17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • Author

Teoretic Bacaul este de batut. Avantajul nostru este ca si ei au aparare slaba, iar atacul nu este extraordinar, bacau daca nu era Prunea nu cred ca ar fi putut sa scoata atatea puncte.
    Meciul va fi decis de cele doua aparari, sa speram ca apararea noastra isi va aduce aminte ca anul trecut nu am pierdut prea multe puncte de greseli de fundasi ci mai mult pe cele ale portarilor, anul acesta se pare ca este invers.
    Meciul asta ma va edifica daca apararea nostra a gresit asa mult in ultimele meciuri pentru ca asa a putut sau pentru ca asa a vrut sa poata. NU vreau sa ma considerati rau dar cam asta este parerea mea. Sanse mai sunt si inca destul de mari, in conjuncrura actuala se poate chiar sa scapam de baraj, totul este sa si vrea doua victorii pentru a juca un baraj si in cazul in care castigam toate meciurile se prea poate sa se intample sa scapam si de baraj.
    FORZA SPORTUL!!!
    AVANTI BIANCO-NERI!!!

dragos
    Member

este de-a rasul – plansul !!!!!!!!
    nici nu stiu ce ar putea sa ne redreseze – donatii, sponsori etc…
    la stat sunt gramezi de bani datorie, la jucatori – la fel, la angajatii clubului
    -la fel – este ffff greu de crezut ca vom scapa “nevatamati” din toate aceste DATORII!!!!!!!
    daca ne desfiintam, ar muri si unicul spirit de STUDENT BOEM din tara asta
    ar fi PACAT!!!!!

Anonymous
    Member

Siman a fost un prost manager! A inglodat clubul in datorii! De ce il aperi! Daca ne desfiintam sau retrogradam ca nu suntem programati tot il vei apara! O donatie civilizata se face intr-un cont! Nu in caciula!!!! Cati bani i-a dat lui Iovita concret! Dictatorul(Siman) trebuie sa plece! Pleaca el vor veni sponsorii! Chiar daca mutam echipa! SA unim o echipa studenteasca formata din U Cluj, Poli Iasi, Poli Timis adevarata nu Aek si Sportul!!! Iar meciurile de acasa le va sustine pe rand in cele 4 orase! Este singura sansa de supravietuire! O echipa studenteasca Sportul Studentesc care sa joace meciurile la Bucuresti, Cluj, Iasi si Timisoara!

Giani
    Member

Cezare, ai ceva informatii? Daca da, da-le public, daca nu, mai scuteste-ne. Care datorii? cui? unde? pentru ce? (exceptand datoria pe Maxim).

Radu Dobrin
    Member

Cezare, cum crezi tu ca s-ar putea realiza asta? Nu iti dai seama ca jucatorii aia ar locui in autobuz? Hai sa bagam si sighetul marmatiei si poate facem un circuit turistic…mai stii?

Giani
    Member

Eventual le cumpara Cezar un elicopter :-)

Giani
    Member

Am facut niste calcule probabilistice. 9 puncte, practic imposibile de obtinut, ne-ar scapa si de baraj. 5-7 puncte = baraj, sub 5 puncte = locul 15. Nasol.

07Ex
    Keymaster

Stati un pic ca daca Sman nu le da banii Stelei s-ar putea ca Bacaul sa nici nu mai vina la Bucuresti si sa pierdem meciul prin neprezentare. 👿

dragos
    Member

jucam sau nu???
    de la ce ora ar trebui sa fie??

in alta ordine de idei, este rusinos sa SUFERE O ECHIPA INTREAGA + suporteri etc. din cauza unor ORGOLII de PRESEDINTI!!!!!!!!!!!!
    adica, pot ingropa spiritul studentesc traditional din cauza unor orgolii personale???
    nu vreau sa ma gandesc la asa ceva………

ultrasro
    Member

Eu oricum chiar daca meciul nu se joaca la ora 17.30 sunt la stadion , poate jucam noi una mica!

Glumesc eu dar sper sa se joace!

ion
    Member

daca am retrogadat fara lupta ,la masa lor verde,atunci RUSINE lui Siman si conducerii clubului si RUSINE tuturor celor din fotbalul romanesc care s-au spalat pe miini ca Pilat .Sa le fie o mare rusine !!!!
    Iar conducatorilor clubului chiar daca situatia se poate inversa sa stie ca uneori in viata trebuie sa sti sa faci si compromisuri, nu cu orice pret dar daca se poate evita un dezastru major, atunci fa-l.Nu poti sa ai o pozitie de conducator daca nu-ti asumi si esecuri.Alte echipe din Italia, Anglia Spania au dat jucatori pentru a se salva iar noi NU .In orice situatie repet este o mare rusine ,o lipsa de de responsabilitate si o incercare de a vopsi situatia in alte culori!!!

cameliu
    Member

Studentii’ au ‘picat’ examentul LPF

Consiliul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) a hotarat sa nu mai programeze echipa Sportul Studentesc la meciurile Diviziei A, deoarece aceasta grupare nu a achitat pana la data de 15 mai datoria de 150.000 de dolari catre Steaua, reprezentand indemnizatia de transfer pentru Florin Maxim. In consecinta, meciul Sportul Studentesc – FCM Bacau, care trebuia sa se dispute, sambata, de la ora 18.00, in cadrul etapei a XXVIII-a a Diviziei A, nu va mai avea loc, echipa oaspete urmand sa fie declarata castigatoare, cu scorul de 3-0. Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat ca forul pe care il conduce a fost nevoit sa se supuna hotararii luate de Comitetul Executiv al FRF. “Am primit de la FRF o adresa, prin care eram fortati sa respectam termenul limita si regulamentele. Ma doare sufletul, insa nu am avut loc de intors”, a spus Dragomir. Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Fotbal, din data de 14 aprilie, a acordat gruparii Sportul Studentesc un termen de gratie – data de 15 mai – pana la care sa-si achite integral obligatia de plata fata de FC Steaua. “Neexecutarea integrala a obligatiei de plata pina la termenul stabilit atrage neprogramarea echipei Sportul Studentesc in campionatul Diviziei A”, se precizeaza in adresa trimisa de FRF catre LPF.

07Ex
    Keymaster

Intrebarea mea este urmatoarea: daca Siman va vedea ca se ingroasa gluma cu ne programarea la meciuri si va decide sa-i dea banii lui Becali atunci ce se va intampla? Vom juca meciurile in iunie? Sau odata ce LPF-ul a luat decizia sa nu ne programeze, gata, am retrogradat?

ultrasro
    Member

Sa fim acolo sa vede ce se spune!
    Poate Siman a semnat intre timp ceva cu Becali si face FRF si LPF de coma! Nu stiu nimic!

cameliu
    Member

Inseamna ca pierdem meciurile cu 3-0, toate! Deci am retrogradat!
    Erau oricum interese mari sa nu pice Bacaul!
    Mi-e scirba!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • The topic ‘17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)’ is closed to new replies.