16.08.2008 FC Snagov – Sportul Studenţesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 16.08.2008 FC Snagov – Sportul Studenţesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 79 total)
  • Author
    gabip
    Member

imi este sila de echipele astea aparute pe langa vreo cloaca de bogatasi.
    fc Snagov , fc otopeni, concordia chiajna. Acum se dezvolta Branestiul. Are echipa in liga 3.
    In 3-4 ani o sa traga la promovare in liga 1. Ma mir ca nu a aparut pe firmament si vreo fc pipera.
    Si echipe ca ASA TG.MURES, OLIMPIA SATU MARE,CORVINUL HUNEDOARA,INTER SIBIU si multe altele se zbat in mocirla.(iata ce orase..)
    Sa fim optimisti.

mkg
    Member

Din pacate nu am vazut meciul asa ca nu pot sa apreciez evolutia noastra insa remarc ca va trebui sa jucam ca la baschet in aparare in timp ce in atac adversarii nostrii o vor face ca la rugby. Fapt care ma face sa banuiesc ca desi avem un program relativ favorabil…nu suntem inca agreati de zei.
    Siman inca nu a invatat sa vorbeasca cu zeii ???
    Nu am avea nevoie de favoruri ci numai de judecata dreapta !! Oare cerem prea mult intr-o societate stramba???

ovidiu
    Member

Din pacate echipa nu a avut o evolutie extraordinara.
    Am ales sa vad meciul, de la ora 13.00, fara a sti rezultatul. Asta in detrimentul meciului de la JO, Brazilia-Camerun.

Ai nostrii au jucat destul de bine dar nu au puterea sa atace, sa sufoce adversarul. Arbitrajul a fost jenos, jenibil, penibil. N-am comentat niciodata arbitrajele dar acesta, mai ales la fazele de cartonase rosii si 11 m, s-a vazut ca a fost clar impotriva noastra. Din pacate nu suntem deloc iubiti pe acolo pe sus. Sper sa nu se procedeze la fel in continuare.

Despre joc, este adevarat, am dominat repriza a doua, dar fara a periclita prea tare poarta adversa. Ocazii mai mari au fost in prima repriza. In aparare pastram acea stare de panica din campionatul trecut, iar in atac ne lipsesc oamenii de gol. Varga are o mare pofta de joc dar nu prea arata a conducator, placandu-i partea stanga si fiind uneori prea indragostit de minge, Curelea este la fel de neinspirat la majoritatea fazelor iar la Postolache mi-au placut foarte mult fineturile dar cade mult prea usor si renunta la lupta.
    Lipseste in jocul echipei acea agresivitate pe care o avea cand juca in liga I, lipseste presingul (adevarul e ca a fost si caldura mare), dar parca am vazut mai multa pofta de joc. Un conducator de joc poate ar rezolva aceste probleme.
    Nu stiu ce sa mai zic. In campionatul trecut imi facea impresia ca Falub nu stie sa-i aranjeze in teren, nu le da nici un pic de libertate.
    Pacat ca Stinga nu a reusit sa marcheze pe final. Ar fi fost o victorie frumoasa si meritata mai ales impotriva arbitrajului. Dar acest baiat sta destul de prost la capitolul viteza, probabil din cauza gabaritului.
    Sper ca pe viitor arbitrajul sa nu-si mai de-a in petec in asemenea hal pentru a putea avea o formula de echipa si nu o multime de suspendati.
    Sper sa se doreasca promovarea si din partea conducerii clubului si sa nu devenim o echipa de pluton prin divizia B.
    Asta tine mult si de jucatorii.

Radu Dobrin
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

chestia e..ca doar noi suporterii avem pretentii..conducerea nu cred ca are pretentii…..arbitrajul este de necomentat…a fost incredibil..si din stadion de acolo s-a vazut ca nu a fost….a fost viciere de rezultat clar!

Nu sint sigur ce pretentii avem noi, dar conducerea parca si-a propus promovarea (si) anul asta….(e drept ca, poate, baietii aia din teren nu sint la curent cu asta…)

Zibling
    Member

@gabip wrote:

Ma mir ca nu a aparut pe firmament si vreo fc pipera.

Orasul Voluntari va avea in curand echipa in Liga I, cand se va muta Unirea Urziceni cu cort, cu catel si cu purcel la ei in Oras.

@gabip wrote:

Si echipe ca ASA TG.MURES, … si multe altele se zbat in mocirla.(iata ce orase..)
    Sa fim optimisti.

Targu Muresul a prins un loc caldut in Liga a II-a sezonul asta prin cumparare parca. Si da, totusi, nu e continuarea fostei ASA Armata, ci a unei alta – Transil, deci nici macar a Azomuresului.

Despre meciul de la Snagov doar doua lucruri de spus din postura de privitor live din insoritele miristi ale Ghermanestiului:
    – puteam sa jur ca doar egal vom obtine, insa parca prea arata a deva ju, gandindu-ma la meciul de acum 2 ani pe care l-am vizionat in acelasi “superb” loc (tot 1-1, tot egalare pe final);
    – derularea meciului imi aduce pe limba urmatoarea strigare a galeriei: “De n-ar fi arbitrii hoti/ Sportul i-ar bate pe toti”.

