusit sa-i batem si noi pe Steaua intr-un meci de cupa, chit ca ei au jucat cu echipa a II-a. Sper ca in turul urmator sa cadem cu o echipa accesibila.

Zibling
    Member

Cica abia pe 27 octombrie vom afla adversarul nostru din optimile Cupei Romaniei.

Giani
    Member

Gresesti, Caz. Nu am jucat cu Steaua 2, ci cu Steaua. In acest joc au demonstrat ca incearca sa copieze modelul marilor cluburi europene, care au 30 de jucatori, dintre care niciunul nu va sti daca maine va fi titular, va fi rezerva sau va fi in afara foii trimise oficialilor. Din pacate pentru jiji fecali, un lot achizitionat cu peste 6 M a demonstrat nimic. Ma uitam cu groaza la lotul lor: Vatca, Golansky, Neaga, si mai sunt vreo patru, au jucat in Liga Campionilor. Tot vreo 7 sunt sau au fost selectionati la loturile nationale. Degeaba. Plesan ala ar trebui concediat, trimiterea lui in liga a 3a este un privilegiu nemeritat pentru acest maimutzoi. Este prostia lui jf, a aruncat pe fereastra o caruta de bani cu care la Sportul ar fi facut perfomanta. Dar unui cioban handicapat nu ai ce ii cere.

Sper ca aceasta victorie revansa (pentru marlania din 2006) sa ii trezeasca pe jucatori si, de acum incolo, sa batem tot. Varga si Curelea au demonstrat ca, atunci cand vor, pot fi jucatori de clasa.

dragos
    Member

victoria reprezinta un ZEPELIN de oxigen, incredere si speranta !!!
    FELICITA, FELICITA !!!!

mkg
    Member

Dragos nu iti mai recunosc stilul in ultima vreme ! Ai patit cumva ceva???
    Si daca tot ai aceasta noua abordare ( sper eu ca e vorba de superstitie) schimba si jos corespunzator .NU?

dragos
    Member

@mkg wrote:

Dragos nu iti mai recunosc stilul in ultima vreme ! Ai patit cumva ceva???
    Si daca tot ai aceasta noua abordare ( sper eu ca e vorba de superstitie) schimba si jos corespunzator .NU?

unul dintre motivele acestui nou stil de abordare, il gasesti pe topicul DIVERSE, insa echipa este cea care ne da motive de bucurie.
    semnatura nu o voi schimba, intrucat nu se refera strict la echipa, ci face referire la dorinta umana perpetua de a fi mai buni, mai pacifisti, mai iubitori, mai toleranti.

Zibling
    Member

Ce-mi place cand o dai cotita, Dragos! 8)
    Spune-mi pt ce partid candidezi in iarna asta, deoarece promit ca te voi vota? 😆

Giani
    Member

Eu cred ca Dragos va candida pentru partidul studentilor bucuresteni. Pana la proba contrarie, victoria cu oile este un foc de paie, cat timp niste cretini nespalati scot in Regie 0-0, si le mai pune si bagaciul (un bogaci este o chestie idioata cu doua maini, doua picioare, un fluier si are un scor IQ pe la 10) mingea la var.

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Ce-mi place cand o dai cotita, Dragos! 8)
    Spune-mi pt ce partid candidezi in iarna asta, deoarece promit ca te voi vota? 😆

aici te inseli, eu sunt apolitic.
    intreaba-ti prietenii cum sta treaba cu politica. 8) 8) 8)

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 112 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.