17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 76 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Previzibil atit Poli cit si Otelul au cistigat!
    Otelul in ultima secunda din offside!

Asta e!

Si sa batem pe Steaua si pe Pitesti n-ar ajunge!
    Sanse pur teoretice: noi facem 6 puncte iar Otelul nu cistiga nici la Bacau si nu cistiga nici cu Steaua acasa…

Cu bacaul 99% cred ca raminem cu 0-3…

Anonymous
    Member

Matematica ne-ar mai lasa in A
    Toata gasca asta nu ne lasa : Otelul n-are nici un motiv sa bage Bacaul in galeata : daca noi batem steaua o sa-i bata si ei … Daca nu…nici nu le mai trebuie vreun punct.
    S-a terminat , nu mai sint interese ca cineva sa castige in vreo deplasare.

In schimb continui sa cred ca meciul nostru cu bacaul inca nu si-a facut toate efectele…
    Vom trai si vom vedea!
    Pana atunci HAI SPORTUL !

cameliu
    Member

Din Evenimentul:
    Circ pe malul Dunarii

Partidele disputate ieri, in etapa a 28-a a Diviziei A la fotbal, au lamurit, in mare masura, problema echipelor care vor retrograda direct la finalul actualului sezon. Rezultatele inregistrate de codasele clasamentului au facut ca, in acest moment, UTA si Sportul Studentesc sa mai pastreze doar sanse teoretice de salvare. La aceasta situatie au contribuit direct nu doar neputinta celor deja condamnati, ci si mascarada de la Galati, acolo unde ploiestenii s-au acoperit de penibil prin scenele, demne de cascadorii risului, din final. Absente o buna parte din actualul campionat, jocurile de culise au revenit puternic la acest sfirsit de sezon, iar intilnirile cu final asteptat au devenit o prezenta obisnuita.

La Galati, Astra a cedat fara a pune prea multe probleme gazdelor. Cornea a marcat primul gol pentru moldoveni la capatul a sase etape de “seceta”. A fost intiia izbinda a echipei lui Costel Orac dupa aproape doua luni de la ultimul succes, 2-1 cu FC National, inregistrat pe 22 martie, in etapa a 19-a. Finalul “dramatic” a fost numai din vina lui Todoran, care a inscris, probabil, fara sa vrea, direct din corner. Ploiestenii s-au bucurat de ochii lumii, iar Gurita a marcat golul decisiv la circa 30 de secunde de la momentul egalarii, dupa o faza in care adversarii nu s-au obosit sa-l impiedice

Sportul, incurcat de Siman

Partida cistigata la masa verde de FCM Bacau in dauna Sportului continua sa nasca polemici. Moldovenilor li s-a acordat victoria cu 3-0, dupa ce LPF a sanctionat vineri gruparea din Regie pentru neplata catre Steaua a sumei de 150.000 de dolari in contul transferului fundasului Florin Maxim. “Eram datori la Viorel Paunescu. Am cerut sa ne amine plata pina la ora 15.00, fiindca eram plecat din oras. Cred ca a fost o lipsa de comunicare intre Paunescu si Gigi Becali”, s-a aparat patronul “studentilor”, Vasile Siman. Fostul numar unu din Ghencea a recunoscut ca a primit suma de la Siman abia vineri, la ora 17.00. Siman spera ca meciul de ieri sa fie reprogramat. “Nu cred ca se poate reprograma un meci, fiindca s-ar crea un precedent periculos. Dar in Romania se poate intimpla orice… Cind sa se rejoace? Simbata avem o partida importanta cu Otelul Galati si n-avem timp de o partida cu Sportul”, ne-a declarat ieri Gheorghe Chivorchian, presedintele de la FCM Bacau.[/code][/b]

Anonymous
    Member

Daca s-a platit Vineri…..atunci 50% Siman ne-a bagat in B , restul de 50% ii revine lui Andone+echipei.

Vad ca alti ne vor in B, asta este Romarlania o tara in care cu cat esti mai smecher cu atat esti mai bine vazut.

Imi pare rau de 2-3 jucatori, restul s-au acoperi de ridicol in unele partide. Asta este , oricum tr sa fim bucurosi ca Sportul a jucat pe gazon.

Este o lectie din care a invatat Siman. Ca daca inteleg bine l-am pierdut si pe Maziu si meciul ceea ce e groaznic pt el sincer sa fiu.

:(

Giani
    Member

E un abuz. ACTELE SUNT DATATE JOI

Giani
    Member

Decat sa va vaitati atat, mai bine veniti toti luni dimineata (cei care puteti), la ora 10:30 la Piata Romana, la coloane. Mergem sa pichetam Liga si apoi FRF

