16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Am reusit sa vad pe TVR la stiri golurile. Intradevar golul lui Chihaia a fost super.
    Nu trebuie sa pierdem la Brasov! Ca apoi sa-i primim cu moral bun pe Poli (cred ca Poli urmeaza in Regie) intr-un meci CAPITAL!

FORZA SPORTUL!!!!

Anonymous
    Member

adica bine spre foarte bine

Mi se pare un pic exagerat. Jocul a fost unul mediocru pigmentat de lamentarile penibile ale lui Bucur sau Ciubotariu. E super ca am castigat dar hai sa ramanem cu picioarele pe pamant.

Rastaphan
    Member

ultimele meciuri :
    Naţional 1 : 2 U Craiova
    Rapid 4 : 1 Astra

Dubi ce face craiava de o vreme….
    clasamentul…
    1 Rapid Bucureşti 50
    2 Steaua Bucureşti 39
    3 FC Naţional 36
    4 Gloria Bistriţa 35
    5 FC Braşov 35
    6 Ceahlăul Piatra Neamţ 31
    7 Universitatea Craiova 30
    8 Farul Constanţa 30
    9 Dinamo 29
    10 Astra Ploieşti 29
    11 FC Argeş 28
    12 FCM Bacău 28
    13 Oţelul Galaţi 27
    14 Sportul Studenţesc 25
    15 Poli AEK Timişoara 25
    16 UT Arad 20

daca mai scoatem puncte si etapele astea…trecem sigur de dinamo…
    😆

Anonymous
    Member

am jucat bine??? ce? tzurca, poate! am jucat ce stim, adica am pandit greseli, d-aia-i greu acasa! am avut bulan ca… jucam in divizia A:)))

dragos
    Member

sper sa ne REvenim – in prima repriza am avut o imensa ocazie (padure scapat singur cu portarul rateaza) si un contact intre iliuciuc si gigel bucur
    – penalty……iar, in a doua repriza am dominat jocul si ne-am impus clar – cred, ca putea fi usor 3-0 sau 4-0……otelul in prima repriza a avut vreo 2-3 suturi pe poarta, iar in repriza 2, o singura ocazie mare au avut, dar atunci a prins stanca…..
    FELICITARI, BAIETI!!!

Haideti sa nu vorbim de lamentari, mai ales in cazul lui Bucur, daca nu era el cu siguranta se termina 0-0. E adevarat ca dupa ce am marcat golul 2 la mai toate contactele in careu cu adversarii Bucur era mai mult pe jos decat in picioare.
    Au fost momente si momente in acest meci, daca ar fi jucat si prima repriza cum au jucat in a doua repriza pana la marcarea golului 2 am fi batut la un scor mai categoric. Este adevarat ca la inceputul meciului au jucat un pic cam haotic, dar macar nu au mai gafat monumental in aparare, si pana la urma asta este important sa nu iei gol.
    Au jucat bine, nu pot sa zic excelent sau foarte bine. Cea mai buna evolutie a lor din acest campionat a fost meciul din Regie cu Rapid. Dar pana la urma fiecare meci este diferit si imporatant este sa castigam.
    FORZA SPORTUL!!!

ultrasro
    Member

Ce a facut Biro la meciul cu Otelul a fost de rasul curcilor!!! La faza din prima repriza cand Bucur a fost faultat in careu si el a acordat corner nu mi-a venit sa cred!!! Spuneam ca asa ceva nu se poate. In a doua repriza o faza similara cu cea din care Stancu a fost elimat cu 3 zile in urma a fost tratata cu indulgenta de central, galateanul scapand fara cartonas rosu. Cea mai mare gafa a venit din partea asistentului Muresan din Timisoara care dupa comiterea unui hent clar in careu sub ochii sai, a raspuns cu “nu a fost hent” la intrebarea pusa din priviri de centralul Biro, care a dispus apoi sa curga faza.

Chihaia a marcat un gol imposibil calmand definitiv echipa galateana.

Am avut bafta imensa la ratarea imensa a congolezului Piana care a trimis direct in Stanca din 6 metri.

