16.03.2013 Dinamo II Bucuresti – Sportul Studentesc 4-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 16.03.2013 Dinamo II Bucuresti – Sportul Studentesc 4-0(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    ngm
    Member

DEJUCAT VOM JUCA SIGUR.
    INSA NU STIM CU CE ECHIPA.

godmato
    Member

Joaca seniorii. Acum au viza si vor intra. Juniorii sunt la Axintele convocati pentru maine. Nu ii poti omori sa joace si maine si poimaine!

07Ex
    Keymaster

Eu ma intreb cum vor juca seniorii dupa taraboiul de saptamana trecuta. Probabil ca in doru’ lelii.

dragos
    Member

vor juca seniorii, doar daca Vasili scoate malaiul MARE…. :D
    a propos, daca jucatori (ma rog, juniori) s-or gasi, pe banca de antrenor cine-o sta, tot Vasili & magazioneru’ ??

tactica va fi: 4-4-2 pe CINE BATEM si NOI ?? =))

dragos
    Member

Cei doi reprezentanţi ai AFAN care i-au însoţit pe jucători au anunţat că vor trimite o notificare către Sportul Studenţesc pentru a afla cînd se pot pregăti sportivii sub comanda unui antrenor. De asemenea, AFAN va solicita şi programul de pregătire pe restul săptămînii, locul de disputare al antrenamentelor şi sub conducerea cărui antrenor.

Sunat de reprezentanţii AFAN, antrenorul Tibor Selymes le-a cerut acestora să nu îl mai deranjeze cu apelurile telefonice deoarece el nu este tehnicianul Sportului Studenţesc. Selymes a explicat că se află de o lună în negocieri cu Sportul Studenţesc, însă nu a semnat actele. Totuşi, la meciul cu Farul din etapa precedentă, Selymes era trecut pe foaia de joc la secţiunea rezervată antrenorului principal.

AFAN a mai anunţat că le va recomanda jucătorilor să se prezinte la stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare pentru meciul cu Dinamo II, din etapa a XVII-a a seriei I a Ligii a II-a, chiar dacă Vasile Şiman ar urma să trimită în teren echipa de juniori născuţi după 1996.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/inca-o-zi-fara-antrenament-pentru-varga-si-compania-selymes-spune-ca-nu-este-antrenorul-sportului-393267.html

godmato
    Member

Intram cu titularii si batem azi. Lejer chiar, parerea mea! Vasile o sa promoveze pe stilul sovietic cum a facut si pana acum…

cameliu
    Member

Cea mai buna veste e ca deocamdata nu ne desfiintam! Rezultatul chiar nu conteaza.

►Sportul: Ispas – Imerea, Leahu, Dobrin, Ştefănescu, Nicolici, I. Radu, Stănici, Corlan, Ilea, D. Chiriţă
    Rezerve: Novac, M. Ion, Alexandrescu, Cioranu, Al. Mărgărit II, Druţă, Pandelescu
    Antrenor: Ionuţ Voicu

cameliu
    Member

Nici n-am luat multe!
    Scoruri dinastea o sa tot avem! Sau nu o sa mai avem si ne desfiintam.

La primul gol care se va marca in retur, Sile a anuntat deja o prima mare! Marcatorul va primi 2 sticle de Cola (insa de 0,5 l)!

Zibling
    Member

Meciul de astazi a fost o rusine! Juniorii s-au chinuit insa pareau ca n-au mai jucat fotbal impreuna de anul trecut. Pe foaia de arbitraj, antrenorul SS a fost Ionut Voicu (din cate am inteles, chiar antrenorul acestei a treia echipe a SS, care activeaza in Liga a IV-a).

Insa, cele mai neplacute momente le-am trait noi, cei cca 20 suporteri ai SS, cand in teren au intrat seniorii Novac si Cioranu, adica jucatorul fata de care clubul are cele mai putine datorii (Novac – doar vreo 5 luni de salarii neplatite), respectiv jucatorul fata de care clubul are cele mai multe datorii (Cioranu – aproape 2 ani de salarii neplatite), care au jucat catastrofal, nu au comunicat deloc in teren si mi-au lasat un gust f.amar :|

Vorba ceea… sau pi*at tot pe munca lor din turul campionatului. Din categoria – noi le-am construit, noi le aruncam la gunoi!

