16.10.04 Sportul Studentesc – FC National

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 16.10.04 Sportul Studentesc – FC National

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Am inceput prudent incercand sa citim jocul liderului. La 0-0 Caramarin ajunge singur fata in fata cu Stancioiu dupa o recuperare in jumatatea cealalta. Fostul nostru jucator incearca sa-l pacaleasca cu o scarita dar Edy rezolva cu eleganta dificila situatie.

Apoi urmeaza o sarabanda de ocazii la poarta bancarului Popa timp de 20 de minute pe finalul reprizei dar rateaza pe rand din toate pozitiile Bucur (2 ocazii – una singur cu portarul) si Mazilu (2 ocazii – o lovitura de cap trimisa pe langa singur fiind in marginea careului mic cu poarta intreaga in fata sa).

Golul marcat inainte de pauza de Bucur a fost o palida consolare pentru o repriza superba.

Dupa pauza ocazii mari pentru noi vreo 3-4 (Bucur si Mazilu in prim plan), cea mai mare Curelea dar si o serie de centrari bancare periculoase rezolvate sigur de defensiva condusa de Secareanu si Stancioiu.

Pacat de eliminarea aproape gratuita a lui Ciupe de catre caricatura de arbitru numita Salomir.

Acesta l-a eliminat pentru doua galbene pe Ciupe care a facut maxim 3 faulturi in tot meciul dar a sanctionat similar doar unul din jucatori oaspeti care tot meciul au sarit cu picioarele in spatele atacantilor nostri sau au avut intrari la rupere ce impuneau direct cartonasul rosu.

Studentii au controlat tactic tot meciul reusind sa joace de aceasta data fara emotii majore.

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc s-a jucat cu ocaziile la poarta Nationalului
    “Gasca nebuna” din Regie si-a pastrat renumele de echipa imprevizibila. Sportul Studentesc a invins ieri pe liderul FC National, dupa o partida in care “studentii” au ratat exasperant. Scorul marilor ratari a fost 8-2 in favoarea “alb-negrilor”. In schimb, “bancarii” au facut poate cel mai slab meci din acest sezon. Daca portarul Popa nu avea citeva interventii decisive, trupa lui Olaroiu ar fi putut incasa o corectie severa.

• Atacantii Ionut Mazilu (in minutele 13 si 39), Gigel Bucur (in minutele 37, 42, si 43) si Cosmin Curelea (in minutul 72) au ratat din pozitie fata in fata cu Marius Popa. O situatie similara a avut si Caramarin in minutul 27, dar Stancioiu a retinut. “Toata saptamina am lucrat numai la faza de finalizare, dar, din pacate, n-au reusit sa marcheze”, s-a vaitat Dan Petrescu.
    • Inaintea partidei, de la statia de amplificare s-au auzit acordurile imnului national, marcindu-se astfel “Ziua mondiala a fair-play-ului”.
    • Indemnurile la fair-play n-au fost ascultate de jucatori, consemnindu-se doua eliminari (Ciupe si Panc) si numeroase alte cartonase galbene pentru interventii dure asupra adversarilor. Cel mai dur jucator de pe teren a fost Gigel Coman. In plus, mijlocasul “bancar” nu si-a stapinit nervii si le-a aratat degetul mijlociu spectatorilor de la tribuna intii, fiindca era fluierat tot timpul.
    • Flavius Moldovan si Marian Savu n-au facut parte din lotul echipei FC National pentru aceasta partida, cu toate ca nu erau nici suspendati, nici accidentati. Cei doi au urmarit partida de la tribuna intii, dar au refuzat sa comenteze motivele pentru care n-au aparut pe foaia de joc. “N-au fost in vederile mele pentru acest meci”, a motivat Cosmin Olaroiu, dar se pare ca cei doi au fost astfel sanctionati pentru viata nesportiva.
    • Desi temperatura n-a fost foarte scazuta, bancarul Gabi Popescu a purtat manusi.
    • Desi cele doua combatante sint recunoscute pentru numarul mic de suporteri, “bancarii” au avut in premiera la un meci in deplasare doua galerii. Citiva fani ai formatiei din Cotroceni s-au postat la tribuna a doua impreuna cu fanfara “Los Platanos”, iar la una dintre peluze a stat alt grup de fani ai oaspetilor care au ironizat fanfara! Suporterii gazdelor au cintat minute bune “Cuplul Bucur si cu Mazilu bate astazi lideru’!”

