16.04.2011 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 16.04.2011 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 27-a Ligii 1.
    Sambata, 16.04.2011, stadion Regie

razvan
    Member

Sportul Studeţesc pune mîine în vînzare biletele de acces pentru meciul de sîmbătă contra Stelei din Regie. Pentru partida care va începe la ora 17:45 şi va fi transmisă în direct de DigiSport, oficialii echipei au decis ca biletele să conste între 15 şi 25 de lei. Cele mai ieftine tichete de acces se pot cumpăra la peluze, cu doar 15 lei, la tribuna a doua cu 20 de lei, iar la tribuna 1 cu 25 de lei.

Fanii celor două echipe îşi pot cumpăra bilete atît de la stadionul Sportului Studenţesc, doar vineri şi sîmbătă, dar şi de la Stadionul Ghencea, joi şi vineri.

De precizat că la acest meci, fanii echipei Steaua vor avea acces la toată peluza a doua, dar şi la toată capacitatea tribunei a doua. În cazul în care numărul doritorilor de a fi prezenţi la meci va fi mai mare, atunci steliştii şi-ar putea procura tichete de acces şi la o parte din tribuna 1. Capacitatea stadionului din Regie este de 10.000 de locuri, toate pe scaune.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/stelistii-isi-pot-cumpara-din-ghencea-bilete-pentru-meciul-cu-sportul-de-simbata-din-regie-236142.html

dragos
    Member

dom’ne, daca ies bani frumosi din belete, atunci fanii oaspetilor pot ocupa intreg stadionu’ :D

dragos
    Member

nu tre’ sa ne facem iluzii.
    nu putem emite pretentii cu shtoia

Zibling
    Member

@dragos wrote:

O gramada de echipe mici au facut puncte cu Steaua. Noi, in ultimele 3 sezoane de prezenta in Liga I (Divizia A) – pe Rapid i-am batut de 2 ori iar pe Dinamo 1 data. Pe Steaua insa… nu! Cum procedam in acest caz? :ymdevil:

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

O gramada de echipe mici au facut puncte cu Steaua. Noi, in ultimele 3 sezoane de prezenta in Liga I (Divizia A) – pe Rapid i-am batut de 2 ori iar pe Dinamo 1 data. Pe Steaua insa… nu! Cum procedam in acest caz? :ymdevil:

pai, ai dat raspunsul: nu :ymdevil:

cameliu
    Member

Gsp:

LIGA 1 | SPORTUL – STEAUA, SÎMBĂTĂ, 18:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO
    Logica “de fier” a lui Mulţescu: “Astra a bătut Steaua, Sportul a dominat-o pe Astra, deci putem cîştiga împotriva Stelei”

Antrenorul echipei Sportul, Gheorghe Mulţescu, a declarat că nu ar fi o surpriză dacă gruparea studenţească s-ar impune în partida cu Steaua, contând pentru etapa a 27 -a a Ligii I. “Ne este frică doar de greşelile noastre care ne-au privat de …
    Antrenorul echipei Sportul, Gheorghe Mulţescu, a declarat că nu ar fi o surpriză dacă gruparea studenţească s-ar impune în partida cu Steaua, contând pentru etapa a 27 -a a Ligii I.

“Ne este frică doar de greşelile noastre care ne-au privat de puncte în ultimele etape. Din punctul meu de vedere n-ar fi o surpriză dacă am bate pe Steaua. Astra a bătut pe Steaua, apoi noi am dominat pe Astra, aşa că putem emite pretenţii la acest joc”, a spus Mulţescu.

Tehnicianul Sportului Studenţesc nu crede că absenţele jucătorilor Ricardo şi Bonfim vor afecta jocul Stelei. “La valoarea şi numărul de jucători pe care îi are Steaua, Bonfim şi Ricardo nu mi se par doi jucători decisivi”, a subliniat Mulţescu.

Mulţescu a precizat că mijlocaşul Tiberiu Bălan a fost reprimit în lot, după ce şi-a cerut scuze faţă de finanţatorul Vasile Şiman.

“Tibi şi-a cerut scuze alaltăieri şi în proporţie de 99 la sută lucrurile sunt rezolvate. Este un argument în plus pentru el să joace bine cu Steaua, dar mai sînt şi alte echipe din afara ţării care sunt interesate de el”, a menţionat Mulţescu.

