15.05.2010 CSM Rm. Sarat – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 15.05.2010 CSM Rm. Sarat – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Nu-mi vine sa cred 😮 !?!?!?!?!?!?

cameliu
    Member

Asta este…
    Tare mi-e teama ca s-a cam dus cu promovarea dupa socul asta!
    Rm Sarat au dat 7 goluri in 29 de meciuri… si apoi mai dau unu prin Târâlă, care ne ingroapa…

Si cinstit, daca nu bati ultima clasata si te mai bate si Suceava nu prea ai ce cauta in A…

Mai sunt 4 meciuri! S-ar putea sa le castigam pe toate si sa fie in zadar!
    Asta ar fi cel mai negru scenariu! Sa faca Branestiul un egal si sa ia bataie de la Petrolul, iar Petrolul sa bata tot.
    In cazul asta am sarit din schema chiar si cu 4 victorii.

Sa tinem pumnii Stelei 2 cu Petrolul maine! Daca bate Petrolul e jale mare!

razvanR
    Member

Halucinant!

Daca se termina 0-0, poate mai intelegeam ca nu a intrat mingea in poarta. Pacat, din nou nu am reusit sa tinem un rezultat favorabil.
    Am vorbit acum la telefon cu cineva care a vazut si meciul CSM-Petrolul si mi-a spus ca Petrolul a castigat cu noroc la Ramnicu Sarat, gazdele au avut si o bara.

Trebuie sa uitam acest meci si sa ne concentram pe ultimile 4 meciuri: Depindem de noi desi e adevarat ca o egalitate in 3, cu Petrolul si Branesti nu ne avantajeaza.

Se poate intampla ca Sportul, Petrolul si Branesti sa termine cu acelasi numar de puncte, de exemplu, daca:
    – Petrolul, castiga cele 5 meciuri pe care le mai are;
    – Branesti, din cele 5 meciuri pe care le mai are, pierde 1 meci (cu Petrolul) si face un egal;
    – Sportul, castiga cele 4 meciuri pe care le mai are.

sau in cazul unor variante asemanatoare cu cea de mai sus: de exemplu, toate cele 3 echipe obtin rezultate similare, mai slabe decat cele planificate, adica in loc sa castige toate 3 unul din meciuri, toate 3 fac egal, sau toate 3 pierd.

cameliu
    Member

@razvanR wrote:

– Branesti din cele 5 meciuri pe care le mai are, pierde 2 meciuri (printre care cel cu Petrolul) si face si un egal;

Aici e destul doar sa piarda meciul cu Petrolul in ultima etapa si sa faca un egal!
    (ar pierde exact 5 puncte, care e diferenta reala fata de noi daca castiga meciul restanta cu Steaua 2!) Si un egal e f. posibil fiind meciuri cu Chiajna, Stejaru…

Insa pina una alta sa castigam noi toate cele 4 meciuri si sa speram ca nu ajungem in situatia asta ce ar fi chiar de cosmar.

Steaua 2 e echipa cheie, pt ca mai au meciuri cu Petrolul, Branesti si noi.

razvanR
    Member

Calculele lui Cameliu sunt exacte.

Concluzia este ca nici noi, nici Petrolul nu suntem 100% siguri de promovare chiar daca vom castiga tot. Se poate intampla orice!

Pe de alta parte, daca Branestiul pierde ori cu Steaua II, ori cu Stejaru, ori cu Chiajna, ori cu Giurgiu, iar noi castigam cele 4 meciuri, varianta de cosmar cu egalitatea de puncte intre primele 3 clasate, nu se mai poate realiza.

La TeleSport, Selymes a spus ca am avut 3 bare!

multi
    Member

Spre norocul meu n-am fost acasa…ma sinucideam naibii!!!
    Sa ma anunte cineva cand intam in A, pana atunci nu cred ca mai am curaj sa ma conectez la meciurile Sportului. Pai etapa viitoare vine Tricolorul la noi, va dati seama?!?

ultrasro
    Member

Am avut 3 bare si vreo 8-9 ocazii din careul lor dar vreo 4 le-a scos portarul si restul s-au dus pe langa sau peste. Gazdele au tras doua suturi tot meciul, singurul pe poarta fiind golul care a venit dintr-o faza halucinanta atunci cand coinduceam cu 1-0 si eram cu fundasii in jumatea lor a dat unul o pasa de vreo 30 m care l-a gasit pe pe linia de centru pe Tarala care a sprintat singur spre careu inscriind cu un sut bomba langa bara.

Se pare ca in meciul acesta ghinionul s-a tinut la tot pasul de noi.Pacat ca nu am putut construi pe victoria superba cu Tulcea,era o paine de mancat la Ramnicu Sarat,considerand ca nu prea mai avea pentru ce sa mai joace,insa se dovedeste inca odata ca fotbalul ofera surprize si nimic nu e sigur.Sa speram ca si celelalte contracandidate vor mai face si ele pasi gresiti in etapele viitoare si ca nu va trebui sa regretam amarnic acest egal socant din punctul meu de vedere,considerand ca totusi le-am administrat scorul campionatului in tur in Regie cu acel 8-0.Incerc sa nu pun ipoteza pesimista in fata,asa ca eu totusi am incredere deplina ca vom obtine promovarea la sfarsit.

ultrasro
    Member

Cateva poze de la meci

ultrasro
    Member

Alte poze de azi.

eu cred ca baietii au intrat pe teren cu nasul pe sus, crezand ca au castigat doar cu prezenta lor acolo….insa fotbalul te pedepseste…eu zic ca e bine venit dusul asta rece, acum cat mai sunt sanse, sper sa fie ultimul astfel de dus si pana la final sa defilam…si petrolul se incurca sigur la branesti…numai bine

ultrasro
    Member

Nu stiu daca Sportul a fost cu nasul pe sus dar gazdele sigur au luptat ca niste draci pe teren.

razvanR
    Member

Ma simt foarte linistit, sunt sigur ca vom promova!

Zibling
    Member

Urat meci.

Puncte bune:
    – deplasare cu 23 oameni in galerie
    – Tibor Selymes s-a bucurat ca i-am urat “La multi ani” pt ziua de ieri
    – galeria a avut puterea de a incuraja echipa la finalul meciului (mai rar pt orice categorie de echipa – mica sau mare, aflata in situatia noastra de acum)

Puncte slabe:
    – suturi spre poarta 2-15 (din care 2 suturi in bara pt noi), cornere 3-12, insa scor 1-1
    – copiii de mingi ai Rm.Sarat ne-au luat la misto, nici nu se ridicau din iarba pe final de meci
    – CSM Rm.Sarat are un stadion groaznic de urat, creste iarba din tribune si de sub tribune, au doar o tribuna I in stilul celor de la Strejnic sau Otopeni… ce cauta in Liga 2 cu asa ceva nu stiu… probabil vor cauta in Liga 3 acelasi lucru :))
    – cativa suporteri ai gazdelor au reusit sa inflameze tineretul din galeria noastra… care deja era cam “inflamat” deja… pacat! :-ss

razvanR
    Member

Am vazut tot meciul Steaua II – Petrolul.
    Fie Steaua II este o chipa extrem de slaba, fie a prins astazi o zi mai proasta, fie s-a dat la o parte, sa castige Petrolul si s-a faca si golaveraj.
    Cele 3 goluri au fost cadouri iar cand mai dai si un penalty peste poarta te poti gandi la ultima varianta.

Nu m-as fi uitat la meci daca am fi castigat partidele pe care le-am avut in mana (Petrolul, Snagov, Rm.Sarat); eram acum linistiti pe primul loc!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.