15.03.2008 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 15.03.2008 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Inca nu-mi vine sa cred ca nu am reusit sa-i batem pe astia. Daca nu-i batem acasa pe Dunarea Galati, atunci pe cine naiba mai batem? Eu unul sper sa nu ajungem in C.

ultrasro
    Member

Dragos, lasa chestia cu superfericirea si sa vedem cat de fericit mai erai daca vedeai cum a sutat Sportul in bara din 2 metri in minutul 92. Sau daca vedeai cum ne certam cu jandarmii si stewarzii… Pentru Siman evident ca si eu ii doresc tot binele pe care si el ni-l doreste noua prin politica lui de transferuri: Ciobi si Oae au fost trimisi la Intergaz, Nicola si Irimia in tribune….

In prima repriza putea sa fie 5-0 pentru noi dupa primele 20 de minute…. am luat un gol frumos in min 56 asa cum Andrei Popescu stie….la vinclu, pe coltul lung :)
    Echipa e lipsita de experienta…ii trebuie multe meciuri ca sa ajunga la un fotbal legat 90 de minute si nu doar 40….

ultrasro
    Member

Liga 2 : Lui Falub i s-a cerut demisia

În timpul meciului dintre Sportul Studenţesc şi Dunărea Galaţi, Adrian Falub, antrenorul studenţilor, a fost foarte nervos, criticând deciziile luate de centralul Codruţ Nicoară din Râşnov şi certându-şi des elevii. Fostul antrenor al Universităţii din Cluj a intrat repede în vizorul spectatorilor prezenţi pe stadionul din Regie, deoarece Cristian Irimia fusese lăsat pe banca de rezerve, iar Marius Postolache, care a avut o evoluţie mai mult decât modestă, nu era schimbat. Până la urmă, Falub l-a schimbat pe Postolache cu Andrei Stângă, însă fiul fostului handbalist Vasile Stângă a fost doar o umbră în teren. Spectatorii l-au criticat pe Falub şi pentru introducerea lui Stângă, iar la final i-au cerut demisia, reproşându-i antrenorului că echipa va retrograda în liga a treia cu el la cârmă.

http://www.mysport.ro/stirea/26010/liga_2___lui_falub_i_s_a_cerut_demisia.html

07Ex
    Keymaster

Hai mai Ovidiu ca il inteleg si pe Dragos. Ce folos daca in prima repriza puteam avea 5-0 sau daca am dat in bara in min.92 daca nu am castigat. Fotbalul se joaca pe goluri iar noi nu suntem in stare sa dam goluri. Ce folos daca jucam frumos dar nu castigam?

Or fi ei jucatorii fara experienta, dar asta nu scuza faptul ca trebuie sa joace si sa castige. Daca nu sunt de divizia B sa joace in C sau la juniori. Eu nu am auzit le echipele mari din Europa ca echipa n-a castigat deoarece jucatorii nu au experienta. Daca nu au experienta sa vina altii care au experienta.

In alta ordine de idei, ce tot spune Adi de Ciobi si Oae ca ar fi fost cedati la Intergaz? E adevarat sau doar un zvon?

ultrasro
    Member

Cei doi au fost transferati ieri la Inter Gaz, nu este zvon, acolo joaca si Tarnacop…. acolo au si prime de joc …. la Sportul se joaca doar pe salariu :(

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Cei doi au fost transferati ieri la Inter Gaz, nu este zvon, acolo joaca si Tarnacop…. acolo au si prime de joc …. la Sportul se joaca doar pe salariu :(

Pai asta e bine! Poate mere si Siman dupa ei… Ca poate ia si el prime!

