17.03.2007 Sportul Studentesc – CF Braila 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 17.03.2007 Sportul Studentesc – CF Braila 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

COSMAR.
    Cel putin pentru mine.
    Toata lumea lupta impotriva noastra? Sau echipa nu e in stare de mai mult? Intrebari … intrebari.

Asta este. Probabil mai mult nu se poate.

Si ne asteapta 2 meciuri grele.
    De fapt ce vorbesc. Dupa cum se vede toate sunt grele.
    Ufffffffffff

cameliu
    Member

@ovidiu wrote:

Toata lumea lupta impotriva noastra? Sau echipa nu e in stare de mai mult? Intrebari … intrebari.

Ufffffffffff

Sa fim seriosi, nu lupta nimeni impotriva noastra, in afara de noi…
    Totzi incearca sa salveze ce pot, uite la Sacele la otopeni… etc. E o serie de 2 lei!

Daca bateam ultima si penultima eram lideri!!! La un punct in fatza! Doar ca n-am fost in stare…

ovidiu
    Member

@cameliu wrote:

@ovidiu wrote:

Ufffffffffff

Sa fim seriosi, nu lupta nimeni impotriva noastra, in afara de noi…
    Totzi incearca sa salveze ce pot, uite la Sacele la otopeni… etc. E o serie de 2 lei!

Daca bateam ultima si penultima eram lideri!!! La un punct in fatza! Doar ca n-am fost in stare…

Dreptate ai. Lucruri spuse la suparare (MARE).
    Cred ca atat se poate. Suntem datori sa asteptam si sa speram. Ca altceva …

multi
    Member

Cred ca nu se pune problema sa promovam. Se pune ce ne facem DACA promovam ?!?
    Vai de mamitica noastra , ce saptamani de cosmar!
    Pana si la bataile criminale incasate de la Gloria si Prefab parc-a fost mai bine…socul retrogradarii , echipe cu pretentii la promovare , bla ,bla… nu ca nu mi-ar fi venit si-atunci sa ma arunc pe geam de la IV…da’ cu ultima si penultima ?!?

sorin
    Member

Divizia B e mai grea decit A, o sa promovam si o sa ne tirim un an doi pe la coada clasamentului pina se mai maturizeaza echipa, dupa care Siman o sa vinda tot ce poate si o ia de la capat…

cameliu
    Member

Poze de la meci:

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=31862

Daca se continua cu rezultatele astea de promovat vor promova Giurgiu si Buzau! sunt pe val!

Spawn09
    Member

daca vom continua asa sa jucam vom promova peste 3-4 ani

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred. Bine ca nu m-am sculat cu noaptea-n cap ca sa ma uit la ai nostrii cum fac egal cu Braila.

Sa ne bucuram! Puteam lua bataie !

Ovidiu ! Te rog, vreau si eu “programul de meci” !

07Ex
    Keymaster

Multescu: “Trebuie sa fim mai precisi”

Antrenorul “studentilor” Gheorghe Multescu a declarat la sfârsitul partidei dintre Sportul si CF Braila, ca vina pentru rezultatul de egalitate de astazi apartine în totalitate elevilor sai. “Sunt nemultumit pentru ca am luat un gol dintr-o greseala de aparare, în schimb noi nu stim sa dam gol. Trebuie sa fim mai precisi pentru ca circa 99% din problemele acestei partide s-au regasit la finalizarea fazelor. Sanse la promovare exista, iar noi tragem sa adunam cât mai multe puncte”, a spus tehnicianul din Regie.

Unicul marcator al studentilor din partida cu CF Braila, Dacian Varga a fost total dezamagit de rezultatul final. “Am dominat de la începutul meciului, dar nu stiu ce se întâmpla cu noi. Ar trebui sa mergem la biserica sa scapam de acest ghinion. Nu renuntam si ne vom bate pâna la ultima etapa în lupta pentru promovarea în prima liga”, a declarat atacantul din Regie.

07Ex
    Keymaster

La biserică
    La finalul meciului, Dacian Varga, marcatorul golului egalizator, era foarte dezamăgit de rezultat. “Nu pot să cred aşa ceva. Continuăm să ratăm foarte mult. Este a doua partidă la rînd cînd, deşi meritam să cîştigăm, terminăm la egalitate. Cred că soluţia este să mergem mai des la biserică. Parcă sîntem blestemaţi”, a declarat mijlocaşul Sportului.