07Ex
    Keymaster

Deci pana la urma meciul s-a jucat? E bine ca s-a jucat ca altfel ne-ar fi suspendat si la anul am fi jucat automat in liga a III-a. Nici asa nu sunt sigur daca la anu nu vom ajunge in liga a III-a, sau poate desfiintati, dar macar am mai supravietuit o saptamana. :D

07Ex
    Keymaster

Juniorii Regiei au pierdut onorabil! Dinamo – Sportul Studențesc 4-0

(Florin Alboiu)

În Ștefan cel Mare nu s-a produs nicio surpriză, în episodul al 4-lea din telenovela Găștii Nebune. Sportul Studențesc s-a prezentat la meciul cu Dinamo II cu Ionuț Voicu pe banca tehnică și juniori născuți în anii 94 și 95 pe teren. Totuși, doi seniori și-au găsit locul în echipă din postura de rezerve, însă restul a stat în tribună.

Juniorii Sportului Studențesc au făcut o primă repriză bună și nu au încasat decât un gol, după o fază la care Bitez a scăpat de la limita off-side-ului singur cu Ispas. După pauză, antrenorul studenților a făcut toate cele trei schimbări înainte de reluarea jocului, parțial neinspirate, dar dictate de strategia clubului. Novac și-a reluat postul de la mijlocul terenului, în timp ce Cioranu a jucat ceva între mijlocaș ofensiv și vârf împins.

Tinerii jucători din Regie nu prea au știut ce să facă cu cei doi seniori și jocul lor s-a destrămat în repriza secundă. Chiar dacă a avut câteva intervenții minunate, portarul Ispas a fost trădat de statură în minutul 61, când Bitez a deviat un șut și mingea a intrat sub bară. Peste cinci minute, Stănescu a rămas singur în fața goalkeeperului studenților și l-a executat cu o scăriță.

Chiar dacă nimeni nu se aștepta să producă vreo minune, juniorii au avut două ocazii imense. Mai întâi, Chiriță a scăpat din marcaj dar a tras în Râmniceanu, iar apoi Milea a trimis la colțul lung, din careul mic, puțin pe lângă bară.

Cu cinci minute înainte de finalul partidei, Buia a stabilit scorul final, 4-0 pentru Dinamo II, cu un șut din interiorul careului.

Dată fiind situația, juniorii Sportului Studențesc merită felicitări pentru evoluția lor, mai ales din prima repriză. Chiar dacă diferența dintre Liga 4 și Liga 2 este destul de însemnată, totuși nu au plecat din Ștefan cel Mare cu un sac de goluri, 4-0 fiind recordul negativ din acest sezon al echipei din Regie, stabilit prima dată în meciul cu Delta Tulcea, cu toate vedetele în teren.

dragos
    Member

dupa parerea mea este un rezultat incurajator pt o echipa aflata pe ultimul loc in C2 =))

decat 3-0 pt neprezentare si direct liga C, sa zicem merci.

tactica noului antrenor (Voicu, care a antrenat doar prin liga 4), n-a fost 4-4-2 – PE CINE BATEM SI NOI ??
    ci a fost 4-3-3 – DA-NE GOLURI CATE VREI !!!! =))

cica va veni un investitor strain (dar nu se specifica anu’) @-) @-) @-) @-) @-)

godmato
    Member

Voicu am impresia ca anul trecut era antrenor la Tunari.
    Noi am lovit de doua ori bara cu Dinamo II, ceea ce denota faptul ca echipa gazda nu ne-a luat in serios (mai ales prima repriza). Am castigat un portar foarte bun :)

Zibling
    Member

@dragos wrote:

dupa parerea mea este un rezultat incurajator pt o echipa aflata pe ultimul loc in C2 =))

Dragos, citeste mai atent ce am scris eu si Florin: in teren au intrat generatia jucatorilor de 17-18 ani, deci este vorba despre a treia echipa a SS (care joaca in Liga a IV-a), nu de a doua (care joaca in Liga a III-a).

dragos
    Member

si echipa de liga 4, pe ce loc se afla ?

oricum, este un salt pt acesti tineri, din liga 4 -> liga 2 ;)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.