15.08.2010 Gaz Metan Medias – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 15.08.2010 Gaz Metan Medias – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 80 total)
  • Author
    razvan
    Member

Cu plăcere

facem faze frumoase in fata….pacat ca atacul este in antiteza cu apararea…

laucantona
    Member

jucam bine in atac cel putin acum in repriza a doua…speram la macar un gol, doua, hai baieti!

razvan
    Member

Nu-i OK. S-a ratat prea mult, au și portar și…uite că s-a făcut 2-0.
    E un adversar șiret, mă tem…
    Pleșca ăsta e fostul portar al Iașiului?

laucantona
    Member

da 2-0 pt Gazul si incepem sa gresim din ce in ce mai des..pase la adversar si parca si atacul cedeaza

razvan
    Member

S-a cam terminat..

dupa parerea mea..asta a fost cel mai bun meci al sportului…faze cursive, suturi…din pacate diferenta a fost facuta de portari..viciu nu a scos nimic , in timp ce plesca a scos 3 goluri ca si facute..asta este..mergem inainte

Radu Dobrin
    Member

ne-a “intarit” Maxim de 2 goluri din singurele 2 treceri de centrul terenului ale gazarilor..Viciu nu are nici o vina la niciunul

in ciuda scorului, chiar nu imi explic ce cauta mediasul in liga asta….

dragos
    Member

azi NU ne-a iesit nimic in fata portii – am ratat cat in zece meciuri (vreo 8-9 ocazii bune, insa fara rezultat)….odata cu trecerea timpului, a aparut pripeala si nervoziatea.
    portarul nostru a fost ZERO: a luat un gol pe coltul scurt, iar la primul gol a plecat/s-au a vazut tarziu mingea….
    oricum, gazdele au jucat asa cum ma asteptam: PRAGMATIC – au marcat 2 goluri (ca in toate partidele de pana acum) si apoi au stat la cutie….
    ce folos ca, RATAM OCAZII INCREDIBILE (unele de 1-1 cu portarul), daca nu marcam – in istorie ramane scorul si nu jocul.
    prea multe galbene s-au dat, iar unele ciudat acordate: varga nu cred ca, va juca contra chefereului; balan a luat galben gratuit.
    dupa 4 etape, putem trage cateva idei despre echipa:
    – atacam ca NEBUNII, insa uneori ne pripim in atac (asa cum s-a intamplat azi);
    – apararea scartaie rau;
    – inca nu formam un grup legat.

nu cred, ca vom depasi locul 11 la finele turului.
    aveti alte pareri ??

PS: sunt curios, ce vor avea de declarat dupa acest meci antrenorul si jucatorii ?? :-ss :-ss

Am cerut la casa un bilet la galeria Sportului si … au ras!
    Am stat in mijlocul tribunei A si am sperat…

NU avem portar. Dl Viciu ori a prins cea mai proasta zi din cariera ori nu are vreo legatura cu postul pe care a stat.
    Am chiar subscris la “indicatiile” unui sibian care sfatuia Mediasul “Numa’ dati la poarta ca intra!”

Ei/ Gazu’ au prins cu portarul o zi buna in care au scapat de vreo 3 ori altfel nearatand mai nimic… cinstit.
    Era un mijlocas indesat si de culoare “Edi” care – am inteles tot din tribuna hitra – nu era din Copsa Mica, fiind totusi favoritul sibienilor.

Frumos doar golul 2 al Mediasului . Atat

Cautam si noi un portar?

cameliu
    Member

@Radu Marinovici wrote:

Am cerut la casa un bilet la galeria Sportului si … au ras!
    Am stat in mijlocul tribunei A si am sperat…

De ce au ras? Biletele au fost la jandarmi. Eu am fost din Blaj, m-am intalnit in Sibiu cu sircos si Zibling si mai tarziu la stadion cu Ovidiu si galeria.
    Acolo a venit si nenea din Severin.
    Jandarmii aveau pozele interzisilor! Asa ca unul din galerie nu a fost lasat pe stadion.
    Am fost 21 de oameni plus in a 2-a repriza un nene cu cravata de la o nunta. Ce a venit de la tribuna oficiala la pauza inmpreuna cu baiatul.

