16.10.04 Sportul Studentesc – FC National

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 16.10.04 Sportul Studentesc – FC National

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    dragos
    Member

meciul va fi televizat pe TVR2 de la ora 15.00

Situatia este roza si prezinta umflaturi, deci trebuie neaparat sa luam cele 3 puncte.

07Ex
    Keymaster

Nu vad dece ne impacientam de meciul cu FC National. Pana una alta avem meci cu CS Deva in cupa romaniei pe 13 octombrie. Sper ca Dan sa nu joace la Deva cu rezervele si sa pierdem. In acelas timp ma gandesc ca daca jucam cu prima echipa s-ar putea ca jucatorii sa fie obositi pentru meciul cu FC National. Nici nu stiu cum e mai bine.

dragos
    Member

important ar fi ca jucatorii sa nu primeasca “galbene” in cupa; sa nu existe
    accidentari dupa meciul din cupa si sa REVINA MAX !!!!

SPORTUL FOREVER !!!!

Giani
    Member

Eu zic ca oricum avem sanse de victorie. De fapt, in majoritatea meciurilor ne-am cam batut singuri, e drept si cu ajutorul arbitrilor, dar asta e un amanunt mai putin semnificativ, in conditiile in care un jucator de talia lui Bucur da migea peste din 4 metri. Cred ca ne putem bate de la egal la egal cu orice ehipa din campionatul asta penibil, chiar si in fatza unui arbitraj ostil, numai atacantii sa stie sa marcheze douia goluri dintr-o singura ocazie, cum au facut ovinele in Regie.

cameliu
    Member

Sportul Studentesc – FC National Bucuresti (ora 15,00, TVR 2)
    Marian Salomir (Cluj); Ispas Cojocaru, Nicolae Marodin (ambii Bucuresti); Tiberiu Lajos (Timisoara)
    Doru Neagu (Bucuresti), Ioan Igna (Timisoara)

ovidiu
    Member

Sper intr-o victorie. Mai ales ca vor juca titularii. Iar in ce priveste meciul de miercuri, din cupa, “Victorie cu efort zero” este o aberatie a jurnalistilor.
    Daca apararea sa va pune la punct si nu vor mai fi asa stresati sper sa invingem.
    Mama ce-as vrea sa fiu si eu acolo. Sa strigati si pentru mine.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

vom striga pentru toti cei care nu pot fi prezenti la meci dintr-un motiv sau altul…..

SPORTUL FOREVER !!!!

Ovidiu, poate incerci, totusi sa ajungi la un meci de-acasa, nu crezi????

daca nu poti in tur, poate ne vedem in retur……..

Sper sa ii invingem asa cum am facut-o acasa acum 2 ani. Sunt o echipa tare dar poate fi invinsa sper ca noi sa fim mai tari decat ei astazi.

Radu Dobrin
    Member

1-0 la pauza…gigel 44′

asta dupa ce, conform onlinesport, am avut inca 10 ocazii…..

daca pierdem iar cu 2-1 ma apuc de golf.. :?

Inca ratam foarte mult, pana acum tr sa avem 4-0 dupa statistica si comentariile celor de la online sport. Bine ca a bagat-o Bucur in ate! Oricum Dan Petrescu o sa aiba pb cu inima dupa ce va pleca de la Sportul. 😆

Radu Dobrin
    Member

1-0 final!!!

bravo baieti….ovidiu…detalii! :)

cameliu
    Member

Incredibil! 3 rezultate pozitive consecutive: la Cluj, cupa si batem liderul! Scoate banii Simane!

multi
    Member

Am vazut meciul la televizor si desi am crezut ca imi voi smulge parul din cap de nervi la sfirsitul primei reprize (oricum am alarmat tot cartierul cu zbieretele) nu pot decit sa spun ca avem noroc ca sintem suporteri ai unei echipe frumoase ! :P (Ma rog , avem noroc in masura in care stam bine cu inima…altfel nu vreau sa ma gindesc cam ce nitroglicerine ne-ar face sa mincam Mazilu si compania !) :D

multi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

1-0 final!!!

bravo baieti….ovidiu…detalii! :)

Cit despre detalii… Pai n-ati prea vrea sa fi trait detaliile astea (doar ca incheindu-se totul cu bine….parca merita sa treci prin toate chinurile iadului ca sa vezi cum putem bate liderul!)
    O prima repriza aproape de perfect : destul de echilibrata in prima parte , cu avantaj Sportul si cu Ionut ratind ca-n zilele bune. Avem bafta mare cu Stancioiu la singura ocazie a Nationalului din tot meciul (Caramarin scapat singur , pe centru , Stancioiu scoate cu piciorul din citiva metri) si in partea a doua am vazut o echipa nauca complet : cel putin cinci mari ratari ale Sportului in cel mult zece minute , basca golul lui Bucur cind mai erau doua-trei minute pina la pauza , timp in care Nationalul parea la un pas de a-si lua jucariile si a pleca acasa.
    Repriza a doua a fost interesanta doar prin aceea ca , dupa faulturi dure si repetate Coman a reusit sa-l enerveze pe Ciupe si asta s-a ales cu eliminarea in min 75 dupa 2 galbene. A fost un rosu si la N. dupa inca vreo 5 min (Panc) , tot al doilea galben si , in rest , noi ratari ale noastre , inclusiv o situatie de unul la unul a lui Curelea cu portarul Popa.
    Ca aspect general am vazut faulturi multe si dure din partea N. (cred ca au luat vreo 7-8 galbene) si , mai interesant pentru noi , o aparare a Sportului fara (aproape) nici o greseala , in cap cu Stancioiu !
    Una peste alta , bravo lor si bravo galeriei care a facut galagie aproape tot timpul !

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The topic ‘16.10.04 Sportul Studentesc – FC National’ is closed to new replies.