17.03.2012 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 1-3(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 17.03.2012 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 1-3(1-2)

• This topic has 88 replies, 19 voices, and was last updated 10 years ago by 07Ex.
Viewing 14 posts - 76 through 89 (of 89 total)
  • Author

am fost cu niste prieteni si daia am fost prin alta parte…dar miercuri sunt liber si 99,99% voi fi in peluza cu CFR

Radu Dobrin
    Member

daca si de data asta pierdem la masa verde, Siman ar trebui poate sa se gindeasca foarte serios la un alt hobby. Dupa nenumaratele castane luate in cap de la liga, ar trebui sa fie constient ca trebuie sa fie mai alb decit alba ca zapada ca sa supravietuiasca in mocirla asta.

sircos
    Member

chiar daca vom pierde la “masa verde” toate cele 9 puncte castigate pe teren in aceasta primavara, nimeni nu ne va putea fura bucuria victoriilor ! iar despre aceasta victorie in stefan cel mare imi voi aminti cu foarte mare placere, chiar daca voi merge in liga III-a sa vad meciurile SS.

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

daca si de data asta pierdem la masa verde, Siman ar trebui poate sa se gindeasca foarte serios la un alt hobby. Dupa nenumaratele castane luate in cap de la liga, ar trebui sa fie constient ca trebuie sa fie mai alb decit alba ca zapada ca sa supravietuiasca in mocirla asta.

Intradevar, insa si FRF si LPF ar trebui sa se desfiinteze, pt. ca dupa cate cred jucatorul ala are o legitimatie cu parafele lor pe ea! Si a jucat 3 meciuri!

dragos
    Member

primii care ar trebui sa fie la curent cu legitimarile, sunt cei de la Liga + FRF, insa, probabil, n-au laptopuri, imprimante, hartie, cerneala, tonere, dosare, memorii etc.etc. :)) =))

PS: revin cu intrebarea: cine are meciul inregistrat ???

Nu prea stiu regulamentele dar cred ca pentru dubla semnatura si asta ar cam fi cazul are de suferit jucatorul si nu echipa.

sorin
    Member

DINAMO – SPORTUL 1-3
    Fără 3-0! » Contestaţia lui Dinamo a fost respinsă, meciul cu Sportul rămîne pierdut
    19 Martie 2012 19:33
    ArticolComentarii (5)

Sportul a făcut spectacol în “Ştefan cel Mare”, reuşind să cîştige cu scorul de 3-1

Dinamo n-a avut noroc la Comisia de Disciplină, contestaţia împotriva fundaşului dreapta al Sportului, Ionuţ Şerban, fiind respinsă.

Astfel, rezultatul meciului cu Sportul rămîne cel de pe teren, 3-1 pentru “studenţi”. “Cîinii” au decis să conteste după partidă dreptul de joc al jucătorului Ionuţ Şerban, motivînd că acesta ar fi fost sub contract cu o altă echipă, Prahova Tomşani. Contestaţia a fost respinsă ca fiind neregulamentară.

Dinamo e îndrăgostită de comisii
    Nu e prima dată cînd dinamoviştii apelează la Comisii în acest sezon. Mai întîi au încercat să blocheze transferul lui Alexandru Chipciu la Steaua. Clubul Sporting Piteşti a contestat mutarea mijlocaşului la gruparea din Ghencea, motivînd că deţine 50% din drepturile federative ale fotbalistului şi ar fi trebuit să ia parte la negocieri. Iniţial, Liga a refuzat să înregistreze transferul lui Chipciu la Steaua, dar în final jucătorul a primit dreptul de a evolua pentru roş-albaştri.

Dinamoviştii le-au dat emoţii şi vasluienilor. Ei susţin că Nicolae Stanciu(18 ani) a semnat un contract şi cu Dinamo în perioada în care echipa lui Porumboiu avea interdicţie la transferuri. Dacă se va dovedi că a semnat cu două cluburi, Stanciu riscă să fie suspendat.

sorin
    Member

Vasile Şiman: ”Cum să cunoască Dănilescu regulile? La pauză au aflat pontul, cînd le era mult prea rău”
    19 Martie 2012 19:32
    ArticolComentarii (1)

Vasile Şiman, patronul de la Sportul Studenţesc, a vorbit în direct, la GSP TV, la emisiunea Contraatac, despre victoria pe care echipa sa a obţinut-o, în deplasare (3-1), cu Dinamo, dar şi despre scandalul iscat de echipa din Ştefan cel Mare, după ce Constantin Dănilescu a anunţat că a contestat dreptul de joc al lui Ionuţ Şerban. Fundaşul dreapta de doar 17 ani este subiectul unor acuzaţii venite din partea fostului său club, Chimia Brazi, prahovenii precizînd că îl cedaseră la Tomşani, dar el a fost transferat de către Sportul.

Dinamo e îndrăgostită de Comisii » “Cîinii” au pierdut primul loc, dar la litigii nu-i întrece nimeni

”Dinamo a jucat slab, pentru că nu a lăsat-o Sportul să joace. Nu tot timpul o înfrîngere de genul acesta le poate face rău. Ce, e prima dată cînd Sportul nu i-a mai bătut pe cei de la Dinamo? Nu este o diferenţă atît de mare din punct de vedere valoric încît să nu fie posibilă o asemenea partidă. Ei nu sînt obişnuiţi să piardă. Cum adică să nu accepţi aşa ceva?”, a declarat Vasile Şiman la GSP TV.

