17.04.2009 Luceafarul B. Felix – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 17.04.2009 Luceafarul B. Felix – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Author
    cameliu
    Member

mdah:
    ► 2-2 Min 54. Lung intră inprudent la Gheorghe Badea şi centralul dictează penalty. Ivaşcă transformă şi scorul redevine egal.

Zibling
    Member

Shit! Macar egal sa facem cu astia care cica au doar 49 oameni in tribune =((

cameliu
    Member

2-2 final

Antepenultimii la 8 puncte de ultimul loc retrogradabil…

Zibling
    Member

Deci, sezonul asta o mai scaldam un pic… insa sezonul viitor cred ca va fi ultimul in Liga a II-a daca continuam in ritmul asta :-s

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Deci, sezonul asta o mai scaldam un pic… insa sezonul viitor cred ca va fi ultimul in Liga a II-a daca continuam in ritmul asta :-s

Nu fii asa sigur!
    Cea mai mare sansa a nostra pe sezonul asta e sa se retraga si astia de azi…

Meciuri mai sunt multe, timp sa retrogradam avem (8 puncte is 3 meciuri!)

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

ŞTIINŢA BACĂU – SPORTUL STUDENŢESC 2-2 14:57 REMIZA NU MULŢUMEŞTE PE NIMENI
    Cu paşi mici

Rezultatul de egalitate de astăzi, coroborat cu înfrângerea Cetăţii la Ploieşti, a adus Lotusul la doar două puncte de echipa suceveană. Cei aproape 50 de spectatori de pe stadionul Moldova din Roman n-au avut şansa de vedea prea mult fotbal în ciuda celor patru goluri marcate.

Dacă Marian Pană spunea la finele meciului de săptămâna trecută de la Bacău că vrea trei victorii în următoarele trei partide, un obiectiv realizabil din punctul lui de vedere, iată că “gaşca nebună” nu a fost de acord cu el. Cu două implanturi de la recent defuncta Progresul în primul “unsprezece”, Lotusul a început în forţă partida, şi, în chiar minutul 16, Gheorghe Badea a speculat o eroare a defensivei “studenţilor” şi l-a executat pe Popescu cu o scăriţă spectaculoasă.

Bucuria gazdelor a durat destul de puţin, juniorul Sportului, Truţă, restabilind egalitatea 12 minute mai târziu. Elevii lui Motroc au preluat chiar conducerea în finalul primei reprize, Curelea înscriind după o fază în care căpitanul Lotusului, Paul Matei, s-a accidentat grav, fiind dus cu salvarea la spital. Fundaşul lui Marian Pană s-a ales cu o fractură destul de serioasă la oasele antebraţului şi a fost operat de urgenţă, urmând să lipsească din teren o perioadă bună de timp.

Cea de-a doua jumătate a partidei a început promiţător, cu atacuri pe contre la ambele porţi, fosta Ştiinţa Bacău alegându-se cu o lovitură de la 11 metri la 10 minute de la reluarea jocului. Ivaşcă l-a executat sec pe Popescu şi scorul devenea din nou egal.

De altfel, aşa avea să se şi încheie partida, atacurile furibunde ale Sportului din ultimele minute nesoldându-se cu niciun rezultat pe tabela de marcaj.

articol scris de Adi ENĂŞOAIE

SPORTUL STUDENŢESC 14:48 TÂNĂRUL ATACANT A ÎNSCRIS LA ROMAN
    Truţă, primul gol în Liga 2

Andrei Truţă, juniorul Sportului Studenţesc în partida de vineri de la Roman, a reuşit să spargă gheaţă marcând primul său gol în Liga a II-a. Atacantul, care a împlinit 18 ani la începutul lunii martie, a înscris golul de 1-1, dar a şi contribuit decisiv la cel de-al doilea gol, punând mingea pe capul colegului său din linia ofensivă, căpitanul studenţillor, Costin Curelea.

Astfel, Truţă a confirmat evoluţiile curajoase din ultimele partide din campionat, însă acest moment a fost umbrit de rezultatul final (2-2), alb-negrii fiind egalaţi în urma unei lovituri de pedeapsă, scăpând printre degete două puncte foarte importante.
    Articol scris de : Florin ALBOIU

07Ex
    Keymaster

Meciul s-a jucat deja? Si eu care ma pregateam sa intru pe internet sa ma “uit” la meci.

E bine ca am scos si un punct, desi, asa cum a spus-o si Cameliu, nu stiu daca suntem salvati de la retrogradare. Avem meciuri grele cu Ceahlaul, Delta, Concordia, Petrolul. Doar cu Bacaul si poate cu FC Botosani sa luam puncte, deoarece nu prea ii vad pe ai nostri sa ia puncte cu echipele fruntase.

dragos
    Member

asadar, Lung a fost oaia neagra a echipei…buna treaba.
    oare a jucat pana la final ??

cu acest punct, ‘nea sile ar trebui sa le dea, (ca si bonus/prima) baietilor, impachetari cu NAMOL, asa ca si evolutia lor/situatia echipei in clasament s.a.m.d. :)) :)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) =)) =)) =))
    le merita cu prisosinta.