Ce-am fost si ce-am ajuns…

Radu Dobrin
    Member

am mai luat un punct…e bine! Inca mai avem sanse sa scapam de retrogradare.

ionut.ro
    Member

Am ajuns prin min25 asa ca nu stiu ce mari ocazii a avut Sportul pana atunci. Eu l-am vazut pe Curelea sutand pe langa poarta de la 11m, cazand in momentul sutului, apoi in min 34 Ferfelea a executat slabut pe coltul lung o lovitura libera din coltul careului de 16m prinzandu-l pe picior gresit pe portarul oaspetilor deschizand scorul. Pana la pauza nu-mi mai amintesc mare lucru.
    A doua repriza a inceput cu ocazii de ambele parti, Sportul parea capabila sa produca pericol la poarta adversa, dar fiecare ocazie a noastra era urmata de o replica a adversarilor. Mai intai Curelea nu a ridicat suficient mingea pt a-l depasi pe portarul advers, apoi Popescu a parat un sut pe jos la coltul scurt din 8m, apoi Ferfelea (cred) a sutat prin surprindere de la distanta, portarul a respins in fata, dar Curelea a fost blocat in momentul sutului. In faza care urmeaza acelasi Curelea (mi s-a parut tare neinspirat astazi) a faultat in marginea careului nostru – probabil pt a da timp apararii sa se regrupeze. Dupa ce aparatorii s-au regrupat, centrarea galatenilor a fost reluata cu capul in poarta la coltul lung, dintr-un buchet de jucatori. La ce ocazii avusesera, se parea ca alb-negrii vor castiga totusi, numai ca pana la final echipa nu a mai avut luciditatea de a periclita poarta oaspetilor. Intrerea lui Stanga nu a adus nimic nou. S-a miscat destul de bine la noi un blond pe care nu l-am mai vazut pana acum – intrat prin min 70 (Florin Sandu) pe extrema stanga. Varga a iritat tribunele in momentul schimbarii la 1-1 parasind agale terenul. Pe fondul domiarii noastre oaspetii au avut 2 mai ocazii in ultimile 10min, un atacant al lor a ratat interceptia unei pase care l-ar fi lasat singur cu portarul pe contraatc, apoi tot pe contraatac singur la 11 m un adversar a lovit prost balonul, acesta trecand pe langa poarta. Si totusi Sportul ar fi putut castiga meciul in ultima faza, dupa o minge balbaita de apararea galateana, dar singur cu poarta goala din 2m, Ferfelea a sutat cu sete in bara laterala, anuland tot ce facuse bun pana atunci.
    Citind ca scria Adi am avut impresia ca “vantul turbat” e porecla lui Varga

Zibling
    Member

Astazi in Regie – O prima repriza datatoare de sperante si dupa vreo 4 ocazii mari de gol, venite mai mult pe temeiul apararii visatoare a galatenilor, decat pe combinatiile sportistilor nostri, a picat golul lui Ferfelea. Iata ca Ferfelea ne ajuta din nou pt al doilea meci consecutiv. Si ma intreb eu: atacantii nostri ce rol mai au? Pai, raspund tot eu: A.Stanga faci doar preluari si nu-si mai incearca sutul, Curelea cand atinge mingea cu piciorul pare sa o mangaie ca daca ar da prea tare-n ea o doare, Ciobi a zburat la Intergaz, thank God!, iar C.Gheorghe chiar n-are nici o vina si n-a avut evolutii proaste insa ceva s-a intamplat intre Falub si el 😥

Golul luat de noi a fost din faza fixa (direct din lovitura libera), cum altfel, la pur si simplu prima ocazie a oaspetilor din repriza secunda. Si am o presimtire ca greseala este 100% a lui A.Popescu care si-a aranjat prost zidul, deoarece sutul nu s-a dus chiar la vinclu, ci la semiinaltime pe coltul lung, de la 25m, deci parabil 😥 Hai sa va mai spun ca galatenii au avut vreo 3 contra-atacuri f.taioase la care Dedu al nostru facea un marcaj modern om la om (statea la vreo 10 m de atacantul cu nr. 21, noroc ca asta a fost cel mai prost jucator de pe teren, ca altfel ne batea Dunarea Galati cu 3-1 lejer. Blondul Florin Sandu s-a miscat bine in repriza a doua cand a fost introdus in teren, insa nu l-au ajutat Ferfelea si Dedu, primul aruncand toate mingile in directia vantului si desigur acestea ajungand in aut de poarta, iar secundul scapand de nenumarate ori mingea in aut de mana. 😥

Ratarea in bara din ultimele minute nici nu o mai iau in considerare. Oricum ar fi fost o victorie chinuita si amara. Eu ma pregatesc de o noua era: Sportul in Liga a III-a.

