16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    dragos
    Member

la intrebarea adresata lu’ cezarica cum jucam azi, mi-a raspuns:

…..jucam degajat, tinem mingea, dominam, temporizam, verticalizam –
    – hai, tati, ca batem si AZI !!!!!!!!!!

aveti vreun comentariu la aceasta “strategie” de joc????

razvanR
    Member

n-am stiut ca esti asa mare bautor de bere !

Radu Dobrin
    Member

interesant..:)

in alta ordine de idei…ne arbitreaza Biro

Rastaphan
    Member

UTA Arad 0:1 Poli AEK (la pauza) :?: ❗

Rastaphan
    Member

UTA Arad 0:1 Poli AEK

Incredibil ! Dupa ce au luat bataie 9 meciuri consecutiv au inceput si timisoreni sa bata … Parca vad ca si dinamo bate azi la bistrita ca doar asa sa isi faca si ei baremul de 30 de puncte…

Hai Sportul !!!!

cameliu
    Member

Ciudat rezultat intradevar.
    Asta e! Pt Uta e chiar f greu sa se salveze acum…
    Asa ca HAI SPORTUL!!!

Rastaphan
    Member

Ceahl?ul 1:0 Steaua
    FC Arge? 3:1 FCM Bac?u
    Sportul 2:0 O?elul (asta cred ca il stiatzi)
    Gloria 1:0 Dinamo (bravo andone!)
    FC Farul 0:1 FC Bra?ov

Bravo Sportul !

Radu Dobrin
    Member

Ovidiu, George..

spuneti-ne tot ce ati vazut!..:)

cameliu
    Member

Nu-i rau!
    Poate victoria asta i-a mai trezit…
    Punct(e!!!) la Brasov!

Cit despre antrenor, peste o etapa sau 2 revine Ando… da parca mai bine nu…

07Ex
    Keymaster

Rezultate destul de ciudate etapa asta!!!

Ceahlaul vad ca i-a batut si pe Steaua asa ca sa nu ne mai mire ca ne-au batut pe noi.

Dinamo a pierdut iarasi ( :D :D :D ) de data asta la tata Jean. Deci pana la urma nu a fost blat!!! S-ar putea ca dupa rezultatele lu’ Dinamo din ultima vreme Ando sa fie dat afara … si deci s-ar putea sa avem antrenor din nou. Eu v-am spus ca Ando a facut o gresala mare cand a plecat la Dinamo.

Un rezultat destul de dubios mi se pare cel de la Constanta unde FC Brasov a castigat desi Farul a avut 11m in min.81. Poate ne dau FC Brasov punctele castigate la Constanta etapa viitoare :) .

07Ex
    Keymaster

Nici nu-mi vine sa cred ca am castigat astazi, si inca la scor! Se poate ca baietii sa se fi trezit la realitate.
    De asemenea imi pare bine sa vad ca Dinita a dat gol din nou. Cine stie, poate daca mai da cateva goluri ajunge golgheter. Daca nu ma insel cred ca nu am mai avut un golgheter de pe vremea cand juca Coras si Hagi in anii ’80.

Giani
    Member

Sper ca echipa sa-si fi revenit si, daca tot am avut atata noroc cu pronosticul, poate imi iese previziunea. Intr-un mesaj anterior afirmam ca o victorie azi, dupa anularea deciziei privind depunctarea echipei, ar putea conduce la un reviriment al echipei. Culmea este ca baietii au inceput sa joace slab exact din momentul in care liga a dat komunikatul acela pe website privind depunctarea noastra.

Cat despre antrenor, m-a distrat azi o scandare a galeriei: “Cezare, esti mai bun ca Andone!”.

Giani
    Member

Iar Gigel Bucur a contribuit decisiv la ambele goluri, desi nu a marcat, cred ca a fost jucatorul meciului.

La stadion am ajuns, noi doi plus Ovidiu, prin minutul 15, cand era 0-0. In acel interval, Paduret a ratat (conform spuselor lui Razvan) o ocazie mai clara decat un penalty.

Practic ai nostri au cam condus jocul in prima repriza, dar o ocazie importanta au avut galatenii. Iar in minutul 44, Gigel Bucur a fost faultat clar in suprafata de pedeapsa (un atac la picioare al unui galatean), dar Biro a indicat corner.

Primul gol a venit prin minutul 60-65, cand la o pasa spre un atacant de-al nostru (cred ca Dinita, faza fiind creata de Bucur), un galatean a scos mingea cu mana (era in 16 m). Aberant, dar conform asteptarilor, Biro a lasat jocul sa continue, in loc sa dicteze penalty, mingea a juns pe la 25 de metri, usor lateral dreapta, unde galatenii au comis un fault. Paradoxal, de data asta Biro ne-a acordat lovitura libera. A executat excelent Maxim (sut puternic, pe jos, in lateral), portarul a respins slab si cam in fata, iar Dinita a urmarit foarte bine mingea si a impins-o in poarta goala.

Apoi, galatenii au incercat un pressing pe tot terenul, inclusiv la Stanca, au mai avut o lovitura de cap destul de slaba, pe spatiul portii, scoasa de portarul nostru.

Al doilea gol a fost ceva demn de “Fotbal la Maxx” (pentru galateni): Bucur a plecat pe un contraatac pe stanga, a ajuns la marginea laterala a careului mic si a trimis mingea in fata portii, pe langa Iliuciuc, iesit sa-i inchida unghiul. Acolo se gasea Chihaia (introdus de Cezar Zamfir de cateva minute), care a trimis mingea cu calcaiul in poarta goala (ceva in genul golului inscris de Dinitza la Arad).

Au mai fost cateva faze demne de emisiunea lui Malonga, printre care un luft al lui Maxim in prima repriza merita retinut. Cred ca daca baietii ar fi intrat mai siguri pe ei, meciul s-ar fi putut termina lejer cu 4 sau 5-0, adversarul impunandu-se numai prin forta fizica, dar nu si prin vreo idee tactica sau prin tehnica indviduala a jucatorilor.

Cam atat despre meci si sper sa facem o figura frumoasa la Brasov, desi brasovenii au o echipa foarte solida si un antrenor care stie sa-si aseze jucatorii in teren.

Momentan nu prea stiu ce sa mai zic, sunt beat de fericire.
    In alta ordine de idei, s-a vazut revenirea lui Bucur ca titular, nu de alta dar chiar daca nu a marcat a fost coautor la ambele goluri.
    Maxim a revenit titular si chiar a jucat bine. Balan la fel, dar din pacate nu mai are suflul de alta data, nu mai tine 90 de minute.
    Apararea a mers mult mai bine fara Galamaz. Echipa a jucat foarte bine cu putine exceptii in prima repriza si nu au mai jucata asa haotic ca in meciul cu Ceahlaul.
    FORZA SP0ORTUL!!

Anonymous
    Member

Echipa a jucat ca de obiecei, adica bine spre foarte bine si am castigat un nou meci

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The topic ‘16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)’ is closed to new replies.