ovidiu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

1-0 final!!!

bravo baieti….ovidiu…detalii! :)

Nu prea am ce detalii sa cer. Eventual de atmosfera de dupa meci. A suporterilor si a jucatorilor. Am vazut meciul la TV.
    Pacat de eliminarea lui Ciupe. Si de gestul nesportiv al lui Stancioiu care a sarit sa-l i-a la bataie pe Liviu Rusu. De fapt Stancioiu mai are antecedente.
    Raman impresionat in continuare de Costin Lazar, poate cel mai util jucator de la mijlocul terenului. Nu pot sa nu-l laud si pe Tiberiu Balan chiar daca abuzeaza de multe driblinguri care uneori nu-i prea iasa. Si sa nu uit sa-i dau lui Bucur ce-i al Cezarului (chiar daca m-a imbolnavit si pe mine ca si pe altii cu imensele ratari). Si sa laud si apararea in acest meci, care, sper ca incet, sper sa se puna la punct.
    Dupa parerea mea avem o foarte buna linie de mijloc. Sa incetez cu laudele. Peste o saptamana ne asteapta un meci destul de greu.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Giani
    Member

Tati, nu stiu cum ati vazut voi meciul, dar eu l-am vazut tensionat, dur, transant, deschis oricarui rezultat. Si asta mai ales gratie atacantilor nostri, care ne-au refuzat placerea de a ne delecta cu un 4-0 consistent la pauza, si lui Savaniu asta sau cum ma-sa l-o chema, care beneficiaza de prezenta lui Paszkanyi pentru a pierde titlul de cel mai incorect cetatean al Clujului si de a unui Funar pentru a pierde titlul de cel mai lipsit de luciditate cetatean al adevaratei capitale transilvane :).

In rest, nimic nou: acelasi cartonas rosu primit absolut gratuit, aceleasi duritati inghitite din partea adversarilor fara ca acestia sa fie penalizati, acelasi stil de acordare a loviturilor libere: preponderent in jumatatea in care ne aparam, plus o aberatie scornita de iubitorii de scrot (pardon, de “sport”) ai evazionistului fiscal de 10 M$ pe numele lui de imprumut Adrian Sarbu.

In ce consta aberatia: dupa ce toata prima repriza cei mai injurati oameni de pe stadion au fost Salomir (exagerat de darnic cu noi in materie de cartonase) si rumegatorul de praz pe nume Savu, gratie interventiilor care aminteau mai degraba de homo neanderthalis decat de homo sapiens sapiens, vine o gagica din specia australopitecus erectus, cu o camera TV si un papagal care o cara, sa ma ia la intrebari (era vopsita blond, deci sincera). Fara a-mi da seama de scopul actiunii, am declinat oferta si am transferat-o lui Ovidiu, pe care l-am recomandat drept presedinte al asociatiei suporterilor si purtator de cuvant al galeriei. Proasta s-a oprit la Razvan Radulescu, pe care l-a intrebat ceva de genul “ce aveti cu Abiondu?”, la care Razvan a raspuns firesc “Da’ asta cine e?”. Dupa care l-a luat pe George din voleu cu o aberatie proscrotista de genul “de ce aveti atitudini rasiste?”, la care si George a raspuns ca de respectivul jucator, care cica ar fi sudanez sau angolez, nu se stie nimic in Regie, iar singurii apostrofati de suporteri au fost cei doi cu pielea crescuta peste par, adica acel Savaniu plus asistentul ala cu mers de fetitza, la care s-a adugat neanderthalianul. Evident ca pe post interviul a fost trunchiat si fufa tinea atat de bine microfonul ca nu se auzea nimic, incat ai mei, cand am ajund acasa, au intrebat: “Da’ George ce a declarat? ca nu se auzea nimic”. Confuzia proscrotista era ca suntem o galerie de xenofobi, antisemitzi, rasisti, care in timpul liber punem mana pe mitraliera si masacram fara discernamant toate minoritatile etnice, cu precadere albanezi, pakistanezi, zulusi, tibetani, uzbeki, incasi, mayasi, tolteci, apasi si manciurieni. Interesant nu? peste cateva saptamani or sa ne acuze si ca am proptit avioanele in turnurile gemene.

