17.03.2012 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 1-3(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 17.03.2012 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 1-3(1-2)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 89 total)
  • Author
    dragos
    Member

NEW SPORTUL RELOADED :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:
    meciul a fost “TEZA” echipei YOUNG SPORTUL ;)

statistici: in 2 meciuri am fost condusi cu 1-0 si am intors rezultatul…..3 meciuri, 3 victorii;
    acest lucru denota: dorinta, munca, tarie de caracter, inteligenta.

JOS PALARIA, JOS PALARIA, JOS PALARIA !!!
    la final i-am aplaudat in picioare pe jucatori si pe antrenor = MERITA TOATE LAUDELE !!!

FELICITARI, FELICITARI !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

demult nu am vazut o echipa atat de motivata si organizata, care incepe meciul de la 1-0 si impotriva lideului, insa, care are FORZA sa joace cu curaj, disciplinata, mult-mult peste asteptari si sa castige meciul INDISCUTABIL la TOATE capitolele !!!

bravos baieti !!

Mr.Isaila ce le faci ???

SUPERLATIVE: mi-a placut ca echipa a alergat (inainte si inapoi) 90 min, s-a batut pt fiecare balon, a avut posesie, dublaje, a avut ocazii, ratari, nu s-a bagat cu autobaza in poarta, a respectat disciplina/tactica jocului, a dominat adversarul la toate capitolele, iar la final…..SUPER-SUPER GOLUL lu’ LAZAR !!

asta seara am vazut o echipa muncitoreasca, insa cu jucatori tineri si talentati, ce promit !!!!

sunt convins, ca bunica mea, care s-a dus de curand, se bucura de-acolo de sus pt acest succes…tinea cu studentii.
    inca nu am somn.

ngm
    Member

ASTA-I TARE:

Şiman se minunează: “Nu credeam că putem domina aşa pe Dinamo”
    finanţatorul echipei din Regie, Vasile Şiman
    “Nu credeam că putem învinge într-o asemenea manieră şi că putem domina pe Dinamo. După ce am revenit nu s-a mai pus problema cîştigătorului.
    Nu poţi sta liniştit. Dacă am cîştigat 3 meciuri nu înseamnă că sîntem salvaţi”, a declarat Vasile Şiman la Digi Sport Special.

dragos
    Member

ps: a inregistrat cineva acest meci ??

sircos
    Member

deci de victorie nu se minuneaza, doar de maniera in care SS s-a impus :ymcowboy:

ngm
    Member

Puştiul de clasa a 9-a care a debutat cu Dinamo: “Sper să n-am vreun prof dinamovist”

În vîrstă de 15 ani, Răzvan Popa a apucat să bifeze un minut pe teren pentru Sportul în victoria cu Dinamo (3-1), la debutul într-un meci oficial. El a fost introdus pe teren în minutul 90+3, în locul lui Lazăr. (foto)

Elev la liceu în clasa a 9-a, puştiul speră să nu aibă probleme la şcoală. “Mama se mai duce să mă învoiască pe la şcoală ca să pot merge la antrenamente. Sper să nu am vreun prof dinamovist să nu mă mai lase”, a declarat juniorul promovat de Daniel Isăilă.

ngm
    Member

ASTA MI-A PLACUT TARE !!!

YOUNG SPORTUL

dragos
    Member

@ngm wrote:

ASTA MI-A PLACUT TARE !!!

YOUNG SPORTUL

merci.

sircos
    Member

desi vroiam sa renunt sa vin la meci, bine am facut ca m-am dus. si iete ca este 01.20 noaptea si stau pe net sa citesc despre acest meci minunat !
    bravo SS !

sircos
    Member

asta trebuie sa fie “pletosul” :)

ngm
    Member

Bypass la titlu » Sportul a dat cu Dinamo de pămînt, scor 1-3

Cu Borcea privind descurajat de la fereastra Spitalului de Urgenţă, Dinamo a pierdut lamentabil cu 3-1 în faţa puştilor din Regie, care abia au putut să încropească o delegaţie de 16 jucători pentru meciul de aseară.

Copiii din Regie au venit doar 16 în “Groapă”, cu tot cu rezerve, ca în celebrul film. Înainte de primul fluier, timoraţi, s-au strîns unul lîngă altul, parcă erau la Cupa Liceelor, să prindă curaj. Dincolo, dinamoviştii, superiori, băteau lejer “cube”. După numai 3 minute, Niculae făcea 1-0 şi părea că nimic nu poate să oprească Dinamo să se urce iar pe tronul Ligii I.

Tupeu de puşti
    Pe nesimţite, puştii Sportului încep să răstoarne terenul. Lazăr a prins aripi pe dreapta, Ferfelea, “tartorul”, îl tot zăpăceşte pe Luchin. “Studenţii” stau cu apărarea la centru, fac un presing ucigător, Novac (8) dă o “transversală” de control şi apoi Nistor (16) face linişte. “Să ne daţi banii pe bilete înapoi, băi animalelor!”, se strigă de la tribuna a II-a. Jocul lui Dinamo respiră greu, parcă are nevoie de mai multe stenturi în loc de Platini, Strătilă sau Dorel Stoica. Mai pulsează doar Cătălin Munteanu, dar e prea puţin. Iar Ferfelea (32) scoate aparatele din priză, răstignindu-l pe Bălgrădean în plasă, cu o execuţie de şcolar şmecher.

