15.09.2007 CSM Focsani – Sportul Studentesc 1-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 15.09.2007 CSM Focsani – Sportul Studentesc 1-2(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a V-a a ligii a II-a, seria A.
    Sambata, ora 11:00, la Focsani.

Tavi
    Member

Si iata cum acest meci a devenit foarte important pentru evitarea retrogradarii :?

Daca nici pe astia nu ii bate putem sa ne gandim cum facem la anul sa ne invoim vinerea de la servici sa vedem cum joaca Sportul in C.

ultrasro
    Member

Mergem prin toata tara sa sustinem echipa…

ashone
    Member

@Tavi wrote:

Si iata cum acest meci a devenit foarte important pentru evitarea retrogradarii :?

or sa fie bune alea 3 punctela sfirsitul campionatului. daca batem tot de la locul 8 in jos scapam.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

hai, ca-i tare; glumesti……iti mai arde ????
    de fapt, fiecare actioneaza cum crede de cuviinta.

Zibling
    Member

Unde va e optimismul, domnilor suporteri? Sezonul trecut v-ati dorit victorii in deplasare. Eh, iata ca sezonul asta avem victorii numai in deplasare, ca acasa in Regie avem un singur punct in 2 meciuri :?

Ah, si inca o chestie interesanta – cred ca jucatorilor Sportului li s-a parut ciudat ca dupa 3 etape avem golaveraj pozitiv si… au luat masuri azi in meciul cu Chiajna, situatia revenind la “normalul” din sezonul trecut. Offff… 😥

Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Care “noi”? :)

In alta ordine de idei pentru mine anul acesta era clar dinainte de inceperea competitiei ca nu vom avea treaba cu promovarea. De aceea eu raman optimist: NU RETROGRADAM! … sau mai vedem dupa derbiul cu Focshenii 😡

ultrasro
    Member

Eu cred ca merg la Focsani … vreau sa vizitez centrul vechi ;) sa fac poze cu Milcovul ;) sa gust vinul din zona :) sa batem cu 2-0!!!

Tavi
    Member

Lozinci pt Focsani:
    “Hai pe Milcov mai vioi,
    Sa luam punctele-napoi!”

sau (ca sa nu te incaieri cu bashtinashii)

“Undi joacî moldovenii,
    Didisupt îs ardelenii!”

Bafta! … si sa dea Dumnezeu sa nu-ti treaca “boala asta alb-neagra” niciodata! Ca unii din noi (din ce in ce mai multi din pacate) au cam ajuns la capatul rabdarii. :(

@Tavi wrote:

Lozinci pt Focsani:
    “Hai pe Milcov mai vioi,
    Sa luam punctele-napoi!”

sau (ca sa nu te incaieri cu bashtinashii)

“Undi joacî moldovenii,
    Didisupt îs ardelenii!”

Bafta! … si sa dea Dumnezeu sa nu-ti treaca “boala asta alb-neagra” niciodata! Ca unii din noi (din ce in ce mai multi din pacate) au cam ajuns la capatul rabdarii. :(

dc?nu trebuie…

Giani
    Member

Nu mai merg in deplasati din doua motive: primul sunt banii, al doilea este timpul. In egala masura importante. De ce sa merg? ca sa vad cum jucam nimic si batem toti “licuricii”? Pentru ca la primul meci mai serios (nici macar foarte serios) sa plecam de pe teren cu un scor de mai bine faceam neprezentare? Pardon, stau prea prost la capitolul timp ca sa il irosesc aiurea, inclusiv la meciurile pe teren propriu.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Eu cred ca merg la Focsani … vreau sa vizitez centrul vechi ;) sa fac poze cu Milcovul ;) sa gust vinul din zona :) sa batem cu 2-0!!!

waw, super misto sa faci poze cu Milcovul !!!!!

BAFTA !!!!!

dragos
    Member

unde-s zapezile de altadata ???
    Sambata nu cred, ca jucatorii imi vor face un cadou (cu toate ca mi-as dori 3 puncte), insa tare ma intristeaza gandul ca, o sa-mi iasa pronosticul: 1 SOLIST !!!!

Zibling
    Member

Eh, Dragos – chiar asa, hai macar un 1-1 acolo, ca tot suntem obisnuiti sa lasam macar 1p. fiecarei noi promovate.

Si eu voi face tot posibilul sa-l insotesc pe Ovidiu la Focsani si sa ne facem poze reciproc, desi e cam impotriva logicii, mai ales dupa meciul de miercuri cu chiajnenii 🙄

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.