MarcAntoniu
    Member

Eu CRED ca, Sportul Studentesc a jucat bine. 8) Se vede ca sunt pregatiti fizic. SPER sa-si mentina ritmul de antrenament. Este o oarecare continuitate cu antrenorul si poate vedem ceva pragmatism pe viitor. Poate 🙄 Curelea mai exerseaza un pic finalizarea si dupa antrenament. Au fost ocazii de 5-0. Fara un arbitru dornic sa-si asigure berea si micii la Snagov aveam trei puncte la final. :mrgreen:
    FORZA SPORTUL STUDENTESC !

07Ex
    Keymaster

Acum daca a aparut si caseta tehnica pe site va intreb si eu un lucru.

Unu la mana, vad ca in meciul de sambata in aparare a jucat si Liviu Rusu, dar pe lista cu jucatorii publicata de ProSport, Rusu nu apare ca fiind legitimat la noi la echipa. De ce oare, si chiar a fost Rusu cel care a jucat sambata?

Doi la mana, vad ca cei de la ProSport scriu ca singurul jucator eliminat de la noi a fost Ciupe. Parca am avut doi eliminati, nu? Cine este al doilea jucator eliminat?

ultrasro
    Member

In ziarele romanesti casetele de meci sunt trimise de niste tembeli: evident ca Rusu a luat al doilea galben si a fost eliminat la faza din final la care s-a acordat 11 m gratuit. Ciupe a luat rosu direct.

Rusu este chiar Liviu Rusu doar ca acum joaca cu nr 17 si nu cu 13 ca inainte.

Rusu este chiar Liviu Rusu doar ca acum joaca cu nr 17 si nu cu 13 ca inainte.[/quote]
    Este chiar rusu care are sa va dea niste bani pe bratari 😆 😆 …..si de mai sus…bine spus de marcAntoniu…cam aceleasi lucruri le-am remarcat si eu

dragos
    Member

offf, parca am mai vazut acest meci, candva.
    snagovul ramane o “nuca tare” in meciurile de acasa contra noastra…..
    cu toate ca, nu am vazut intreg meciul, ci am prins doar vreo 10 min (adica doar cele 2 goluri), pot spune, ca jucand pe o astfel de vreme CANICULARA, trebuie sa fii pragmatic – marchezi o data sau de doua ori si apoi, jocul este inchis.
    conditia este sa NU RATEZI !!!!
    in privinta jocului, ma abtin, din lipsa de “probe” (nu-ti poti face o parere vizionand doar 10 min).
    in mod cert, penalty nu a fost.
    Andrei, ai “prins” ceva declaratii ale jucatorilor dupa meci ?? Secareanu ce a mai spus de aceasta data ???
    pacat, ca nu am inceput cu 3 puncte…..ramanem pe receptie.

PS: In final, vreau sa multumesc SUPORTERILOR Adevarati pentru solidaritatea de care au dat dovada impotriva violentei in toate formele ei !!!!
    Jos palaria, domnilor !!!

am vazut ca secareanu ,cu popescu cu stanca…erau toti in tribuna :D

Dragos Chiva
    Member

Pentru cine a vizionat meciul la TV- si eu sunt unul dintre acestia- lucrurile sunt cat se poate de clare. Penaltiul a fost INVENTAT si nu se poate face mare lucru intr-o astfel de situatie.Eliminarea lui Rusu este logica, fiindca arbitrul a vrut sa confirme in acest fel acordarea penaltiului. Eliminarea lui Ciupe ar fi parut normala in conditiile unui meci jucat pe un stadion din Europa, dar aici la noi, ea contrasteaza cu maniera locala de arbitraj care de obicei atenueaza severitatea deciziilor. Sincer ma asteptam sa primeasca doar galben. Credeti ca ar fi cazul sa incepem sa contabilizam punctele pe care le pierdem datorita arbitrajului defectuos?(topic special pe tema asta)

eu zic ca nu ar fii cazul…ca daca eram tari..aveam la pauza 1 0..gol curelea(ocazia aia mare)…dupa pauza 2 0 curelea..si au mai fost niste ocazii..ale lui varga,patriche,stanga….si cu un penalty inventat se termina 3 1 ….

Zibling
    Member

Eh, dar deschidem ziarul si ce sa vezi: tot un amarat de 1-1! 😥

Edit: Nu, Dragos, nu am mai avut parte de declaratii “de cartier” de data asta.

07Ex
    Keymaster

“Se simt cu musca pe căciulă”

În urma memoriului depus de oficialii clubului Sportul Studenţesc la FRF, în urma partdei dintre FC Snagov –Sportul, din prima etapă a ligii a 2 seria 1, datorat unei maniere de arbitraj tendenţios de centralul de la aceea partidă, conducerea clubului Snagov nu are nimic de comentat în ceea ce priveşte luarea unei decizii din partea comisiilor FRF în cazul centralului Claudiu Baboia de la aceea partidă.

Mai mult aceştia susţin că au numai păreri personale de modul în care a arbitrat centralul, însă acesta nu s-a abătut în linii mari din litera si spiritul regulamentului în vigoare al arbitrilor din România. (Andi Sârbu)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 79 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.