16.05.2009 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 5-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 16.05.2009 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 5-1(1-1)

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Superb meci. Eu am sosit la stadion la scorul de 1-1 si nu regret. Am vazut tot ce trebuia mai putin primul nostru gol si prima bara a noastra.

Felicitari Ferfelea, Postolache si Niculescu pt jocul prestat! Daca Ferfelea continua in ritmul asta, prevad si pt el un imprumut la Unirea Urziceni sezonul viitor.

Felicitari pt ultrasro si sircos, care devin nucleul galeriei noastre pt sezonul 2009-2010!

sircos
    Member

@Zibling wrote:

Felicitari pt ultrasro si sircos, care devin nucleul galeriei noastre pt sezonul 2009-2010!

daca ne luam dupa criteriul “greutate”, atunci ei dreptate =))

Dragos Chiva
    Member

Acesta este primul meci din retur la care am putut sa asist. I-am zis lui Ovidiu inca de la pauza cand scorul era 1-1 ca jocul Sportului s-a schimbat mult in bine si ca sunt placut impresionat de jocul echipei.În repriza a II-a jocul s-a apropiat foarte mult de ceea ce juca Sportul inainte de a cadea in divizia B. Cred ca antrenorul Florin Motroc a rezumat esentialul cand a spus ca doreste sa redea jucatorilor placerea de a juca fotbal. Dupa parerea mea, Sambata a reusit acest lucru si imi doresc sa fie un fenomen de durata. Am sa va mai spun ca imi doresc foarte mult sa-i pot revedea jucand in primul 11, pe Farmache, Patriche, Secareanu , Rusu, Irimia, Ferfelea,Nae si Curelea.
    PS.Oaspetii nostri au fost o echipa fair-play preocupata de joc si nimic mai mult si mi-as dori ca toti oaspetii nostri sa poata reedita in Regie un astfel de comportament.

MarcAntoniu
    Member

Este bine că, nu se mai fac calcule privind retrogradarea #:-s
    În ultima vreme, Sportul Studenţesc a câştigat B-) punctele din Regie :ymapplause: fără drept de apel.

Zibling
    Member

Nu chiar tot “in ultima vreme”. Sa nu omitem infrangerea de acasa cu Dinamo II (1-2) :-w

MarcAntoniu
    Member

@Zibling wrote:

Nu chiar tot “in ultima vreme”. Sa nu omitem infrangerea de acasa cu Dinamo II (1-2) :-w

Ultimile 3 victorii acasă sunt reperul !
    Sper să devină tradiţie. :D
    În Regie, Sportul nu iartă pe nimeni ! ;)

07Ex
    Keymaster

Florin Motroc: “Echipa are o perspectivă frumoasă”

Florin Motroc, antrenorul Sportului Studenţesc, nu a stat sâmbătă pe banca tehnică, fiind suspendat după ce etapa trecută, la Chiajna, a fost trimis în tribună pentru proteste, însă a trăit la intensitate maximă fiecare fază a meciului câştigat de echipa sa în faţa Petrolului, cu scorul de 5-1. La partidă a asistat şi tatăl tehnicianului, reputatul antrenor şi profesor Ion Motroc, cel care a reuşit prima promovare postbelică cu Sportul Studenţesc. Acesta şi-a felicitat la final fiul pentru prestaţia de astăzi a “Găştii Nebune”.

“În primul rând vreau să îi felicit pe băieţi. Azi au obţinut o victorie foarte importantă pentru ei, pentru moralul lor. Urmează o pauză de două săptămâni, iar apoi avem un alt meci foarte greu cu FC Botoşani. Mă bucur tare mult că au înţeles că e important cum termini campionatul. Facem tot ce e posibil ca în ultimele meciuri să reparăm din imaginea oarecum sifonată pe care ne-am creat-o şi cred că această echipă are o perspectivă frumoasă, dacă îşi doresc cu adevărat, cu toţii, să facă mare performanţă. Le mulţumesc băieţilor pentru modul în care au înţeles să respecte sarcinile tactice şi pentru determinarea cu care au jucat. Sunt bucuros că reuşim să marcăm goluri multe acasa. Sper ca în curând să legăm rezultatele bune de pe teren propriu cu altele în deplasare. Îmi doresc să terminăm campionatul cât mai sus în clasament”, a spus Florin Motroc.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.