Dinamoviştii, criticaţi pentru memoriul împotriva “studenţilor” » “Ar fi trebuit să-i aştepte la vestiare şi să-i aplaude “

Şiman a comentat şi decizia pe care au luat-o cei de la Dinamo cu privire la contestarea dreptului de joc al lui Ionuţ Şerban: ”Posibilitatea de a contesta un jucător se face înainte de începerea unui meci. La pauză au aflat acest pont, cînd era mult prea rău pentru ei. Nu au mai ţinut cont de regulament de nimic. Cum să cunoască Constantin Dănilescu regulile? Sînt mulţi care se dau cunoscători, dar habar nu au. Mie mi-ar fi ruşine să vorbesc aşa ceva. Ei vor cu orice preţ să cîştige un meci, nu contează prin ce metode. Nu mai merge ca înainte, cum cîştigau odată. Acum trebuie să-şi arate valoarea pe teren”, a adăugat Şiman.

cameliu
    Member

@sorin wrote:

Fără 3-0! » Contestaţia lui Dinamo a fost respinsă, meciul cu Sportul rămîne pierdut

O stire normala intr-un fotbal anormal…

laucantona
    Member

Bravo LPF s-a facut dreptate! Acum sincer dupa ce am citit online interviul sau parte din el cu Vasalie la Radio GSP cred ca jucatorul nu-i inregistrat corect…sper sa o faca ca daca il vor folosii cu CFR-ul ca astia vor “ataca” legal cazul asta adica inainte de meci daca aia era buba cu Dinamo…pacat daca Sportul nu l-a inregistrat legal…nu-l vor mai folosii de acum incolo.

@laucantona wrote:

Bravo LPF s-a facut dreptate! Acum sincer dupa ce am citit online interviul sau parte din el cu Vasalie la Radio GSP cred ca jucatorul nu-i inregistrat corect…sper sa o faca ca daca il vor folosii cu CFR-ul ca astia vor “ataca” legal cazul asta adica inainte de meci daca aia era buba cu Dinamo…pacat daca Sportul nu l-a inregistrat legal…nu-l vor mai folosii de acum incolo.

Din moment ce Paszkany a dat o declaratie la presa cum ca i s-ar parea anormal ca Dinamo sa castige la masa verde, ironizandu-i, ma indoiesc ca va veni si el acum sa depuna contestatie impotriva jucatorului, ar iesi de cacao si poti sa spui orice de conducatorii de la CFR, dar mereu au grija sa nu-si pateze imaginea, cel putin la suprafata. Dacar intr-adevar ar fi fost o problema cu legitimarea lui, LPF s-ar fi autosesizat si l-ar fi contactat pe Siman in legatura cu pericolul de a-l folosi pe Serban. Asa ca stati linistiti, nu trebuie sa o dam in paranoia acum la fiecare absurditate a mafiotilor din fotbalul autohon.

dragos
    Member

romanul face haz de necaz…..asa faceau si spectatorii de la tribuna din Stefan cel Mare….
    iata 2 exemple:
    “Michel PLATINI era singurul jucator care putea sa bata intreaba echipa a Sportului…” :))
    “am luat bataie si n-am jucat cu nimeni !! pai, da, ne-a batut nimeni. ” =))

HITUL etapei este:
    “Cine vine-n Groapa
    ne da 3 si pleaca.”

piesa asta este HIT, Dan Spataru n-a murit.

ngm
    Member

Ferfelea explică succesul cu Dinamo: ”Jucăm ca în curtea şcolii!”

Ferfelea, marcator în victoria-surpriză cu Dinamo, explică de ce Sportul are ingrediente care nu se mai găsesc la alt club din România.

– Viorele, Bălan a plecat la Steaua la 31 de ani. Tu ai 26, deci mai ai de aşteptat pînă la un transfer?
    – Ha-ha! Eu sper că nu! Mă mai gîndesc şi eu la viaţa de după fotbal. Adică şi banii sînt importanţi. Şi Bălan a mai fost împrumutat, eu sper să reuşesc să mă transfer definitiv.

– Dar ce motivaţie mai ai să fii căpitanul unui copil de 15 ani? Adică n-ai nici o concurenţă…
    – Uite: noi sîntem vreo 15-16 toţi în vestiar. Dar cînd joci fotbal în curtea şcolii ce te motivează? Joci că-ţi place, nu?! Exact asta e la Sportul! Şi mie-mi place atît de tare meseria asta, că mă gîndesc să devin un fel de Petre Marin, aşa, să joc pînă pe la 40 de ani. Aş înnebuni să mă duc zilnic la muncă într-un birou! Prefer să alerg oricît!

– Aţi profitat şi că Dinamo a jucat prost…
    – Asta ziceţi voi ca să nu recunoaşteţi cît de bine a jucat Sportul! Dinamo a jucat la fel ca înainte, ăsta e adevărul, doar că noi am făcut-o să pară slabă. Şi o să jucăm la fel în continuare, că antrenorul Isăilă abia a început să ne influenţeze în bine! Pînă acum era incertitudine, nici nu se ştia exact care e lotul.
    – Chiar, ce face Isăilă atît de tare?
    – Spre exemplu, ne-a zis să mergem în Ştefan cel Mare să atacăm, să pasăm, să jucăm pe atac. Majoritatea echipelor din Liga 1 s-ar fi închis, dar Isăilă a gîndit altfel şi am cîştigat. Înseamnă că e corect cum a gîndit el, nu?
    4 ani a jucat Ferfelea la Dinamo, de la 11 ani la 15 ani, cînd a plecat la Şcoala de fotbal “Doi cocoşi”, de unde Dan Petrescu l-a adus la Sportul
    “Aud preţuri de milioane de euro pentru jucătorii Sportului, dar mie Şiman nu mi-a zis niciodată o sumă pentru care m-ar lăsa să plec. El le-a permis tuturor să se transfere, pînă la urmă” (Viorel Ferfelea, mijlocaş Sportul) gsp.ro

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 76 through 89 (of 89 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.