15.08.2011 FC Brasov – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 15.08.2011 FC Brasov – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • Author
    ngm
    Member

A INTRAT DUPA PAUZA SI FAVORITUL MEU CHETAN !!!

ashone
    Member

e min 75.io ma duc la culcare. sper sa vad miine in ziare victoria cu 2-1. noapte buna. nu jucam nimic. nu e multescu de vina.

ngm
    Member

PACAT!!! MERITAM EGAL !!!
    MERGEM INAINTE !!!
    VICTORIE CU DINAMO !!!!

A fost un forcing bun pe final din partea noastra,insa tot degeaba atata timp cat pe tabela nu se vede nimic.Ar fi fost bine sa obtinem macar un punct in aceasta partida,acum urmeaza Dinamo si CFR unde ma cam indoiesc ca vom obtine ceva. :(

dragos
    Member

dupa ocaziile avute de gazde meritau victoria.
    pacat, ca abia spre final am crezut in egalare si am fost mai percutanti.
    din urmatoarele 2 etape, nu luam niciun punct.

Zibling
    Member

Chiar daca as putea spune ca acest meci nu trebuia pierdut datorita jocului prestat de “studenti”, nu o voi face. De ce? Deoarece cele mai mari 4 ocazii ale meciului le-au avut brasovenii.

Apoi, in repriza secunda Ormenisan a mai pierdut din curaj si nu a mai fost atat de bun ca-n prima repriza. La golul primit apoi la lovitura libera la care a fost spectator, putea face mai mult. E adevarat ca totusi nu este el vinovat pt golul primit de echipa noastra. Oh well! Sa vedem cand mai facem noi puncte intr-o deplasare?!?! :|

Radu Dobrin
    Member

deja vu…am jucat fix 13 minute din 90. Oricare dintre noi de aici de pe forum dadea gol la faza lor. Avea ala o gaura de 4m in stinga lui Ormenisan sa puna latul in ea. Ormenisan care oricum e un mare plus in echipa fata de sezonul trecut.

Nu m-ar mira sa luam macar un punct cu dinamo, dar avem in continuare mentalitate de aprozaristi. In schimb, mi-a placut atitudinea lui Lazar.

cameliu
    Member

Avem portar! Au fost mai buni si au meritat victoria.
    Egal se putea doar ciupi! Insa daca la meciuri d-astea nu ciupim cate ceva ajungem in situatia de anu trecut…

dragos
    Member

Maxim parca a terminat “benzina” prea devreme;
    Lazar este un debutant promitator;
    Ormenisan ne-a scos de cateva ori, insa a gafat (in mitanul 2) de vreo 2x;
    Balan – are clasa de fotbalist;
    Ferfelea (sau Perpelea, cum spunea cineva) – a alergat, a driblat, a ratat.

dragos
    Member

Tehnicianul spaniol Jose Murcia a debutat cu dreptul pe banca “stegarilor”, care au făcut un meci spectaculos în ofensivă şi au cîştigat meritat.

2.000 de oameni au venit aseară la stadion să vadă debutul pe banca Braşovului al fostului antrenor al lui Atletico Madrid. “Stegarii” au arătat bine în prima repriză, însă au ratat pe bandă rulantă prin Moutinho (25, 39), Kanu (43) şi mai ales Buga (45). Sportul a trăit doar prin Tibi Bălan, însă acesta a irosit o mare şansă în minutul 30.

Repriza secundă a fost şi mai spectaculoasă. Buga a ratat o ocazie imensă (55), după care Chipciu, deschis perfect de Cristescu, a sprintat şi a marcat elegant pe lîngă portarul de 18 ani al Sportului. Finalul a fost gestionat cu calm şi inteligenţă de gazde, care au ratat şansa de a face 2-0 la bara lui Cristi Ionescu (70), dar tot au bifat a doua victorie în 3 etape şi au urcat pe locul 6.