Incredibil sa vezi ca ai posesie, ocazie si te bat aia ca trec de 4 opri jumatea. In a 2 repriza a fost nasol de tot, atacam disperati la poarta unde eram noi, si dupa 20 de minute prima data cand au trecut mediasul jumatea am luat-o…

Un meci trist pt mine, dar macar ma bucur ca am avut prima data onoarea sa stau in galeria noastra si sa pot incuraja pe viu echipa. N-am mai fost la un meci pe viu din 2001 de la un meci pierdut cu 2-0 la Brasov…

La golul 3 nu stiu ce sa zic daca a fost gol de portar sau nu, ca eram departe… Terenul era supeprost marcat din tribuna nu se vedea nicio linie. In fine, am pierdut meciul pe mana noastra…

O sa revin mai tarziu cu poze.

cameliu
    Member
    ultrasro
    Member

Meci bun in general, infrangere total nemeritata!

07Ex
    Keymaster

“Gaşca nebună” e la Mediaş! Gaz Metan – Sportul 3-0

Cu un Pleşca în formă de zile mari, medieşenii au trecut ieri şi de Sportul, scor 3-0, şi continuă seria incredibilă de rezultate pozitive în acest debut de sezon.

Sportul a anunţat înainte de meci că merge la Sibiu să ia puncte şi să dea goluri. “Gaşca nebună” din Regie a dormit în ghete la prima fază fixă, iar turnul de control al Gazului, Zarko Markovic, s-a înălţat nestingherit la o centrare a lui Eric şi a înscris cu capul fără speranţă pentru Viciu. Sportul a replicat doar prin nervozitate în primele 15 minute, când Varga şi Ciupe au primit “galbene” pentru proteste. Egalarea putea veni din centrarea lui Ciupe, dar Bălan a şutat defectuos din 5 metri, direct în Pleşca, în minutul 30. Muntean a ratat apoi de două ori golul de 2-0, iar Todea a încheiat prima repriză cu un şut periculos din 18 metri.

Răzvan Pleşca a închis poarta

La reluare, Sportul a atacat mai mult, căutând egalarea, dar la rampă a ieşit Pleşca, în condiţiile în care Mediaşul a suferit în apărare după ce Markovic a ieşit accidentat. Bălan l-a luat din nou la ţintă pe Pleşca în minutul 49 şi tot el l-a scos din nou în evidenţă în minutul 53 pe portarul Mediaşului, cu un şut din lovitură liberă de la 20 de metri. Ocaziile aveau să se răzbune în minutul 63, când Pârvulescu a centrat perfect de pe stânga, iar Munteanu a marcat cu un şut la vinclu din 9 metri lateral dreapta.

Şi cum meciul nu se putea încheia fără ca Eric să încrie, brazilianul şi-a arătat din nou clasa în minutul 71, când l-a lăsat spectator pe Viciu cu un şut imparabil de la 18 metri, din lovitură liberă. Ferfelea a trecut pe lângă golul de onoare în minutul 84, dar bara s-a opus şutului său de la 10 metri lateral dreapta. Mediaşul ajunge la 10 puncte după patru etape şi se anunţă una dintre surprizele plăcute ale acestei ediţii a Ligii I.¢

“Nu ne propunem titlul, ci să urcăm câte două locuri în fiecare an. Poate în 2016 vom lupta pentru campionat”
    Cristi Pustai, antrenor Gaz Metan

Tehncianul Sportului şi-a pus la zid jucătorii după eşecul de la Mediaş. Studenţii au avut o posesie mai bună în prima repriză, dar după pauză au cedat complet. Chiar dacă gazdele şi-au creat destul de multe ocazii, antrenorul din Regie consideră că diferenţa e prea mare, mai ales că şi Ferfelea, Bălan sau Curelea au ratat cu seninătate din poziţii favorabile.

“Nu suntem gaşca nebună, suntem echipa naivă a campionatului. Nu ai voie să nu dai gol din câte ocazii am avut. Le-am zis elevilor mei să fie atenţi la contaatacurile Mediaşului, dar au făcut invers. Ce să mai zis de golul 3, numai un portar de 16-17 ani poate să primească aşa uşor. Repet că suntem echipa naivă a campionatului. Mediaşului ne-a prins şi nu ne-a iertat!”, a declarat Selymes.

dragos
    Member

asa este: SUNTEM ECHIPA FRUMOASA a campionatului, insa NAIVA rau de tot !!!!

ca sa fac haz de necaz si o paralela cu boxul: mediasul a fost ca, un boxer mare-malau, care sta intr-un colt pasiv si primeste-primeste ciupiturile unui purice mic si vioi, care incearca sa-l doboare, insa atunci cand se trezeste din pasivitate – iti da un pumn si inca unul si te lasa lat pe ring :)) :)) =)) =)) =)) =))
    GAME-SET si MECI 3-0 si arunci prosopul !!!!!
    bine ca, s-a terminat asa, caci, daca mai era o repriza – ne descaltau si de ciorapi, mediesenii astia =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :ymdevil: X(

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 80 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.