Incindentele dintre Ovidiu si jandarmi as vrea sa nu le mai revad niciodata. Spun doar atat – parca era mai distractiv cand veneai pe stadion cu cagula pe cap, radeam cu totii in peluza, era intr-adevar un mod placut de a ne petrece timpul liber, chiar daca pe atunci pierdeam acasa cu Petrolul Ploiesti. Think about it, Ovidiu!!!

ultrasro
    Member

CAPITOLUL II
    OBLIGAŢIILE ORGANIZATORILOR
    ……………….
    Art. 10 (1) Pentru organizarea şi desfăşurarea activităţii de asigurare a ordinii şi siguranţei spectatorilor în arena sportivă, organizatorii jocurilor sportive au următoarele obligaţii:să interzică amplasarea de către suporteri a banerelor sau a altor mijloace de publicitate vizuală pe gardul care delimitează suprafaţa de joc de tribună sau în orice alte locuri să împiedice buna vizionare a jocului de către toţi spectatorii sau asigurare aintervenţiei oportune în caz de necesitate;

Cum impiedicam noi buna vizionare a jocului prin montarea bannerelor in peluza si nu in tribuna asa cum spune legea?

Zibling
    Member

Ti-am mai spus, tribuna este denumire generica, iar peluza este cea speciala – peluza este tribuna din spatele portilor.

Eu l-am descoperit astazi pe noul Lazar sau cel putin pe cel care l-ar putea oarecum inlocui, acum trebuie sa mai facem rost si de un Stancioiu caci poarta este o mare problema, si cat mai repede de un nou Maziulu sau Bucur, si atunci o sa fiu cat de cat mai linistit. A si sa nu va mai fierb, noul Lazar = Numarul 16 (Lungu sau Lung). Hai ca potential avem, la anul vor veni si victoriile.

franz_kafka
    Member

Te retrogradat, nu cred ca retrogradam! Insa, din pacate, nu ar mai fi nimic de spus in plus sau in minus, ci de plans sau chiar de ras! Nici in Liga I, nici in Liga a III-a, adica nici vii, nici morti! Daca ma uit si la pozitia SS in clasamentul Ligii a II-a, se poate spune acelasi lucru!

adi
    Member

Eu cred ca a fost un exces de zel din partea jandarmilor.
    Din ce am inteles de la Dl. Gheorghe Cristian, in joia dininaintea fiecarui meci de acasa are loc o intalnire intre club, jandarmi si eventual suporteri. Ar fi bine sa nu ratam urmatoarea asemenea intalnire ca sa cerem o zona in care sa ne desfasuram “arsenalul’. N-avem ce sa pierdem, asa ca hai sa incercam.
    Daca nu primim nimic, propun sa facem un banner lung, ceva cu “Jos cenzura” si il vom tine noi in brate, sau ne facem tricouri cu acest mesaj sau altele similare.

ultrasro wrote:
    CAPITOLUL II
    OBLIGAŢIILE ORGANIZATORILOR
    ……………….
    Art. 10 (1) Pentru organizarea şi desfăşurarea activităţii de asigurare a ordinii şi siguranţei spectatorilor în arena sportivă, organizatorii jocurilor sportive au următoarele obligaţii:să interzică amplasarea de către suporteri a banerelor sau a altor mijloace de publicitate vizuală pe gardul care delimitează suprafaţa de joc de tribună sau în orice alte locuri să împiedice buna vizionare a jocului de către toţi spectatorii sau asigurare aintervenţiei oportune în caz de necesitate;

Cum impiedicam noi buna vizionare a jocului prin montarea bannerelor in peluza si in tribuna asa cum spune legea?

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Incindentele dintre Ovidiu si jandarmi as vrea sa nu le mai revad niciodata.

Pai spune-ne si noua cei care nu am fost la stadion despre ce incidente e vorba.

@cristiansportul wrote:

Eu l-am descoperit astazi pe noul Lazar sau cel putin pe cel care l-ar putea oarecum inlocui. A si sa nu va mai fierb, noul Lazar = Numarul 16 (Lungu sau Lung).

Pai asta este imbucurator. Uite ca de bine de rau a iesit si ceva bun din toate aceste rezultate proaste pe care le-am avut in ultima vreme. Sper sa gasim si un Stancioiu si Mazilu cat mai curand.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.