17.07.2004 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 17.07.2004 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Urmăriţi meciurile Rapid – Yverdon şi Steaua – Sportul pe gsp.ro!!!

ora 20.15, sambata

Ultras
    Member

Sambata 17 iulie 2004, de la ora 20:15, ros-albastrii vor disputa un nou meci amical in compania nou-promovatei Sportul Studentesc. Partida va avea loc, in Ghencea, pe terenul central, in cazul in care timpul va fi favorabil. Accesul spectatorilor este liber. In cazul in care va ploua, meciul se va disputa pe terenul 6 de antrenament cu portile inchise.

sursa: site oficial Steaua
    http://www.steauafc.com/main.php?limba=ro&categorie=detaliu&id=2618

Forzza Bianco-Nerri. Sper sa-i incingem pe steaua. Am inteles ca jucam si cu dinamo stii cand e meciul?

ultrasro
    Member

din pacate 1-0 ptr. Steaua dintr-o centrare a lui Florentin Dumitru

Echipa de start a Stelei este: Hamutovski – P. Marin, Curt, Răchită, P. Stoica – Ogăraru, Paraschiv, Aliuţă, Dică – Opriţa, Diniţă.

Dan Petrescu a trimis în teren următoarea formaţie : Stăncioiu – S. Stancu, Raţiu, Dedu, Secăreanu – T. Bălan, Cr. Lazăr, Maxim – Nae, Mazilu, Bucur.

Partida arbitrată de echipa L. Dima – V. Avram, Al. Radu este asistată de 1.200 de spectatori din tribună.

Prima fază a meciului a fost a echipei din Ghencea, Aliuţă şutînd de la 18 metri pe centrul porţii.

Jucătorii Sportului nu au aşteptat mult şi au dat şi ei o replică prin Gigel Bucur, care ar fi putut deschide scorul în minutul 10, cînd s-a aflat în situaţie de singur cu portarul, dar şutul său a fost prea slab.

În minutul 17 Pompiliu Stoica a şutat de la 7 metri pe lîngă poartă.

Victor Piţurcă a fost nevoit în minutul 21 să-l înlocuiască pe Curt, care şchiopăta, cu Ghionea.

Studenţii nu s-au dat bătuţi, iar în minutul 22 Maxim a şutat din 13 metri, însă mingea s-a dus peste poartă.

Între timp, în tribunele stadionului şi-au găsit loc alţi suporteri, numărul total al spectatorilor ajungînd la 2000.

Hamutovski a ieşit periculos în minutul 26, iar Tibi Bălan a fost la cîţiva milimetri de deschiderea scorului, lobul său expediat de la 40 de metri ratînd de puţin poarta.

Steaua a replicat în minutul 30 prin Paraschiv, care a şutat din 14 metri, dar peste poartă.

Repriza s-a terminat cu scor nul, 0-0, ultima ocazie notabilă înregistrîndu-se în minutul 42, cînd Mazilu a luftat din 4 metri la centrarea lui Nae.

La pauză, Fl. Dumitru l-a înlocuit pe Ogăraru, Pădureţ pe Paraschiv, Boştină pe Aliuţă şi Neşu pe Pompiliu Stoica. Sportul a rulat tot lotul.

Steliştii au deschis repede scorul după revenirea pe teren în repriza secundă, Boştină marcînd cu capul în minutul 47.

În minutul 50, Dică a fost aproape de 2-0, şutul său de la 17 metri lovind ambele bare laterale !

Andrei Cristea, intrat în minutul 55 în locul lui Opriţa, a reuşit o foarfecă de senzaţie în minutul 65, însă fără efect pe tabela de marcaj.

În minutul 70 au intrat în echipa Stelei Pitu şi Munteanu, înlocuindu-i pe Diniţă şi Dică.

Scorul final a fost 1-0, deşi Răchită a marcat în minutul 84 din centrarea lui Munteanu, pentru că golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

a mai fost si faza in care Curelea a fost oprit din actiune pe motiv de ofsaid dar mingea venise de la un adversar.
    oricum baietii s-au miscat destul de bine si cu putina concentrare la finalizare puteam sa scoatem un rezultat final. din punctul meu de vedere steau a dezamagit daca vrea sa ia campionatul ar trebui sa joace fotbal.

ultrasro
    Member

la golul lui Curelea mingea ricosase de la Dinita :)

Gabi
    Member

@ultrasro wrote:

la golul lui Curelea mingea ricosase de la Dinita :)

offside clar, daca era de la Dinita:) pe de alta parte. daca s-a terminat 1-
    0 si am avut atatea ocazii (cf. gsp.ro) sa ne fie rusine:D

ultrasro
    Member

cat de cat un articol scris de un om cu capul pe umeri.

dragos
    Member

ca am luat bataie nu-i nici o problema, sper insa sa-si revina apararea care a gafat flagrant la gol……iar MAZILU sa nu mai RATEZE, ca ne va imbolnavi…..hai la victorii!!!!

dragos
    Member

dan petrescu spunea despre gigel ca, daca va marca macar jumatate din golurile pe care le-a marcat in div.B, atunci sigur se va putea transfera (din iarna) la unul dintre cluburile : dinamo, steaua, rapid.
    gigel isi doreste acest lucru……..
    reporterul il intreaba pe gigel cat timp mai are contract cu sportul, el raspunde ca nu stie……. reporterul il intreaba din nou, cam care este suma pe care gigel o merita la un eventual transfer, insa gigel raspunde ironic: “eu nu stiu, insa domnul presedinte are experienta, pentru ca a mai vandut jucatori…..”
    reporterul il intreaba pe siman despre gigel, iar el raspunde ca asteapta propuneri de oferta de la cluburi……

ultrasro
    Member

Apoi riscam sa-l pierdem pe gratis si ar fi pacat! 😯

daca tot il pierdem pe gigel din iarna poate cu bani pe car ii ia pe el siman aduce cativa jucatori care sa ne ajute.

ultrasro
    Member

Ar fi deci de preferat sa plece afara dar pentru asta trebuie neaparat sa joci in nationala lui iconescu :)

Ultras
    Member

Am avut 5 ocazii mari de gol, numai din cauza lipsei de concentrare nu am reusit sa marcam.
    Am revazut faza golului la Realitatea: marcaj larg al lui Secareanu la Florentin Dumitru care a centrat, lipsa de marcaj la Bostina cu toate ca era singur in careu cu 3 fundasi ai nostri si lipsa de reactie a lui Stancioiu la lovitura de cap destul anemica. Eu cred (si sper) ca astfel de faze nu se vor repeta in meciurile din campionat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • The topic ‘17.07.2004 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 1-0(0-0)’ is closed to new replies.