17.04.2009 Luceafarul B. Felix – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 17.04.2009 Luceafarul B. Felix – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 25-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Vineri 17.04.2009, ora 11:00, stadion Moldova (Roman).

cameliu
    Member

Meciul asta ne va da un raspuns: raminem in B? sau suntem deja in C…

cameliu
    Member

Astia chiar spera sa se salvaze…

http://www.liga2.ro

FCM BACĂU – LOTUS BĂILE FELIX 2-1 15:34 ANTRENORUL LOTUSULUI CREDE ÎN SALVAREA DE LA RETROGRADARE
    Pană e optimist
    Marian Pană a recunoscut după înfrângerea de la Bacău că echipa din oraşul lui Bacovia a meritat să se impună şi a declarat că lupta pentru evitarea retrogradării nu e nici pe departe încheiată.

“Nu am ce comenta, Bacăul câştigat pe merit. Ce-i drept, cu puţin mai multă hotărâre, am fi putut scoate un punct. Oricum, cu 9 puncte în următoarele trei etape eu zic că se va schimba un pic situaţia. Iar eu cred că e un obiectiv realizabil”, a spus Marian Pană.

În următoarele trei etape Lotus Băile Felix va primi vizitele echipelor Sportul Studenţesc şi Cetate Suceava şi va juca în deplasare la Snagov.

FOTO: DAN DUŢĂ

07Ex
    Keymaster

Pana la urma cum se numeste echipa cu care jucam etapa viitorare, Stiinta sau Lotus, ca eu nu inteleg? Nu de alta dar vreau sa stiu cum s-o pun pe pagina de statistica.

In tur se numeau Stiinta, dar acum?

Despre meci, eu zic ca trebuie sa scoatem macar un punct ca sa mai avem sanse sa nu retrogradam. Daca insa retrogradam dintr-o serie unde s-au retras 3 echipe … ar fi o mare rusine.

Tavi
    Member

nu stiu Caz cum se cheama echipa asta dar noi se pare ca am dat puncte la toti descultii ….

citeam mai devreme articolele cu desfiintarea Progresului … tragic … imi pare rau pentru suporterii lor … imi inchipui ce trebuie sa fie in inima lor si numai in pielea lor nu as vrea sa fiu

despre mine …phhh … am ajuns sa imi doresc sa nu ne desfiintzam … in rest, daca tot nu avem fatza de A sau liga miti(ti)ca sau cum i-o zice … mi-e egal daca suntem in B sau C

sircos
    Member

@Tavi wrote:

mi-e egal daca suntem in B sau C

mie nu, pentru ca vineri nu prea pot merge la meciuri 8-}

dragos
    Member

daca luam un punct, sile ar trebui sa le dea baietilor o zi GRATUITA de tratament la Baile Felix =)) =)) =)) :)) :)) :))

MarcAntoniu
    Member

Acum ca-i frig talpile la retrogradare, ar fi cazul sa-i bata pe Luceafarul, sa dea goluri si din pozitia Lotus, incat sa-i treaca apele pe aia de Baile Felix. :-w

Zibling
    Member

Interesant. Avem meci pe 18 aprilie, dar nu stim in compania cui? Insa, macar bine ca stim unde si cand foarte exact 😮

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Interesant. Avem meci pe 18 aprilie, dar nu stim in compania cui? Insa, macar bine ca stim unde si cand foarte exact 😮

De fapt meciul se joaca vineri 17.04. Sper sa nu fie un semn ca vom juca vinerea la anu’ :(

ashone
    Member

@07Ex wrote:

@Zibling wrote:

De fapt meciul se joaca vineri 17.04. Sper sa nu fie un semn ca vom juca vinerea la anu’ :(

sire! saitu asta de forum merge si vinerea de la 16.30? intreb si eu ca omu’… :D

07Ex
    Keymaster

^ Da, normal ca merge si vinerea de la 16:30. Nu numai atat, dar la ora respectiva voi fi si eu pe fir. ;)

mkg
    Member

Anul asta mai mult ca sigur nu dar anul viitor mai mult ca sigur da daca nu se schimba (Doamne ajuta!)cumva ceva si la noi .
    Cu ce vine din prima liga si cu ce promoveaza din a treia eu nu prea ne vad bine in liga a doua .Dar bineinteles …ce putem noi sa carcotim la viziunile marete ale conducerii de top a clubului nostru???
    Oricum vom deveni cred prima echipa de esalonul trei cu site si” tot harnasamentul”, si mai ales cu ce pepiniera fotbalistica…

cameliu
    Member

Mergem spre C cu motoarele turate la maxim?

►1-0 Min. 16 D. Lung a trimis neglijent mingea către portar, pe fază, Gheorghe Badea a furat balonul şi l-a trimis în poartă cu o superbă scăriţă

Ne revenim?

►1-1 Min. 29 Ferfelea centrează de pe stânga în careu, fundaşii de la Ştiinţa se încurcă între ei la respingere, mingea ajunge la Truţă, care o trimite în poartă din întoarcere din 7 metri

Ramanem in B!? :-))))

►1-2 Min. 41 Ferfelea a centrat de pe stânga, Truţă a recentrat în careul de şase metri, iar din 6 metri Curelea a trimis cu capul în vinclu

Zibling
    Member

Avem 2-1 la pauza. Uraaaaaaaa! :o)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.