Partida Sportul Studenţesc – Steaua, contând pentru etapa a27-a a Ligii I, se va disputa, sâmbătă de la ora 17.45. Meciul va fi transmis în direct de DigiSport şi va fi liveTEXT pe gsp.ro, unde comentăm împreună.

razvanR
    Member

PUTEM SA CASTIGAM, TREBUIE SA CASTIGAM
    pentru a termina in primele 14!

Ne vedem pe Stadion,
    (RE)VENITI IN REGIE!

razvan
    Member
    07Ex
    Keymaster

Cadou pentru Şiman! “Voi da gol Stelei!”

Rămas fără “fratele” Dacian Varga, Tiberiu Bălan face legea la Sportul Studenţesc, fiind golgheterul echipei. “Briliantul” din Regie i-a pus gând rău şi Stelei şi spune că vrea să îşi facă mai frumoasă plecarea de la Sportul cu un nou gol împotriva roş-albaştrilor.

Conflictele la Sportul Studenţesc au devenit o obişnuinţă. Dacă nu e vorba de memorii la Ligă pentru salarii neprimite, apare o ceartă între vedetă şi patron. Scandalul dintre Vasile Şiman şi Tiberiu Bălan s-a stins însă mai repede decât s-a ivit. Fotbalistul şi-a cerut scuze în faţa patronului, a revenit deja la antrenamentele primei echipe şi e montat pentru înfruntarea cu Steaua. “Eu am şi uitat ce a fost. Vreau să mă concentrez la meciul de duminică”, a mărturisit Bălan.

A marcat în Cupă
    Principalul marcator al echipei, cu nouă reuşite, mijlocaşul Sportului Studenţesc îşi doreşte ca supergolul din partida cu Timişoara să nu rămână o întâmplare. “Din ce ţin eu minte, am cam marcat împotriva Stelei. I-am cam fost naş şi am să fiu şi acum. Îi dau gol!”. Ultima dată când a înscris împotriva formaţiei roş-albastre s-a întâmplat în optimile Cupei României, atunci când Sportul a fost la un pas de a reuşi surpriza, dar a fost eliminată la lovituri de departajare. Acum, Bălan speră să-şi facă o ieşire de gală din Liga I, asta pentru că de la vară vrea să joace în sfârşit în străinătate. “A venit momentul să plec. Vreau să câştigăm şi să ţin minte victoria asta”, a încheiat Bălan.

Ultima victorie a studenţilor pe teren propriu împotriva Stelei datează din sezonul 2001-2002. Sportul – Steaua 3-1

5 victorii pe teren propriu are Sportul contra Stelei. De şase ori meciul s-a terminat egal, Steaua fiind învingătoare de 19 ori

2 goluri a marcat Tiberiu Bălan împotriva Stelei în cariera sa

1,75 este cota pe care PublicBet o oferă Stelei la victorie în meciul cu Sportul

Şiman critică tactica lui Gigi de a-l oferta pe Bălan: “Se vrea patron de echipă mare, dar nu se comportă ca atare”

Patronul Sportului, Vasile Şiman, a criticat manevra lui Gigi Becali a se arăta interesat de Tibi Bălan înainte de meciul direct pe care formaţia din Ghencea îl va susţine contra echipei din Regie, spunând că această poveste a mai avut un episod similar în 2006.

“Eu am reacţionat la adresa lui Tibi Bălan doar după ce am văzut că se crede despre mine că l-aş trata pe jucător ca pe un sclav. Dimpotrivă, eu l-am împrumutat de 5 ori, i-am satisfăcut toate poftele. Steaua a mai făcut acest lucru şi în 2006, când s-a interesat de Tibi Bălan înaintea meciului direct. Nu cunosc încă dacă el va juca în meciul cu Steaua. Nu le face cinste un astfel de comportament. Unii patroni se vor şefi de echipe mari, dar nu se comportă ca atare Steaua are noroc că este încă cea mai iubită echipă din România pentru că nu a apărut încă o echipă care să îi ia locul”, a spus Vasile Şiman la Sport.ro.

“Nu ar fi o surpriză dacă am bate Steaua!” Vezi ce zice Mulţescu de Bonfim şi Ricardo

Antrenorul echipei Sportul, Gheorghe Mulţescu, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că nu ar fi o surpriză dacă gruparea studenţească s-ar impune în partida cu Steaua, contând pentru etapa a XXVII-a a Ligii I.

