16.09.2011 CS Mioveni – Sportul Studentesc 2-1(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 16.09.2011 CS Mioveni – Sportul Studentesc 2-1(2-0)

Viewing 11 posts - 61 through 71 (of 71 total)
  • Author

@razvanR wrote:

Mai avem de asteptat cateva etape ca echipa sa se omogenizeze.

Cat sa mai asteptam,razvaneeeee?Ca ma omoara cu zile aceasta echipa.Sa ne trezim ca anul trecut, cand deja vom fi la 10 puncte de ultimul loc neretrogradabil?Faza cu omogenizarea trebuia sa se intample in perioada de pregatire,nu acum,in plin campionat,ce naiba.

Zibling
    Member

Ma trezesc azi dimineata ca omul devreme… sambata, ca e zi de munca.
    Ma gandesc ca am niste meciuri de vizionat la TV in acest weekend ca sa imi gadil tonusul vizual.
    Imi notez cuminte meciul lui Arsenal pe telefonul mobil ca “reminder”.
    Dau sa imi notez si meciul Sportului Studentesc tot ca “reminder”, dar vad 5 pagini scrise deja pe acest topic! Imi zic… LOL ce s-o fi intamplat? Hmmm… intri pe topic… na ca s-a si jucat meciul, bine ca n-am avut ghinionul vostru de a-l vedea pe viu ieri.

Am fost la un spectacol de stand-up comedy vineri seara si am crezut ca vom juca si noi ca orice echipa civilizata din Europa sambata sau duminica (de exemplu, Arsenal nu a jucat in ultimii 8 ani in ziua de vineri un meci de Premier League!!!), insa m-am inselat.

Intrebare pt toti ghinionistii ce au privit acet meci – vad din raportul meciului ca “Man of the match” a fost Alin Ratiu… cum dracu a reusit sa-si dea si autogol, iar apoi sa ia 2 cartonase galbene??? X(

Radu Dobrin
    Member

@Zibling wrote:

Intrebare pt toti ghinionistii ce au privit acet meci – vad din raportul meciului ca “Man of the match” a fost Alin Ratiu… cum dracu a reusit sa-si dea si autogol, iar apoi sa ia 2 cartonase galbene??? X(

autogolul cred ca a fost intre cartonase…Si nu a fost unu oarecare…..a bagat-o in plasa din alunecare in conditiile in care cel mai apropiat pitestean era la vreo 7 m de el. Curelea ar avea ce sa invete de la faza aia….

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Scrieti-mi va rog un PM cand avem 15 puncte (indiferent de liga si an) si o sa ma uit iar la meciuri!
    Nu are rost sa-mi mai mininc nervii si sa-mi f** toate week-endurile.

@Radu Dobrin wrote:

Razvane, zi-mi ce bei ca vreau si eu aia :D

Cit timp mai existam? /:)

Radu si Cami, sunteti mortali :)
    mi-ati placut !

dragos
    Member

@sportul86 wrote:

Nu ne interseaza sile, nici balan, de-abia astept sa ne vedem la meci 5000 de oameni care iubim SPORTUL!
    Dupa care, plecam acasa, la nevestele noastre, si le povestim copiilor ce frumos era SPORTUL pe vremuri.
    Haideti sa fim 5000 la meciul cu Tg Mures!
    Dupa care, ne lasam.

suna frumos, suna cam asa: s-o facem lata, inca o data….. si gata :ymapplause:
    poate ar fi bine, daca acest mesaj ar putea ajunge in presa…..Am fost, candva, tineri si nebuni si am iubit o FRUMOASA ECHIPA 😡

cameliu
    Member

@dragos wrote:

mi-ati placut !

Nu ma retrag de pe formu, doar nu ma mai uit la meciuri pina avem 15 puncte. Deci sigur nu ma mai uit anu asta…

Nu mai rezist, ajung ca ala din clipul postat de Cazimir, deja vreo 60% is asa… Masochism ce mai!

maronne1916
    Member

Invarte roata aia domnul Vasile..cum vreti sa joace echipa daca nu si-au mai luat un ban de 5 luni! 8-|

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Nu mai rezist, ajung ca ala din clipul postat de Cazimir, deja vreo 60% is asa… Masochism ce mai!

Tu vorbesti serios? Eu de mult nu ma mai zbat pentru echipa asta. De simpatizat tot o simpatizez, dar dupa cum probabil ai vazut, nu mai intru pe forum atat de des, iar cand intru postez doar cateva stiri si atat.

Pentru mine, paradoxal, jocul actual al echipei nu m-a afectat atat de mult ca video clipul de acum un an cand Siman aproape a sarit din masina sa-l ia la bataie pe Ovidiu. Dupa incidentul respectiv ceva in mine s-a dereglat. Nu pot sa-ti spun exact ce anume, deoarece nici eu nu stiu, insa pot sa-ti spun sigur ca nu mai simt la fel pentru echipa asta, asa cum am simtit inainte.

Echipa a pierdut la scor la Cluj, a facut egal cu Sibiul si a pierdut acum, si sincer nici nu m-a interesat. Atat timp cat cei din conducere vor sa ne ia la bataie deoarece indraznim sa ne pese de echipa asta, eu voi alege sa nu ma mai intereseze echipa sau rezultatele ei.

Cat despre video-ul respectiv, este foarte nostim, nu? Daca 60% esti ca cel din clipul respectiv, fa o inregistrare ca sa te vedem si noi. :D

dragos
    Member

@cameliu wrote:

@dragos wrote:

mi-ati placut !

Nu ma retrag de pe formu, doar nu ma mai uit la meciuri pina avem 15 puncte. Deci sigur nu ma mai uit anu asta…

sunt absolut convins, Cameliu ca, vei fi in continuare prezent pe forum, eu am spus, ca mi-a placut modul cum ai pus problema: “un PM cand avem 15 pcte indiferent de an si liga” :))

asemenea lui Caz, si mie mi-a trecut demult faza cu nervii, supararile din cauza rezultatelor echipei…….sanatatea si bucuria de a te bucura de cei dragi cat mai mult timp trebuie sa fie prioritare in viata (vorba lu’ Nesu). :)
    in general, la mine supararile trec rapid dupa ce mi-am spus oful, deci nu ma interiorizez :-?
    aaa, discutam aici pe forum, rezultatele, evolutia echipei, insa NU pun la inima…….a propos, de forum, GENIALA idee a avut Caz cu creearea lui.
    imi plac discutiile constructive, in general si imi plac oamenii cu simtul umorului…..si Slava Domnului, ca aici pe forum, am avut parte de ambele lucruri.

din anii precedenti, am invatat ca, la acest club nu se va face NICIODATA performanta, ci doar vanzari (de jucatori)….asadar, problemele de azi, sunt, de fapt, vechi de cand lumea la acest club: sile nu “marca” banu’, jucatorii protesteaza in iarba, polemici, retrogradam, promovam pt scurt timp si doar pt a scoate pe taraba jucatorii “mai rasariti”, iar apoi o luam de la capat (matineu).

http://academiclink.ro/Sportive/etap-nebun-in-liga-i.html
    un mic articol scris de mine in care am bagat 2 randuri si despre meciul nostru…multumesc pt click

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 11 posts - 61 through 71 (of 71 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.