asadar, inca stam cu morcovul….a fi sau a nu fi in liga a-2-a !!! :-w :-w
    Doamne ce a ajuns echipa asta ??!! X( :ymdevil: X( :ymdevil:

mkg
    Member

Ne trebuie antrenor cu experienta fiindca daca vrem sa nu ne mintim trebuie sa recunoastem ca avem lot subtire!
    Poate ca are ceva potential dar in conditiile actuale cu lestul de labilitate psihica si cu conflictele pe care le simt intre jucatori nu cred ca putem sa evoluam in bine .
    Un antrenor experimentat cu autoritate mare si disciplina de fier cred eu ca ar putea redresa situatia .Dar Siman este dispus sa bage mana in buzunar adanc??
    Degeaba culegi fiii ratacitori sperand in stabilitate in joc daca nu este cineva pe margine de care sa le fie frica si sa asculte toti fara sa cracneasca…

ashone
    Member

nu stau sa caut prin posturi pe aici dar mi se pare mie ca cineva il tot lauda pe Lung asta cit de bun este, ce plasament are…

dragos
    Member

@ashone wrote:

nu stau sa caut prin posturi pe aici dar mi se pare mie ca cineva il tot lauda pe Lung asta cit de bun este, ce plasament are…

eu am fost rezervat in privinta lui.
    oricum, a mai gresit si in alte meciuri, insa o facea o data si gata, dar nu influenta rezultatul…..acu’, a gresit de 2 ori si categoric a influentat rezultatul. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

Ca fapt nostim, am copiat de pe site-ul http://www.liga2.ro ca sa vedeti si voi ce panarame sunt aia care scriu acolo:

► Min. 65 Mare ocazie pentru oaspeţi. Postolache centrează excelent în careu pentru Curelea, care trimite în bară!
    ► Min. 64 Schimbare la Sportul. Iese Postolache şi intră A. Lungu

Cum este posibil ca in min.65 Postolache sa centreze cand in min.64 a fost inlocuit de Lungu? :))

Marfa astia de pe Liga2!!!

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Ca fapt nostim, am copiat de pe site-ul http://www.liga2.ro ca sa vedeti si voi ce panarame sunt aia care scriu acolo:

► Min. 65 Mare ocazie pentru oaspeţi. Postolache centrează excelent în careu pentru Curelea, care trimite în bară!

Cum este posibil ca in min.65 Postolache sa centreze cand in min.64 a fost inlocuit de Lungu? :))

Pai e f. simplu: Postolache a dat o centrare lunga si intortocheata prin min 63, a iesit afara in min 64, si intre timp ptin min 65 mingea a ajuns la Curelea!

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

@07Ex wrote:

Pai e f. simplu: Postolache a dat o centrare lunga si intortocheata prin min 63, a iesit afara in min 64, si intre timp ptin min 65 mingea a ajuns la Curelea!

eu cred ca cele 2 minute au fost cele minime necesare lui curelea sa intercepteze pasa respectiva :|

sircos
    Member

farmache a jucat iarasi pentru “sportul” :ymhug:

FINAL / Ştiinţa Bacău – Sportul Studenţesc 2-2
    ► Arbitru: Eugen Roşu (Băbeni); Asistenţi: Nicolae Dobrică (Rm. Vâlcea) şi Claudiu Loghin (Paşcani)

► Min. 87 Schimbare la Ştiinţa. Iese Ivaşcă şi intră Pandele
    ► Min. 75 Schimbare la Sportul. Iese Farmache şi intră Cheţan
    ► Min. 68 Schimbare la Sportul. Iese Ferfelea şi intră Cazan
    ► Min. 55 Schimbare Ştiinţa. Locul lui Prodan este luat de Ciochină
    ► 2-2 Min 54. Lung intră inprudent la Gheorghe Badea şi centralul dictează penalty. Ivaşcă transformă şi scorul redevine egal.
    ►Min. 41 Schimbare la Ştiinţa. A intrat Buzea şi a ieşit P. Matei
    ►1-2 Min. 41 Postolache a centrat de pe stânga, Truţă a recentrat în careul de şase metri, iar din 6 metri Curelea a trimis cu capul în vinclu
    ►1-1 Min. 29 Ferfelea centrează de pe stânga în careu, fundaşii de la Ştiinţa se încurcă între ei la respingere, mingea ajunge la Truţă, care o trimite în poartă din întoarcere din 7 metri
    ►1-0 Min. 16 Patrichi a trimis neglijent mingea către portar, pe fază, Gheorghe Badea a furat balonul şi l-a trimis în poartă cu o superbă scăriţă
    ►În primele minute ale partidei, jocul este lipsit de spectaculozitate

►Spectatori: 50

►ŞTIINŢA: Sardescu – Dobre, P. Matei (cpt.), Budau, A. Sava – Prodan, Frangu, Ivaşcă, Bucuroaia – I. Radu, Ghe. Badea
    Antrenor: Marian Pana

►SPORTUL STUDENŢESC: Popescu – Ciupe, Patrichi, Lung, Farmache – Postolache, Irimia, Ghinga, Ferfelea – Truta, Curelea (cpt.)
    Antrenor: Florin Motroc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.