Anonymous
    Member

Regret senzatia de vaicareala pe care am lasat-o. Am vrut sa fie doar o afirmare a realitatii ca NU SUNTEM DORITI IN GASCA LU’ MITICA. (ceea ce e deranjant doar prin faptul ca gasca asta a confiscat fotbalul nostru cel de toate zilele in folosul propriu)
    Regret , de asemenea , ca nu pot sa dau curs invitatiei de a ma alatura la actiunea pe care va felicit ca vreti s-o faceti luni (nu pot pentru simplul fapt ca sunt din Tulcea) . Dar , printre altele si asemenea actiuni am inteles cand am zis ca meciul nostru cu Bacaul nu si-a facut toate efectele ! Si am mai sperat la sprijinul lui Paunescu (care are toate motivele sa-l impunga pe Becali…)
    Si , cinstit , am sperat in sprijinul unei parti a presei (macar sa faca scandal de dragul senzationalului daca nu de dragul corectitudinii) dar asta bag de seama ca a fost mai mult un vis…Si cred ca stiu si de ce : cu tot respectul nu imi vine sa cred ca prea multi gazetari (si mai ales sportivi) au habar ce-i aia o cesiune de creanta , novatie sau ce-o fi fost actul prin care datoria s-a mutat la Paunescu. Si-atunci cine naiba sa intrebe de ce Becali a reclamat neplata datoriei , daca tot n-avea nimic de primit si , mai ales , de ce federatia si lpf-ul l-au tinut de vorba ?!
    Revenind , va tin si ne tin pumnii maine si adaug si eu rugamintea catre cei care au posibilitatea sa sprijine acest protest s-o faca ; daca nici acum atunci cand sa fim alaturi de Sportul Studentesc ? Bafta!

ultrasro
    Member

Bacãul nu vrea sã joace sãptãmîna viitoare

SPORTUL – FCM BACÃU

Ieri, clubul bãcãuan si-a prezentat în mod oficial pozitia printr-o adresã trimisã Sportului: “Dacã FRF si LPF vor considera cã este legal sã se dispute acest joc, atunci reprogramarea sã fie fãcutã, însã Bacãul nu este de acord sã joace în perioada 18-25 mai”. Presedintele Gheorghe Chivorchian a explicat apoi de ce Bacãul refuzã sã joace sãptãmîna viitoare: “Noi avem un meci important sîmbãta viitoare si nu dorim sã ne dãm programul peste cap din cauza unei situatii în care s-a ajuns fãrã sã fim noi vinovati. Ne-am pregãtit sã jucãm pe 17 mai, aveam rezervare la hotel, dar s-a dat o decizie pe baza unor regulamente. Acum nu putem sã fim obligati sã jucãm cînd vor unii”. (Dan Udrea)

Fanii au fost la stadion
    30 de suporteri ai Sportului s-au prezentat ieri la stadionul din Regie la ora 18:00, orã la care ar fi trebuit sã se dispute partida cu FCM Bacãu. “Sportu’, nu uita / Luptã-te cu mafia” si “De-o vrea lumea, de n-o vrea / Sportu’ va rãmîne în A” au fost cîteva din scandãrile fanilor. Seful Ligii Suporterilor “studentilor”, Ovidiu Alboiu, a spus cã “sper ca Dumitru Dragomir sã judece la rece situatia luni dimineatã si sã decidã reprogramarea partidei pentru miercurea viitoare”. (Mihai Brezeanu)

Anonymous
    Member

Se incapataneaza! E distrugatorul Sportului! Si tu il tii in brate!!!! Sa-i fi dat jumate de echipa lui G Becali dar sa fi ramas in A

dragos
    Member

asa trebuia scris ca mesaj: CIRC LA GALATI SI TIMISOARA!!!!
    asa este otelul si poli au jucat FRATESTE si nu s-au omorat cu firea – ei vor incerca sa evite barajul iar noi …..ramanem cu UITATUL!!!!!!!!!

Giani
    Member

Propun sa-l dam si pe Cezar, sa-i stearga pantofii. Cam asta merita oamenii fara coloana vertebrala si fara onoare. Gata, daca esti dator, trebuie sa faci blaturi si sa-i dai creditorului nevasta, cum fac tiganii cand raman datori la barbut.

Giani
    Member

Multi, stai linistit: nu de tine era vorba. La alte vaicareli ma refeream: “suntem in B” etc.

cameliu
    Member

Giani era o constatare nu vaicareala! Cit despre venit la Liga is la vreo 2000 km…
    Ma bucurasem si eu 30 de secunde ca a egalat Astra… Si apoi cind sa vad cine-a dat golul am vazut ca e 2-1…

Giani
    Member

Poate ca sunt un pic cam obosit dupa alergatura de sambata plus cea de azi. Invitatia era adresata evident celor ce ar fi avut posibilitatea sa vina. Imi dau seama ca tie iti era imposibil sa faci acest gest. Ma uit ca in fan club sunt inscrisi peste 100 de suporteri din Bucuresti. In galerie venim 30-50, iar azi dimineata am fost 5. De rasul lumii. Din fericire, Dragomir a stiut sa ne citeasca fetzele si a reusit sa conduca un dialog in termeni civilizati, care, ca veni vorba, imi e greu sa cred ca l-ar fi putut purta cu alti suporteri bucuresteni. S-a discutat pe documente si a agreat faptul ca FRF poate sa revina, chiar contrazicandu-se, asupra unei decizii definitive si irevocabile, pentru a salva spiritul de competitie. Conditia era ca AZI sa se stinga litigiul pe bune. Si s-a rezolvat.

ultrasro
    Member

TOTUL SE REZUMA LA RAZBUNAREA LUI BECALI!

REMEMBER CONFLICTUL LUI DIN TOAMNA CU SIMAN!

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 76 total)
  • The topic ‘17.05.2003 Sportul Studentesc – FCM Bacau 0-3 (AWD)’ is closed to new replies.