17.04.2010 FC Botosani – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 17.04.2010 FC Botosani – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 60 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 24-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 17.04.2010, ora 11:00, stadion Municipal (Botosani).

dragos
    Member

orice meci de-acum este ca o finala pentru noi !!!!
    acasa putem spera la un mic avantaj, insa afara e de rau……..
    daca pierdem vreo finala, adio tanti PROMO, iar daca facem egal, stam la mana rezultatelor (tipic romanesc) !!!
    dupa parerea, este un meci de X sau…… B-) B-)

MarcAntoniu
    Member

Jucăm fără Curelea pe teren! :|
    Nu va fi uşor, însă am speranţe pentru cel puţin un gol marcat de Ferfelea la Botoşani.
    Poate că, Nae va fi mai hotărât când trage la poartă şi va înscrie şi el.
    :-w

07Ex
    Keymaster

La Botosani trebuie sa castigam, ca daca nu o vom face parca vad ca vom cobori pe locul 3.

Zibling
    Member

La Botosani am castigat o singura data in istoria confruntarilor directe, si atunci in min.89 parca (cu 1-0).

Deci, nu va fi un meci usor, insa si un rezultat in stilul deplasarii de la Stejaru ar fi bun :ymhug:

cameliu
    Member

Daca analizez, nu vad motive care sa ma faca sa cred ca am putea castiga:
    -facem greseli copilaresti in spate,
    -in fata o bagam greu de tot in “ate” (fara Curelea o fi si mai greu…),
    -nu am prea jucat nimic in ultimele meciuri (cu exceptia meciului de la Snagov le-am vazut pe celalate 5 la TV),
    -Botosaniul s-au tot plans de ghinion si sunt prima echipa peste linia de retrogradare parca…

Bine ar fi sa ma insel!

dupa meciul de la botosani…pana la sfarsitul campionatului nu ar trebui sa mai avem vreo problema…poate doar la galati si in ultima etapa la giurgiu …in rest avem meciuri destul de usoare dupa parerea mea cu : cetatea care este deja castigat, cu bacaul, cu dinamo 2, cu delta tulcea ( e mai greu dar e acasa ) cu ramnicu sarat, cu breaza,cu steaua 2, cu buzaul….mai sunt 11 etape, iar eu zic, ca, cu 8 victorii minim din 11 suntem promovati si teoretic , daca vrem sa speram la promovare , cu aceste echipe tre sa le obtinem…doamne ajuta

dragos
    Member

s-a vazut, ca atunci cand jucam sub presiunea rezultatului, jucam prost si haotic.

dar la anu in divizia a vom juca dezinvolt fara presiune si vom termina in primele 12 :D

dragos
    Member

va fi prezent cineva la meci ? :D

teo
    Member

@MarcAntoniu wrote:

Jucăm fără Curelea pe teren! :|

Dupa cum a jucat in ultimele meciuri cred ca ar trebui sa ne bucure asta! :D

multi
    Member

Aoleu ! Nu ne prea prieste Moldova de nord, bag de seama ca Botosaniul o ia pe urmele Cetatii Suceava in ceea ce ne priveste…

multi
    Member

Conform Radio Iasi ratam pe banda iar Botosaniul ne da gol. Patriche accidentat si inlocuit…Hai ca merge din bine in mai bine, fi-ne-ar rusine sa ne fie! Parca vad ca seria asta va trimite in prima liga atat Branestiul cat si Stejarul! (Fereasca Dumnezeu, chiar daca , cu aceasta ocazie, cred ca fotbalul romanesc intra in Guiness Book!)

07Ex
    Keymaster

Stie cineva unde poate fi urmarit meciul pe internet la radio sau TV?

Urmeaza inca un an de la ora 11.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 60 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.