16.10.2010 Pandurii Tg. Jiu – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 16.10.2010 Pandurii Tg. Jiu – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • Author
    multi
    Member

Ce era normal sa se intimple s-a intimplat… Gol Pandurii. Cah!
    Baaaiii si vine meciul cu Rapid…
    Vai de mamitica noastra!

Poate jucam si noi 15 minute fotbal…

eric
    Member

:ymsick: bun meci

eric
    Member

ne ducem direct in D cu jocul asta din ultimele etape

cameliu
    Member

Min 85, am avut un sut pe poarta, unul pe linga si ZERO cornere. Singurul lucru pozitiv e ca nu ne-a intrat autogolu ala in prima repriza.
    Am luat lampasul! Si nu-l mai dam la nimeni pina la final.

Sunteti sigur ca nu exista chestia aia ca daca nu faci 15 puncte mergi direct in C?
    Oricum diferenta pina la 25 se duce cu MINUS in B!

multi
    Member

@eric wrote:

ne ducem direct in D cu jocul asta din ultimele etape

N-are alfabetul destule litere…

Daca si Pandurii au 5 catralioane de ratari la poarta noastra…nici nu vreau sa ma gindesc mai departe.

cameliu
    Member

Un meci care m-a convins definitiv ca jucam in liga gresita!
    Ce-a mai facut si Ferfelea in min 93… :D :D :D

ultrasro
    Member

Min 92 Ferfelea la 9 m de poarta nu reuseste sa suteze asa cum trebuie si pierdem sansa egalarii. Asta este: Moldovan ar trebui sa se duca unde a intarcat mutu iapa si sa ne scuteasca!

ashone
    Member

pe saitul gazetei sporturilor in clasament :-B sintem pe ultima dunga roz. cam nasol.o seara buna.

Zibling
    Member

Vai, vai, vai!

E prima data cand ma uit consternat la un meci al Sportului Studentesc si nu am cuvinte! E prima data de cand sustin eu aceasta echipa si o vad pe ultimul loc intr-un clasament! E prima data cand mi-e un pic cam rusine ca sustin aceasta echipa!

Ma tot intreaba prietenii de vreo 3-4 luni de ce tin cu aceasta echipa. De la motive reale pana la motive romantice, le-am folosit pe toate. Acum nu mai stau nici astea in picioare – “o echipa tanara”, “o echipa ofensiva”, “o echipa care joaca frumos”, “o echipa care nu deranjeaza pe nimeni”, “o echipa care joaca fair-play”, “o echipa care nu este urata sau injurata de nimeni din Romania” … si totusi PLAY FOOTBALL, BOYS !!!!!!

Ce dracului se intampla sezonul asta? Cine din conducerea clubului a avut ideea inteligenta de a nu plati bani pt transferuri, ci doar de a oferi un loc caldut “repatriatilor” fosti studenti? Cine credea cu adevarat ca aceasta echipa mai are aceleasi motivatii, aceleasi raporturi de joc, acelasi randament ca acum 5-7 ani cand erau tineri si jucau impreuna in cam aceeasi formula? Cine face prostii si decide sa schimbam antrenorii ca pe pampersi imputiti?

Intrebari retorice sau nu! Decideti voi, va rog. :ymsick: :-s

dragos
    Member

dupa o promovare fff norocoasa, urmeaza o retrogradare pe deplin MERITATA !!!! =)) :))

se mentine traditia : victorie la schimbarea antrenorului. :D
    neputinta numele tau este sportu stud.
    ferfelea ar trebui sa joace doar in liga a-3-a; curelea este mereu obosit…..

avem doar jucatori, nu si echipa…….

daca Moldovan nu va pleca acu’, cu siguranta, va pleca etapa viitoare.

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

…daca Moldovan nu va pleca acu’, cu siguranta, va pleca etapa viitoare.

si dupa aia se va intimpla…ce?

dragos
    Member

@ashone wrote:

pe saitul gazetei sporturilor in clasament :-B sintem pe ultima dunga roz. cam nasol.o seara buna.

Ashule, ce ciudata este viata asta, uneori.
    de ce spun acest lucru ?
    pai, daca pe la inceputul campionatului, noi doi eram considerati pesimistii (eu cred, ca eram doar realisti in privinta acestei echipe); dupa meciul cu steaua nr pesimistilor, scuze, al realistilor a crescut simtitor, iar acum are cota MAXIMA.
    asadar, sa fim realisti sanatosi.

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@dragos wrote:

…daca Moldovan nu va pleca acu’, cu siguranta, va pleca etapa viitoare.

si dupa aia se va intimpla…ce?

CONTINUAM in aceeasi nota sau poate obtinem si noi o victorie….dar, pe cine sa batem ?? caci i-am batut pe toti :D

sircos
    Member

BEEEEEP pe ea de tactica de meci … BEEEEEP pe el de antrenor … BEEEEEP pe ei de jucatori (nu toti, dar marea majoritate) … BEEEEEP pe ea de promovare … BEEEEEP pe mine ca ma tin de curul lui Sportul !!!

Joc foarte slab in ton cu ultimile noastre meciuri.Nu cred ca schimbarea antrenorului va schimba mare lucru in teren,pur si simplu baietii nu sunt uniti si pare ca nu formeaza deloc un grup,cateva din exemple fiind:

1.Varga tipa la coechipierii lui in timpul meciului de fiecare data cand unul greseste o pasa
    2.Varga critica intreaga echipa in fata camerelor de filmat
    3.Moldovan il pedepseste pe Varga pentru cele de mai sus,neconvocandu-l la meciul cu Pandurii
    3.Balan azi parea la fel de plictisit ca Marica in meciul cu Franta.
    4.Relatiile de joc sufera mult si se vede clar ca nu exista fluiditate in a misca mingea in fata,jucatorii parca joaca impreuna pentru prima data la fiecare meci.

E multa tensiune in cadrul echipei si sincer pare ca se va croniciza in continuare.Eu totusi cred ca inca ne putem salva de la retrogradare….. zic ca inca nu e un obiectiv nerealist.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.