Bilbao din Regie
    Ciobi schimbă două mîini moarte, Stoica şi Strătilă, cu Tameş şi Alexe, dar nimic, tot Sportul atacă. Dobre (48) ratează de la 3 metri, oprit de Niculae!, apoi tot el e blocat de Bălgrădean. Seamănă cu Bilbao. Alexe nu e nici el conectat, parcă e mai slab decît Strătilă, dacă se poate aşa ceva. Tot Cătălin “Cap de zmeu” egalează (57), dar la “transversale”. Atît. Sportul nu dă înapoi un pas. “Băi, Dudu Georgescu o mai trăi?!”, face haz de necaz un dinamovist din tribună. Scapă Niculae (73), dar Lungu e acolo. Iese Pulhac, intră Ţucudean. Toate tunurile pe copii. Dar gaşca nebună din Regie rezistă. Şi, mai mult, Lazăr o îngroapă pe Dinamo, cu o execuţie de mare jucător. “Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor!”, se aude un ecou în “Groapă”. Deocamdată e dezastru, Dinamo nu mai e nici măcar lider.

sircos
    Member

@ngm wrote:

parcă are nevoie de mai multe stenturi

astea ce mai e ? #-o

@ngm wrote:

“Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor!”, se aude un ecou în “Groapă”.

dinspre peluza I cumva ? :D

ngm
    Member

[attachment=0:nbdvp368]464326-caseta-dinamo-sportul-1-3.jpg[/attachment:nbdvp368]

Ultras
    Member

Nistor și Lazăr, nași noi pentru Dinamo! Gașca Nebună și-a făcut de cap în Groapă

În urmă cu un an, Valentin Lazăr evolua în al treilea eșalon, iar acum a devenit coșmarul lui Moți, care cu siguranță nu se aștepta să apară atât de repede un înlocuitor pentru Varga

Sportul Studențesc a produs, pentru cei mai mulți comentatori ai fotbalului, surpriza campionatului, învingând Dinamo cu scorul de 3-1, chiar pe stadionul din Ștefan cel Mare, stricând gazdelor bucuria reveniri acasă.

Surpriză a fost doar prin prisma locului ocupat în clasament de cele două formații, însă Sportul Studențesc nu mai este echipa din turul campionatului, iar cele trei victorii consecutive din 2012 nu sunt întâmplătoare.

Daniel Isăilă a reușit într-o iarnă să pună pe picioare o echipă tânără, dornică de afirmare, care joacă din primul până în ultimul minut și care pune presiune permanent pe adversar printr-un pressing ucigător pe tot terenul.

Antrenorul a avut curajul, un pic forțat de împrejurări, să trimită în defensivă din primul minut un junior de 16 ani, Ionuț Șerban fiind de altfel integralist în partida cu Dinamo.

Isăilă nu s-a oprit aici și pe finalul meciului a trimis mai făcut o mutare mai mult decât surprinzătoare, schimbându-l pe Dobre cu un alt junior, Răyvan Popa, care nu a împlinit încă 16 ani!

Jocul încântător al studenților i-a făcut până și pe fanii pătimași ai lui Dinamo să-i aplaude la scenă deschisă, iar Valentin Lazăr s-a îndreptat spre ei să îi salute după ce a stabilit scorul final.

Dinamo a fost prea sigură de victorie și nu s-a așteptat la o replică atât de tăioasă a studenților, mai ales după ce reușise să deschidă scorul repede, în minutul 3, prin Marius Niculae.

Gașca Nebună și-a văzut de joc și rezultatele efortului depus au apărut aproape imediat. Lazăr a centrat perfect de pe partea dreaptă la bara a doua și Nistor din plonjon l-a învins pe Bălgrădean. Portarul dinamovist nu a avut mai mult noroc nici la lovitura liberă executată inteligent de Viorel Ferfelea și astfel, după numai o jumătate de oră, oaspeții au întors tabela și au pus stăpânire pe joc.

Partidele dintre Dinamo și Sportul Studențesc au fost mereu spectaculoase, cu goluri multe, iar Nistor și Lazăr se înscriu pe o listă lungă de “nași” ai câinilor, pe care se află cel al președintelui Federației Române de Fotbal, Mircea Sandu, care s-a ales cu porecla celebră după o confruntare cu dinamoviștii.

Dacă Sportul Studențesc continuă să joace așa cum a făcut-o în primele trei etape din 2012, atunci cu siguranță vom asista la o ascensiune furibundă a “Găștii Nebune”, în varianta Daniel Isăilă.

ngm
    Member

STENTUL ESTE O MICA SUPAPA CE SE INTRODUCE IN ARTERELE OBTURATE DE GRASIME-INFUNDATE.
    SE INRODUC INGHINAL , CU O CAMERA VIDEO PINA LINGA ARTERELE CARE IRIGA INIMA- CAZUL LUI borcea .

07Ex
    Keymaster

^ ngm, ti-am pus stirile referitoare la meciul de azi pe subiectul meciului de azi. Pe subiectul de stiri merge sa pui stiri generale, dar nu specifice meciurilor de campionat sau cupa.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 89 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.