“Ne este frică doar de greşelile noastre care ne-au privat de puncte în ultimele etape. Din punctul meu de vedere n-ar fi o surpriză dacă am bate Steaua. Astra a bătut pe Steaua, apoi noi am dominat-o pe Astra, aşa că putem emite pretenţii la acest joc” , a spus Mulţescu.

Gheorghe Mulţescu susţine că are un palmares pozitiv în partidele cu Steaua. “Aş vrea ca steliştii să vină siguri pe ei. Cu Steaua am câştigat de multe ori, cred că stau cel mai bine cu Steaua dintre echipele bucureştene. A fost şi ambiţia mea de dinamovist, dar acum vreau să câştig cu Sportul. Mă aştept la un stadion plin, vor fi mulţi stelişti, pentru că ei sunt bine reprezentaţi în acest sector”, a adăugat Mulţescu.

Tehnicianul Sportului Studenţesc nu crede că absenţele jucătorilor Ricardo şi Bonfim vor afecta jocul Stelei. “La valoarea şi numărul de jucători pe care îi are Steaua, Bonfim şi Ricardo nu mi se par doi jucători decisivi”, a subliniat Mulţescu.

Mulţescu a precizat că mijlocaşul Tiberiu Bălan a fost reprimit în lot, după ce şi-a cerut scuze faţă de finanţatorul Vasile Şiman. “Vedem la ora jocului. L-am convins pe patron, lucrurile s-au rezolvat. Tibi şi-a cerut scuze alaltăieri şi în proporţie de 99 la sută lucrurile sunt rezolvate. Este un argument în plus pentru el să joace bine cu Steaua, dar mai sunt şi alte echipe din afara ţării care sunt interesate de el”, a menţionat Mulţescu.

Partida Sportul Studenţesc – Steaua, contând pentru etapa a XXVII-a a Ligii I, se va disputa, sâmbătă de la ora 17.45.

razvan
    Member

Brigadă favorabilă “roş-albaştrilor” în Regie: Steaua bate tot cu Robert Dumitru la centru!

O statistică interesantă relevă faptul că Stelei îi merge bine cu arbitrul braşovean Robert Dumitru la centru. El i-a arbitrat pe stelişti de 14 ori, aceştia obţinînd nu mai puţin de 10 victorii şi 3 remize în meciurile respective. Doar o singură dată a pierdut Steaua cînd a fost arbitrată de Dumitru, în depalsarea de la Bistriţa pierdută pe 31 octombrie 2010, în etapa a 13-a a campionatului.

Marea majoritate a partidelor Stelei arbitrate de Dumitru au fost însă în fieful “miltarilor”, care au bătut de 8 ori din 9 partide în Ghencea. Astra a fost cea care i-a pus piedică echipei bucureştene, scor 1-1, la meciul care a decis practic plecarea lui Ilie Dumitrescu de pe banca Stelei.

De partea cealaltă, Sportul Studenţesc nu are deloc un bilanţ pozitiv în meciurile în care au fost arbitraţi de Robert Dumitru. Astfel, în 8 partide, “studenţii” au obţinut o singură victorie, în deplasare, la Bacău, tocmai în 2006.

BRIGADA MECIULUI SPORTUL STEAUA
    Central: Robert Dumitru (Braşov)
    Asistenţi: Mircea Orbuleţ, Vlad Bîrleanu (Bucureşti)

Meciul Sportul – Steaua se joacă azi, de la ora 17:45 şi este transmis live de Digisport. GSP.RO vă oferă comentariul liveTEXT al jocului.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/brigada-favorabila-ros-albastrilor-in-regie-steaua-bate-tot-cu-robert-dumitru-la-centru-236549.html

ashone
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

UITE-ASA, UITE-ASA
    O SA-I BATEM PE STEAUA!
    NOI MEREU II ATACAM
    8-3 O SA LE DAM! :ymhug:

ashone
    Member

MIN 30. GALAMAZ, GALAMAZ,I-AU BAGAT DOAPE IN NAS! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: HAI PE EI!HAI PE EI! VINE TAIATU’ DE MIEI! :ymapplause: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

Unde se poate vedea meciul pe internet (fara sopcast)? E vreun link ceva? Multumesc anticipat.

ashone
    Member

@07Ex wrote:

Unde se poate vedea meciul pe internet (fara sopcast)? E vreun link ceva? Multumesc anticipat.

fara sopcast nu stiu. da-mi id de mess pe Y si pun webcamu pa desktop si vezi meciu’ :ymcowboy:

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.