PS. Cine a fost nr. 15 de la oaspeti? daca nu Savu? care zice-se ca nu a fost inclus in lot.

ultrasro
    Member

Olteanul Savu Ionut a fost titular iar bucuresteanul Marian Savu a stat in tribuna (are 32 de ani, a jucat la Sportul acum 6-7 ani)

dragos
    Member

VIVAT ACADEMIA !!!!

SUPER MECI, SUPER REPRIZA, SUPERRRR GGGIIIIGGGGEEEELLLLLL !!!!!!

SUPER STANCIOIU !!!!!

o prima repriza dominata clar de ai nostrii, insa daca caramarin deschidea scorul la acea faza de 1:1 cu portarul, nu se stie ce iesea pana la final….

are dreptate danezul, cand spune ca dupa fiecare meci se uita in oglinda sa vada CATE FIRE ALBE DE PAR I-AU MAI CRESCUT !!!! (si Andone stie).

siman intrebat fiind, daca a avut emotii la acest meci, raspunde ca este doar un meci de fotbal si n-are rost sa aiba emotii…….
    ai senzatia ca: nu transpiri pentru un lucru – nu te intereseaza de el………

VASILE DAUNEAZA GRAV PERFORMANTEI !!!!!

este notabil faptul ca SUNTEM LA AL-3-LEA REZULTAT POZITIV CONSECUTIV………LA MAI MARE !!!! DOAMNE AJUTA !!!!!

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Olteanul Savu Ionut a fost titular iar bucuresteanul Marian Savu a stat in tribuna (are 32 de ani, a jucat la Sportul acum 6-7 ani)

Savu a fost macelarul din teren…….sigur, o sa ma intalnesc cu el (caci este in tandreturi cu o tipa si o viziteaza des) si o sa-i bat obrazul……
    MAGARUL !!!!!!

dragos
    Member

m-am intalnit cu ionut savu aseara la o sindrofie si i-am reprosat ca in meciul cu noi, a atacat prea dur un student (ciupe sau lazar, nu mai stiu exact), apoi primind un galben; insa mi-a spus ca a fost provocat de jucatorul respectiv.
    inainte de faza incriminata, la un duel aerian al nostru a cazut cu crampoanele pe glezna lui ionut provocandu-i mari dureri……

asta este – dupa fapta si rasplata……..

Tavi
    Member

@dragos wrote:

m-am intalnit cu ionut savu aseara la o sindrofie si i-am reprosat ca in meciul cu noi, a atacat prea dur un student (ciupe sau lazar, nu mai stiu exact), apoi primind un galben; insa mi-a spus ca a fost provocat de jucatorul respectiv.
    inainte de faza incriminata, la un duel aerian al nostru a cazut cu crampoanele pe glezna lui ionut provocandu-i mari dureri……

asta este – dupa fapta si rasplata……..

nu trebuia sa-l intrebi de sanatate ci doar sa-i bei sangele 😈

dragos
    Member

da’ ce ma crezi vampir????

am baut impreuna doar o grasa….. de cotnari; dupa friptura.

Tavi
    Member

ale naibi ghilimele … am uitat sa le pun … sincer, nu credeam ca o sa ma iei in serios :)

dragos
    Member

am inteles gluma, fii linistit!!!
    no problem!!!!

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The topic ‘16.10.04 Sportul Studentesc – FC National’ is closed to new replies.