17.03.2007 Sportul Studentesc – CF Braila 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 17.03.2007 Sportul Studentesc – CF Braila 1-1(0-0)

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • Author
    laucantona
    Member

sincer nu stiu ce se intimpla…imi pare rau ca ai nostrii nu joaca mare lucru…in unele articole am citit cum ca am ratat mult(ceea ce nu-i asa rau ca va venii si soarele) dar citind ce a scris “zibiling”(scuze ca nu-ti stiu numele) am inteles ca la mijloc nu existam asta este foarte grav…eu ma asteptam la Tibi sa lege el jocu nu sa jucam ca englezii acum 15 ani(asta joci din min 85′ cand ai nevoie de gol si nimic nu a iesit pana atunci)…inca odata felicitari suporterilor ca indurati cu stoicism dar eu sincer le-as pune mana in parul lor un pic…
    Laurentiu

sorin
    Member

O serie bizară
    George Ioniţă gsp

În ultimele două etape, favoritele la promovarea în Liga I nu au reuşit să cîştige nici un meci. Etapa de sîmbătă a adus din nou surprize de tot soiul în Seria 1, la fel ca în precedenta rundă. Sportul a obţinut doar un egal după o mulţime de ratări cu CF Brăila, echipă cu un picior în Liga a III-a. Forexul lui Adrian Hîrlab s-a chinuit pe teren propriu cu Gloria Buzău, izbutind doar o remiză albă. Otopeniul a fost pe punctul de a lua bătaie acasă de la FC Săcele, iar Petrolul n-a jucat nimic la Botoşani, pierzînd cu 0-2.

Seria nebună de rezultate hilare este explicată de antrenorul Forexului, Adrian Hîrlab: “Noi ducem lipsă de atacanţi. Este o serie extrem de echilibrată, iar nivelul echipelor care se bat la promovare nu este cu mult peste cel al celorlalte formaţii. Eu mizez pe FC Botoşani, spun că va fi surpriza campionatului”. Antrenorul Petrolului, Marin Barbu, zice că de vină pentru rezultatele slabe obţinute de granzi este mentalitatea jucătorilor. “După o victorie, fotbaliştii se umflă în pene şi în următorul meci joacă prost. La acest nivel nu există continuitate. Organizarea este decisivă într-o partidă. Oricum, au fost nişte rezultate bizare. Şi vor mai fi!”.

Deşi s-a întărit în iarnă cu jucători experimentaţi, Sportul lui Gheorghe Mulţescu este la a doua remiză consecutivă. “Nu ştim să dăm gol. În loc să cîştigăm cu 7-0, noi terminăm la egalitate, 1-1. Din fericire, nici celelalte formaţii nu au învins şi încă mai păstrăm şanse de promovare”, a mărturisit Mulţescu. Antrenorul Otopeniului, Marian Pană, spune că se bucură de paşii greşiţi făcuţi de celelalte echipe: “Noi continuăm lupta şi vrem să cîştigăm toate meciurile. Celelalte rezultate ne avantajează”

Ce au făcut favoritele în ultimele două etape

Forex
    FC Braşov – Forex 0-0
    Forex – Gloria Buzău 0-0
    CS Otopeni
    Dunărea Giurgiu – CS Otopeni 2-1
    CS Otopeni – FC Săcele 0-0
    Petrolul
    Petrolul – FCM Bacău 1-1
    FC Botoşani – Petrolul 2-1
    Sportul
    Chimia Brazi – Sportul 1-1
    Sportul – CF Brăila 1-1

“Otopeni, Petrolul şi Sportul au cele mai mari şanse de a promova. Deşi au fost numai rezultate dezamăgitoare, va fi o luptă cruntă! Nu trebuie omise surprizele Gloria Buzău şi FC Botoşani”
    Adrian Hîrlab, antrenor Forex

“Echipele din serie sînt de valori apropiate şi de aceea apar aceste meciuri-surpriză. Din păcate, nivelul valorii este unul extrem de scăzut. Cu greu o echipă din liga secundă poate face faţă în primul eşalon”
    Vasile Şiman, patron Sportul

CSM Rîmnicu Vîlcea
    “Nivel slab!”
    Antrenorul lui CSM Rîmnicu Vîlcea, Costel Pană, spune că în liga secundă se joacă un fotbal slab. “Nivelul echipelor din Liga a II-a este destul de scăzut. Multe meciuri sînt plictisitoare, suporterii nu vin la stadion, iar jucătorii au o mentalitate care lasă de dorit”, spune Pană, cel care i-a dus pe olteni pe locul 2 în Seria a II-a. Tehnicianul vîlcenilor crede în schimb că în liga secundă sînt mulţi jucători valoroşi: “E adevărat, trebuie săpat mult. Dar se pot găsi fotbalişti extrem de talentaţi”. (George Ioniţă)

Petrolul
    “Magiun” se teme
    Antrenorul Petrolului, Marin Barbu, era extrem de supărat după înfrîngerea de sîmbătă, 0-2 cu FC Botoşani. “Am jucat incredibil de prost. Elevii mei m-au dezamăgit crunt. Momentan nu trec la pedepse. E foarte posibil ca după o altă înfrîngere să ia conducerea atitudine. Iar cel pedepsit să fiu chiar eu. În fotbal orice este posibil. Însă eu zic că Petrolul are echipă foarte bună şi îşi va reveni. Trebuie neapărat să promovăm!”, a mărturisit “Magiun”. (George Ioniţă)

19 martie 2007

07Ex
    Keymaster

“Putem mai mult”

Chiar daca îsi creeaza multe ocazii, Varga (în alb) si colegii sai înscriu putin
    “Gasca nebuna” n-a renuntat la gândul de a promova anul acesta în Liga I.

