16.09.2011 CS Mioveni – Sportul Studentesc 2-1(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 16.09.2011 CS Mioveni – Sportul Studentesc 2-1(2-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 71 total)
  • Author

Nu stiu cine e nea asta da a avut un arbitraj exemplar.

Oameni buni,om fi facut noi un meci penibil azi,dar eu zic ca am fi meritat oricum un egal…. cum era si logic,dupa eliminarea lui Ratiu am jucat mai bine.

cameliu
    Member

Propun desfiintarea!
    E ultimul meci la care ma mai uit!
    JENANT!

Un meci dureaza 90 de minute, si orice prostie se contabilizeaza!

Sile da-le la toti liber si ia-ti si tu baiete!

Daca incepeam meciul in 8 fara ratiu, maxim si ferfelea cred ca puteam sa scoatem un rezultat bun. Noapte buna si noi sa fim sanatosi ca la momentul actul la Sportu’ nu se vrea performanta.

@cameliu wrote:

Propun desfiintarea!
    E ultimul meci la care ma mai uit!
    JENANT!

Un meci dureaza 90 de minute, si orice prostie se contabilizeaza!

Sile da-le la toti liber si ia-ti si tu baiete!

Cameliu,acum esti nervos,insa sunt 100% sigur ca n-ai cum sa renunti asa la Sportul.Totusi, in a doua repriza,dupa eliminarea lui Ratiu, mi-a placut cum am jucat,cel putin in raport cu jocul general al echipei noastre de pana acum in campionat.Oricum,e groasa rau si nu stiu daca o sa ne mai revenim.

dragos
    Member

SUNTEM SINGURA echipa invinsa de un adversar condus de pe margine de un VICEPRESEDINTE :)) =)) =))
    penibil, jenant, mult diletantism =))

jos palaria pt LUPUL SINGURATIC :ymapplause:

cameliu
    Member

Scrieti-mi va rog un PM cand avem 15 puncte (indiferent de liga si an) si o sa ma uit iar la meciuri!
    Nu are rost sa-mi mai mininc nervii si sa-mi f** toate week-endurile.

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

Cameliu,acum esti nervos,insa sunt 100% sigur ca n-ai cum sa renunti asa la Sportul.Totusi, in a doua repriza,dupa eliminarea lui Ratiu, mi-a placut cum am jucat,cel putin in raport cu jocul general al echipei noastre de pana acum in campionat.Oricum,e groasa rau si nu stiu daca o sa ne mai revenim.

Nu renunt, asta e sigur, cum n-am renuntat 26 de ani… insa nu ma mai uit la meciuri. Nu mai pot!

Tocmai asta e, de pierdeam cu 4-0 era OK, da sa-ti bati joc singur de tine 60 de minute iar apoi sa areti ca poti e grav!

@dragos wrote:

jos palaria pt LUPUL SINGURATIC :ymapplause:

Sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu,daca aceste rezultate vor mai continua,pana si el va renunta sa mai mearga la meciurile Sportului si se va duce pana la urma la ale Rapidului.Nu cred ca a stiut la ce s-a inhamat cand a ales Sportul,trebuie sa ai nervii tari pentru a-i fi suporter acum.

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

Sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu,daca aceste rezultate vor mai continua,pana si el va renunta sa mai mearga la meciurile Sportului si se va duce pana la urma la ale Rapidului.Nu cred ca a stiu la ce s-a inhamat cand a ales Sportul,trebuie sa ai nervii tari pentru a-i fi suporter acum.

La Cluj mi-a zis ca in afara de Ferfelea, Curelea si Balan nu cunoaste inca echipa.
    Nici n-are pe cine…

razvanR
    Member

Este interesant ca pentru prima data in acest campionat suntem condusi la pauza!

Arbitrul a tolerat jocul extrem de dur al gazdelor iar golul de 1-0 a fost marcat din off-side. In faze asemanatoare, anul trecut, lui Curelea i-au fost anulate niste goluri cu Rapid si FCM Tg.Mures.

Jucatorii au facut un efort remarcabil si au castigat repriza a doua chiar daca au jucat in inferioritate numerica minute bune, am vazut ratari mari si n-as condamna atat de categoric jucatorii nostri, cu putin noroc si concentrare am fi castigat.