INBOX:
    – Fundaşul spaniol Javier Velayos şi atacantul portughez Pedro Mutinho au debutat pentru “stegari”. Velayos a semnat contractul în urmă cu două săptămîni, în timp ce Mutinho a perfectat angajamentul în aceeaşi zi cu antrenorul Jose Murcia.
    – În minutul 11, mijlocaşul David Distefano s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit de Kanu.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/brasov-ole-jose-murcia-a-debutat-cu-dreptul-la-cirma-stegarilor-253192.html

dragos
    Member

Atacantul Sportului Studenţesc, Costin Curelea, crede că este momentul să-şi găsească o echipă mai puternică, la care să aibă rezultate, fără să îl intereseze situaţia financiară.

“Am avut ghinionul să marcheze ei primii, pentru că am avut şi noi ocazii de a înscrie, ca de obicei. Trebuie să îl felicit pe fostul meu coleg că a marcat. Noi o să jucăm în continuare cît de bine putem şi poate domnul Piţurcă ne va convoca. Este greu că am naţionala a pierdut mulţi jucători de valoare.

Obiectivul Sportului este să cîştigăm cît mai mult. Încetul cu încetul, încep să îmi doresc ceva mai mult. Nu este vorba de bani, dar fiecare îşi doreşte mai mult, să obţină rezultate. Răbdare trebuie să avem, pentru că asta este situaţia, dar poate se va realiza ceva pînă la finalul perioadei de transferuri.

Cred că este rîndul capitalei să obţină rezultate mai bune”, a spus Costin Curelea după meciul pierdut de Sportul la Braşov, 1-0, în direct la DigiSport Special.

razvanR
    Member

Am controlat jocul, nu inteleg cum nu am reusit sa inscriem. In ultimile 9 meciuri oficiale, doar o singura data am incheiat fara gol marcat, in deplasare cu U Cluj; mai mult, am inscris o caruta de goluri si in toate meciurile amicale din aceasta vara.

Avem o echipa intinerita, care va juca din ce in ce mai bine.

Echipa etapei 3 :
    http://vochin.gsp.ro/stiri/1509/dezbracam-liga-de-secrete-gsp-va-prezinta-superlativele-etapei-a-3-a.htm

Felguieras (Braşov)
    – n-a primit gol
    – a apărat 5 şuturi, cele mai multe dintre toţi portarii care n-au luat gol
    – a suportat cele mai multe şuturi din careu dintre toţi portarii: 8

PS: Cand ieseam de la meci, spectatorii din Brasov vorbeau despre meci, despre noii lor jucatori, etc. Unul intreaba: “Cine ti-a placut azi?” asteptand un nume de la echipa lor, la care vine si raspunsul: “Tibi Balan manca-ti-asi!”

C C UK
    Member

Pacat de rezulatat meritam un egal !Sper ca dl Curelea sa isi gaseasca o echipa pe anul nu cred ca este momentul oportun pentru as gasi o echipa…!

Daca s-ar concentra numai la joc si ar da un randament mai bun probabil ca si-ar gasi un loc la o echipa mult mai mare decat steaua. Dar ce sa faci e usor sa visezi cai verzi pe pereti cand tu nu poti sa faci o preluare mai de doamnea ajuta.

dragos
    Member

Jose Murcia a plecat de la FC Braşov. Antrenorul spaniol a renunţat să-i mai antreneze pe “stegari” invocînd probleme de sănătate.

După demisia lui Murcia, antrenamentele vor fi conduse de secundul Daniel Isăilă. Un posibil înlocuitor al spaniolului ar putea fi Manuel Machado, fostul antrenor al formatiei Vitoria Guimaraes. În locul lui Machado, formaţia portugheză îl va numi în această săptamînă chiar pe fostul antrenor al Braşovului, Antonio Conceicao, în funcţia de antrenor principal.

Jose Murcia a stat pe banca Braşovului doar 3 meciuri.

A pierdut cu Oţelul(0-1) şi Vaslui(1-2) şi a învins Sportul(1-0).

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.