Sportul Studentesc se afla pe locul al cincilea în clasamentul Seriei I. Statistica nu este una îmbucuratoare pentru Gheorghe Multescu, echipa sa ramânând pe aceeasi pozitie dupa remiza din ultimul meci.

Echipa din Regie joaca bine, numai ca lipseste finalizarea fazelor de atac. Daca “studentii” nu faceau egal în partidele cu Chimia Brazi si CF Braila, acum se aflau pe prima pozitie, cu 39 de puncte. “Avem în medie zece ocazii pe meci, dar nu reusim sa bagam mingea în poarta. Parca suntem blestemati sa avem acest ghinion. Jucam bine, dar ratam mult. Nu ne place acest lucru nici noua si nici antrenorului. Noi vrem mai mult de atât si stim ca suntem în stare. Vrem sa ne batem iar cu echipele din prima liga. Este mult de lucru pâna acolo, iar pentru asta vom trage cât putem de noi”, a declarat marcatorul unicului gol al Sportului cu Braila, Dacian Varga.

Gigi Multescu are încredere în elevii sai
    Antrenorul “studentilor”, Gheorghe Multescu, a fost de parere ca elevii sai pot trece peste aceste momente. “Sunt, într-adevar, nemultumit ca nu reusim sa marcam. Trebuie sa fim mai precisi. Gresim mult la finalizare, pentru ca nu stim sa dam gol. Ne lipseste acel unu la suta care sa faca mingea sa treaca de linia portii. Noi jucam mereu la victorie, dar uitati-va ce se întâmpla! Trebuie sa adunam cât mai multe puncte pentru a putea promova. Suntem dornici sa intram în prima liga nationala”, a afirmat tehnicianul principal al alb-negrilor.

In etapa urmatoare, “studentii” bucuresteni vor juca în deplasare cu FC Brasov, aceasta fiind o partida care, în trecut, se disputa pe prima scena a fotbalului românesc.

webmaster
    Keymaster

Cine ma poate ajuta cu caseta tehnica a acestui meci, deoarece nu am gasit-o nicaieri online? Multumesc anticipat.

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc
    Stanca – Ciubotariu, Ratiu, Secareanu, Irimia (73 Dedu) – Varga, Cazan (45 Costin Gheorghe), Oae, Postolache (45 Ferfelea) – Balan, Curelea

CF Braila
    Iorga – Calin, Ghodarcea, Moldoveanu – Elek (78 Garleanu), Rotaru, Olenic, Panzaru – Berceanu, Dragan (45 David), Rosu (58 Tismanaru)

Berceanu: 0-1 in min 61
    Varga: 1-1 in min 78

Spectatori: circa 1000
    Arbitru: Liviu Cinca

dragos
    Member

RUSINOS !!! RUSINOS !!!

daca in celelalte meciuri, am avut ocazii, acum AU FOST DOAR O BRUMA!!

pacat, ca nu profitam de pasii gresiti ai rivalilor !!!

ne vor COSTA mult aceste puncte pierdute (veti vedea) !!!

ciobi – LASA-NE !!!!!

Ultras
    Member

Am avut si in meciul asta destule ocazii… Dar Curelea si Balan au avut program artistic… Raportul ocaziilor mari a fost de 7-2. Mai tineti minte meciul din Regie cu Apulum? Aia au avut 2 ocazii si au dat 2 goluri, noi 12 si doar un gol… Ineficienta asta nu are cum sa tina la infinit…

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Mai tineti minte meciul din Regie cu Apulum? Aia au avut 2 ocazii si au dat 2 goluri, noi 12 si doar un gol… Ineficienta asta nu are cum sa tina la infinit…

Macar le-am dat 4 in retur! la ei acasa…

dragos
    Member

la acest meci, au fost puse in functiune BOXELE (destul de puternice; mai mult ca sigur, au putut fi auzite din giulesti) de la tribuna 1.
    este un pas INAINTE, totusi !!!
    “batranele” difuzoare nu aveau deloc putere – aveai senzatia ca, sunt pentru PC !!! :P :D

daca in boxe s-ar auzi celebra melodie:
    OLE, OLE, OLE we are the champ (bis)
    atunci, poate, s-ar reedita atmosfera de odinioara.

Zibling
    Member

Ne gandim la atmosfera, dar inca nu avem echipa. Din pacate :?

Eu unul insa am sperante in ambele sensuri.

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.