Ii remarc pe Popescu, Beta si Lazar. Nistor a avut o sansa imensa sa debuteze in stil mare, cu gol pentru Sportul Studentesc la fel ca Bucur, Mazilu sau Curelea in urma cu cativa ani.

Mai avem de asteptat cateva etape ca echipa sa se omogenizeze.

Radu Dobrin
    Member

Razvane, zi-mi ce bei ca vreau si eu aia :D

Cit timp mai existam? /:)

sportul86
    Member

Stimate domnule Cucu Constantin,
    Mesajul dumneavoastra mi-a trezit multe nostagii. Prin 1981, cand eram inca un pusti (si tineam cu alta echipa), prietenul meu, Cucu Constantin m-a adus la meciuri la Sportul. De atunci, n-am mai plecat din Regie. El a plecat!! Ce frumos era, ce atmosfera studenteasca (oare ce mai face Marcel!).
    Cand am vazut mesajul pentru 15 octomrie, m-am gandit ca e vorba de Costica, desi generozitatea nu l-a caracterizat niciodata (Scuze, Costea, daca citesti). N-am rezistat, l-am sunat imediat, putin probabil sa fie 2 Cuci Constantini care sa iubeasca Sportul. Nu era el! Dar vrea sa vina!
    Haideti sa-i chemam pe toti! Eu promit ca aduc ceva prieteni din vremurile de alta data!
    Iar despre echipa, nimic de spus. Nu ne interseaza sile, nici balan, de-abia astept sa ne vedem la meci 5000 de oameni care iubim SPORTUL! Sau suntem doar 50?
    Dupa care, plecam acasa, la nevestele noastre, si le povestim copiilor ce frumos era SPORTUL pe vremuri.
    Haideti sa fim 5000 la meciul cu Tg Mures!
    Dupa care, ne lasam.
    Cara!

C C UK
    Member

SI EU IMI DORESC SA VINA CAT MAI MULTA LUME LA MECIUL CU TARGU MURES VREAU SA FACEM IMPREUNA UN SPECTACOL FRUMOS ASA CUM ERA IN ANI “80 ,VREAU SA FAC ACEST SPECTACOL DEOARECE NU STIU DACA AM SA MA MAI INTORC CURAND IN ACEASTA TARA NUMITA ROMANIA SI DORESC SA AM O AMINTIRE FRUMOASA SI DEOSEBITA…..HAI SPORTUL

@sportul86 wrote:

Stimate domnule Cucu Constantin,
    Mesajul dumneavoastra mi-a trezit multe nostagii. Prin 1981, cand eram inca un pusti (si tineam cu alta echipa), prietenul meu, Cucu Constantin m-a adus la meciuri la Sportul. De atunci, n-am mai plecat din Regie. El a plecat!! Ce frumos era, ce atmosfera studenteasca (oare ce mai face Marcel!).
    Cand am vazut mesajul pentru 15 octomrie, m-am gandit ca e vorba de Costica, desi generozitatea nu l-a caracterizat niciodata (Scuze, Costea, daca citesti). N-am rezistat, l-am sunat imediat, putin probabil sa fie 2 Cuci Constantini care sa iubeasca Sportul. Nu era el! Dar vrea sa vina!
    Haideti sa-i chemam pe toti! Eu promit ca aduc ceva prieteni din vremurile de alta data!
    Iar despre echipa, nimic de spus. Nu ne interseaza sile, nici balan, de-abia astept sa ne vedem la meci 5000 de oameni care iubim SPORTUL! Sau suntem doar 50?
    Dupa care, plecam acasa, la nevestele noastre, si le povestim copiilor ce frumos era SPORTUL pe vremuri.
    Haideti sa fim 5000 la meciul cu Tg Mures!
    Dupa care, ne lasam.
    Cara!

C C UK
    Member

Nici eu nu sunt in tara dar vin in concediu in octombrie si vreau sa fac ceva frumos ,ceva memorabil …..vreau sa aratam acestei tari ca Sportul are suporteri cu adevarat si celor care care nu cred in noi …..HAI SPORTUL

@laucantona wrote:

Bravo frate (CC Uk ) esti adevarat suporter…pacat ca nu-s in tara ca as fi dat o fuga pana la Bucuresti sa urlu si eu Hai Sportul cahiar daca echipa dezamageste.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 71 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.