16.09.2006 FC Snagov – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 16.09.2006 FC Snagov – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 56 total)
  • Author
    lucian
    Member

trebuie sa recunosc ca sint mahnit dupa rezultatele din ultima saptamana….
    concluzile mele:
    1.sintem incapabili sa castigam in deplasare; s-a vazut ca acasa mergem brici indiferent de adversar, pe cand afara, fie ca e cupa sau campionat ….. no comment!
    2.valoarea nu ne permite deocamdata sa emitem mai multe pretentii; am asteptat sa se termine cu vanzarile alea, dar se pare ca am asteptat in van… cei care au ramas nu pot momentan mai mult;
    3.echipa isi va da drumul la joc numai dupa ce revine tibi balan; trebuie coordonat cumva jocul haotic… parerea mea e ca el e singurul care o poate face;
    4.trebuie un antrenor, un slefuitor …. ar trebui insistat asupra lui balint – ca Sile a adunat banu’ gros in ultima luna….. cezarica isi arata limitele, e antrenor numai cand echipa e gata formata si trebuie doar sa ii bage in teren si sa faca eventual 2-3 schimbari … el nu e capabil momentan sa adune un nucleu de jucatori, sa-i puna laolalta si sa “formeze” o echipa!

din pacate mi se adevereste ceea ce am spus acum cateva saptamani ca
    nu imi doresc sa fie un sezon de tranzitie…. oricum, dezamagiti eram si acum cativa ani cand ne zbateam in mocirla diviziei B, sint sigur ca si acum o sa ne revenim… dar e mult de munca!

HAI BRAZILIENII!

cameliu
    Member

Pe astia i-au batut toti numai noi nu!

De un lucru putem fi siguri, la cum au jucat ai nostri, nu-i mai transfera nici avintul prabusirea…

ovidiu
    Member

Trist.
    Si rezultatul si jocul echipei. Mai ales in repriza a II.
    Ca tactica or fi avut. Ca io n-am vaz’t nici una. Nici aparare, nici atac. Deocamdata vad ca se tot incearca formule de echipa, ba Tarnacop, ba Mladin. Adevarul e ca n-am vazut meciul de la-nceput si nu prea stiu ce echipa a jucat si de ce unii au fost absenti.
    Dar in a doua repriza mi-a venit sa-mi trag un glont in cap. Si echipa care juca prost si arbitrii care erau contra – ofsiaduri imaginare, faulturi grosolane ale echipei adverse, si ne-au si umplut de galbene.
    Prima repriza – jos palaria.
    Asta este. Incep sa cred si eu ca anul acesta promovarea se cam indeparteaza. Trebuie neaparat pus un antrenor principal cu ceva experienta si anumita prestanta. Nu am nimic cu Cezar Zamfir dar imi sta in cap repriza a doua.
    Poate miercuri, sambata …

VIVA SPORTUL STUDENTESC

cameliu
    Member

Prosport:

Inca o umilinta

PENIBIL Sportul s-a umplut de rusine dupa ce nu a reusit sa se impuna nici pe terenul celor de la FC Snagov, gazdele acumulând primul punct în Liga a II-a.

Desi nu a reusit sa câstige pâna în prezent niciun meci în deplasare, gruparea din Regie spera ca ieri sa sparga gheata. Numai ca Snagovul nu a fost o victima sigura.

Codasa clasamentului a început bine meciul, reusind chiar sa aiba si câteva ocazii clare. Totusi, în minutul 12, “studentul” Costin Curelea a câstigat sprintul cu fundasii adversi si a finalizat elegant. Desi toata lumea se astepta ca Sportul sa-si majoreze avantajul, gazdele au revenit în meci, dar fara sa înscrie.

In partea secunda, elevii lui Jean Vladoiu au iesit mai determinati de la cabine, reusind sa mute jocul în jumatatea “studentilor”. Dupa câteva ocazii ratate cu seninatate, eforturile gazdelor au fost rasplatite de Spânu (‘86), care l-a învins pe Stanca cu un lob ce a adus primul punct din acest sezon pentru FC Snagov. La sfârsitul meciului, Vladoiu si-a felicitat elevii, declarând ca vrea sa faca din FC Snagov revelatia acestui campionat. “Felicit echipa pentru punctul obtinut. Acest rezultat reprezinta un nou început pentru FC Snagov”, a conchis tehnicianul gazdelor.

Ionut Angheluta

Ultras
    Member

De maine jucatorii vor sta in cantonament pana la finalul campionatului… sau pana vor castiga x meciuri consecutiv.

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

De maine jucatorii vor sta in cantonament pana la finalul campionatului… sau pana vor castiga x meciuri consecutiv.

Care e valoarea lui x?

Spawn09
    Member

valoarea lui “x” e fara numarrrrrrrrrrr……

franz_kafka
    Member

Juventus Bucuresti – SS = 2:0 +
    FC Snagov – SS = 1:1

Blue Eyes
    Member

au jucat mai bine aia…..
    bv lor
    am observat ca la 0-1 Siman statea relaxat , cu mainile dupa ceafa , intins pe spate…..k omu care are 2 mil de euroi in cont….
    la 1-1 a devenit mai ganditor …..
    o sa pupe el mult si bine divizia B daca jucam tot asa
    :)
    si asa nu-l intereseaza fenomenul…..

cameliu
    Member

@Blue Eyes wrote:

au jucat mai bina aia…..

am observat ca la 0-1 Siman statea relaxat , cu mainile dupa ceafa , intins pe spate…..k omu care are 2 mil de euroi in cont….

plus ochelari de soare a la mititelu daca nu ma insel…

Blue Eyes
    Member

Da….L-au orbit banii din conturi si acum apeleaza la ochelari de soare saracutul….
    Deci banii nu aduc fericirea….(da doamne sa castig la Loto :P)
    :)
    Din cauza ochelarilor Siman inca n-a observat ca e in divizia B ….
    Draga domnule (barosanule,meseriasule, unicatule , cel mai tare dintre cei mai tari vanzatori de sperante si vise ) Siman ….In divizia B se poarta ochelari de scafandru pt ca ne scufundam incet da’ sigur…. :?

stefan
    Member

Nu intram in A. Daca nu se petrece ceva drastic in iarna, mai tragem un sezon de matineuri.
    Si cred ca solutia este o echipa total noua. Ne-a fost teama ca Siman sa nu vanda echipa, acum cred ca mai bine o vindea toata si aducea pe unii care vor sa joace fotbal.
    Apropo: nu avem antrenor fiindca:
    a) nu sunt antrenori disponibili pe piata
    b) Siman nu gaseste antrenori care sa ii fie pe plac
    c) Siman e din nou chitros, pentru ca bani are acum
    d) nici una din variante.

Astept contributii.

Spawn09
    Member

stati linistiti dragii moshului daca anu asta vom promova nenea siman va vinde iar 3 sferturi de echipa si tot asa vrea sa ajunga un Becali 2 doar ca Becali mai baga si bani in echipa….

cameliu
    Member

@Spawn09 wrote:

stati linistiti dragii moshului daca anu asta vom promova nenea siman va vinde iar 3 sferturi de echipa si tot asa vrea sa ajunga un Becali 2 doar ca Becali mai baga si bani in echipa….

Pai la performantele echipei cine sa-i mai ia jucatorii? Mai bine cumpara altii mai ieftin de la Modelu ori sacele…

stefan
    Member

@Spawn09 wrote:

si ma rog moshule cum sa-i echivalam pe cei doi?
    1 borcan plin de muraturi = 1 ha in Pipera? Ha, ha, ha!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 56 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.