“Ratăm mult”

Antrenorul Gigi Mulţescu nu a putut să-şi ascundă supărarea şi s-a plîns că echipa sa nu marchează. “Nu ştim să dăm gol. În loc să cîştigăm cu 7-0, noi terminăm la egalitate 1-1. Din fericire, nici celelalte formaţii nu au cîştigat şi încă mai păstrăm şanse de promovare”, a declarat tehnicianul Sportului.

VIP-uri în tribună

La partida de azi au asistat impresarul Victor Becali şi Marius Stan, directorul general al Oţelului Galaţi, venit să urmărească jucătorii împrumutaţi la CF Brăila, Robert Elek, David Rancan, Eduard Tismănaru şi Marius Iorga. În tribună s-a aflat şi Elena Gheorghe (Ex Mandinga), sora lui Costin Gheorghe, jucător la Sportul Studenţesc.

Zibling
    Member

Dezamagitor acest 1-1 pe teren propriu. Dupa meciul cu Prefab Modelu, iata o alta echipa care ne stirbeste din linia de victorii de pe teren propriu. Si in plus, mai este si o echipa care a luat de doua ori 5-0 in turul campionatului. Iar noi nu am reusit sa-i invingem tur-retur nici macar o data.

In concluzie, echipa noastra este rupta la mijloc. Nu avem mijlocasi centrali de constructie, ci numai mijlocasi laterali, defensivi si un Tibi Balan care e un varf defensiv. Sportul a jucat astazi cam asa: mingi aruncate in disperare catre “solutiile” Varga si Curelea care nici macar nu au ajuns in postura de a suta la poarta de prea multe ori. 😥

Ce sa mai spun de vechii-nou veniti Irimia si Ciubotariu. Ciobi a jucat groaznic. Doar in 2 faze a reusit sa tina pasul cu extrema dreapra a oaspetilor braileni, in rest a lasat bulevard. Cred ca e prima data cand am auzit galeria strigand sa fie scos un jucator de pe teren. Ah, sa fiu scuzat, la fel a fost si cu Mladin in meciul cu Prefab Modelu, adica exact cele 2 meciuri in care Sportul nu a castigat acasa. Si culmea – ambii sunt FUNDASI STANGA. Chiar nu avem om pe acest post ? Ba da – Dedu, dar nu stiu de ce nu-l au la suflet Multescu si Siman (de fapt, Siman avea in tur numai vorbe proaste la adresa lui), dar mie Dedu im place.

Ah, si in final tin sa-i multumesc lui Ferfelea ca-mi face de rusine decizia de a purta tricoul cu nr. 14. Sper ca la finalul sezonului sa nu va ofer un spectacol cu arderea propriului tricou-replica cu al lui Ferfelea. Ultras (Florin) avea dreptate ca Ferfelea nu e jucator adevarat de fotbal. Sper sa-l contrazica cat mai repede. 😥

ultrasro
    Member

Pun si eu niste poze in grup pe yahoo de la meciul de azi.

Andrei
    Member

Ovidiule nu mai ocupa megabytii degeaba ca loazele astea nu merita. Cum lipsesc de la meciuri va faceti de cap :)
    Oare ce i-o trezi pe jucatorii astia? Ar trebui sa nu-i mai plateasca Siman… Sa vina ei cu bani de acasa

07Ex
    Keymaster

Fotbalistii din Regie au remizat cu o codasa

“Studentii” au dominat mare parte a meciului, dar rezultatul final i-a dezamagit total.

Sportul a început tare disputa, având mari ocazii de gol înca din primele minute. Balan putea schimba tabela când a reluat spectaculos din “foarfeca” (‘20), dupa un corner executat de Postolache, mingea trecând pe lânga poarta.

In partea a doua a meciului, Berceanu (‘61) a deschis scorul la o faza care nu anunta nimic deosebit. Alb-negrii nu s-au împacat cu gândul ca ar putea pierde. In cele din urma, Varga (‘78) a marcat cu un sut perfect de la 20 de metri. Desi au dominat clar, elevii lui Multescu au fost urmariti de ghinion, rezultatul fiind nemeritat, si au ramas pe pozitia a cincea în clasament.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.