Giani
    Member

Hai sa nu exageram cu aprecierile. Nu a fost un joc extraordinar, dar nici mediocru. E clar ca lipsa de valoare a adversarului a dat jocului o nota de mediocritate. Chiar a nega calitatea jocului (a propos, de ce nu am jucat mediocru cu Rapidul – ambele meciuri, sau cu Nationalul – in tur si prima repriza in retur, ca in a doua nu mai aveam cu cine, toti ai nostri erau intr-un picior) mi se pare deplasat.

Sa nu uitam ca Iliuciuc a avut cateva interventii foarte bune in prima repriza si ca nu cu mult inainte de pauza, Gigel a fost luat cu fulgi cu tot de un galatean in suprafata de pedeapsa, faza care s-a lasat cu corner.

Tin sa va reamintesc numai ca la 0-0, la inceputul reprizei secunde, in doua faze identice, Gigel Bucur, respectiv Dinitza, au patruns pe dreapta in suprafata de pedeapsa si apoi au sutat direct in portar, iesit bine sa inchida unghiul, desi ar fi putut pasa unui coechipier, aflat in pozitie centrala si nemarcat, cam la punctul cu var (potentialii primitori in cele doua faze fiind tot Dinitza, respectiv Bucur).

Cu toate lamentarile penibile (la 2-0, daca ii merge lui Ceahlaul sau Aradului, noua de ce nu ar trebui sa ne mearga. Hai ca ne-a gasit deodata spiritul exagerat de fair-play si nu mai vrem sa tinem de rezultat… de parca am fi lideri cu 15 puncte avans…), Gigel Bucur a fost cel mai bun jucator de pe teren, in opinia mea, chiar daca nu a marcat. Chiar nu stiu pe cine au nominalizat cei din presa drept jucatorul meciului.

Asa este, au ochelari de cal. Dar din pacate daca spun ceva de arbitraje alte persoane imi reproseaza ca dau vina numai pe arbitrii.
    Ca sa nu mai zic de meciurile noastre, ce ziceti de arbitrul de la meciul National cu Craiova? Dan Petrescu ia cartonas rosu pentru lovirea unui adversar, care si el sub ochii arbitrului a fost lovit… numai ca se supara mitica cum sa dea la oltean rosu. Nu stiu daca ati vazut aceste faze la TV, dar sper ca duminica la cele doua emisiuni sa fie date si o sa vedeti ce a fost acolo.

Anonymous
    Member

Sunt de acord cu voi in mare parte. Am vrut doar sa zic ca trebuie sa ramanem realisti. Am castigat, dar nu am jucat “foarte bine”. Repriza a doua a fost mai aproape de ceea ce joaca ei cand joaca bine. La asta ma refeream. Daca ar reusi jocuri bune (vezi meciurile cu Rapid si National) nu prea ne-ar sta nimeni in fata. E pacat ca reusim sa batem echipele mari insa pierdem puncte cu restul echipelor. Sper ca toate vestile bune din ultima vreme + victoria cu Otelul sa-i mai puna cu picioarele pe pamant si sa-i faca sa joace.

ManU
    Member

Am jucat bine ! Dar mai important ar fi sa avem totusi o continuitate !

Giani
    Member

Hai tati ca batem si maine… ce ziceti? La fel: dominam, temporizam, verticalizam… poate merge.

Lasand gluma la o parte, merita citita cronica meciului din Prosport. Intr-adevar, sunt de acord cu cronicarul: in primul rand, meciul a fost gandit. Cezarica a lasat deoparte stereotipurile lui Andone (cam tarziu, in a patra etapa), a riscat scotand niste jucatori titularizati frecvent sau avansandu-l pe Maxim (care nu a facut un meci rau) si trecandu-l pe Negru in centrul defensivei… dar i-a mers. Poate o merge si maine cu Brasovul, fie si numai ca e meci in deplasare, unde greselile adversarului (de ce nu? la o adica, e si asta o tactica, desi nu cea mai buna) sunt mai frecvente si mai usor de pandit.

Hai Sportul!

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The topic ‘16.04.2003 Sportul Studentesc – Otelul Galati 2-0(0-0)’ is closed to new replies.