17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

sper sa fie in poarta prunea….in felul asta bucuria ar putea fi dubla 😈

Radu Dobrin
    Member

jalnic..:(

in meciul asta nu am putut emite nici un fel de pretentii…tactic, ne-au mincat cu fulgi cu tot…si fara antrenor

cameliu
    Member

asta e!
    atita stim, atita jucam…
    macar ceva vointa sa fi remarcat…

A fost meciul lui Dan Petrescu. A jucat cu totul si cu totul gresit.
    In alta ordine de idei, cei de la National au fost, in permanenta, primii la minge. Lipsa de clarviziune individuala, plimbat de minge fara orizont…am revazut+o pe Sportul cea din 90.

Nu sunt trist pentru ca am pierdut. Sunt trist rau pentru ca nu am jucat nimic, nimic. Am jucat cu capul in pamant.

Cei ce ati vazut meciul , va rog din suflet, nu dati vina pe arbitru. Ar fi ultimul lucru pe care am putea sa+l facem.

Cand joci asa, ca jucator, nu mai ai nici un drept sa spui ca abia astepti sa pleci la o echipa mai tare.

Nu inteleg de ce, dupa prima repriza, Dan Petrescu nu a schimbat tactica de joc.

Ne+am amagit ca putem fi pe culmi, ca putem fi surpriza campionatului. Bine ai venit mijloc de clasament. Am asteptat atat de mult sa fim sus, sa contam in campionat incat acum nu mai am rabdare, ma simt tradat. Dar nu mai calc in Regie.

Ma uit la Cluj si la Farul si vad profesionism si mentalitate de invingatori, nu impotenti. Puteti sa dati cu pietre in mine, fratilor. Sunteti liberi!

SPER DIN TOATA INIMA SA NU FIE INCEPUTUL DECLINULUI!

Zibling
    Member

Jucatorii nu au fost impotenti, insa astazi, ca niciodata, adica dupa o multa perioada de timp, am asistat la un meci in care s-au gresit cel putin 30 de pase pe distante mici, inexplicabil dupa parerea mea. Idolul meu – Tibi Balan – a gresit vreo 4 pase aiurea in prima repriza si a sutat de vreo doua ori peste poarta mult, iar dupa ce s-a accidentat nu a mai existat pe teren. In afara de Ratiu, Secareanu, Rusu si Varga, sincer nu-mi mai amintesc pe cineva sa fi jukat fotbal astazi la Sportul. Pacat !

Chiar daka in ultimele 10 minute la o faza in careul advers, un fundash cotrocenar l-a impins pe Curelea (parca) in chiar dreptul arbitrului Salomir, care … surpriza, nu a dictat penalty, in rest nu am ce sa reprosez lui Salomir ca greseli majore. A dat suficiente cartonase galbene (vreo 5 cred) bancarilor. Insa, acest 0-1 are o singura motivatie: Sportul a avut numai 3 suturi pe spatiul portii (printre care si bara din sutul lui Nae, parca), apoi cu un astfel de joc nu puteam sa emitem pretentii la mai mult de un egal alb.

Pe final, spun doar ca ma enerveaza ca am fost invinsi de aceasta echipa a Nationalului, club care fara sectie de juniori, fara antrenor si cu o proportie ridicol de mica de jucatori romani in lotul larg, reuseste sa se mentina printre echipele fruntase din Divizia A. Bleah…

07Ex
    Keymaster

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Traiesc un vis. Sunt atat de incantat de echipa si de Dan Petrescu incat nu am cuvinte. Va spun sincer. Dincolo de orice rezultat, echipa joaca. Nu am ajuns lideri pentru o zi, nu conteaza, vom fi liderii turului de campionat!!!! Si o sa bagam pe toti in boala.

😆 Hahaha

Dane, uite ce ai scris saptamana trecuta dupa meciul cu Argesul. Am vrut atunci sa te aduc cu picioarele pe pamant, dar te-am lasat sa te bucuri dupa egalul de la Mioveni.

Eu nu pricep insa cum de nu-ti dai seama ca la noi nu se va face performanta niciodata. Faptul ca nu am fost invinsi in primele 5 etape se datoreaza in mare masura faptului ca am jucat cu echipe realativ slabe. Acum cand vom incepe sa jucam cu echipe tari sa vedem ce vom face. De fapt am vazut ce am facut cu Nationalul. Vom vedea saptamana viitoare ce se va intampla la Timisoara.

In orice caz eu iti sugerez sa nu te mai necajesti atata cu echipa, deoarece de ajuns lideri la toamna nici nu se pune problema, iar de bagat pe altii in boala nici atat. 😉

ultrasro
    Member

Au fost 2 bare la suturile lui Ferfelea si Lazar in repriza a doua.
    Tot in repriza a doua au fost doua infractiuni in careul Nationalului la Mazilu (cot in gat) si Secareanu (impingere clara la un corner pe final) dar din pacate la mijloc Balan si Lazar s-au cam calcat pe picioare si ne-a lipsit astfel o minte limpede esentiala pentru a castiga jocul contra unei echipe extrem de artagoase si de violente ca Nationalul. Sa nu uitam ca Balan aproape a suferit o comotie in repriza a doua sub privirile blajine ale lui Salomir.

Radu Dobrin
    Member

ovidiu, la fazele de care spui tu nu se da 11m nicaieri…poate doar ‘sub pietrishica’…la bara lui lazar, prunea era acolo. a lui ferfelea a fost, e drept, singura noastra sansa de a inscrie…nemeritat oricum

balan s-a dat cap in cap cu bancarul….daca il scotea petrescu la pauza, avea toata lumea de cistigat

ultrasro
    Member

La fazele din careu nu pot sa fiu de acord deoarece se intamplau in fata mea 7-8 metri si am vazut clar ce s-a intamplat :( 😯

La bara lui Lazar de fapt Prunea a deviat in extremis mingea in bara dar Salomir nu a vazut cornerul :(

Radu Dobrin
    Member

ok…hai sa reformulez :)

daca salomir ne dadea un 11m (si reuseam sa inscriem), mi-ar fi fost mai rusine decit imi este acum, dupa cum am jucat meciul

Radu Dobrin
    Member

prosport:

Formaţia Sportul Studenţesc a suferit prima înfrângere din acest campionat. Într-un meci din etapa a VI-a a Diviziei A, FC Naţional a învins, sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, formaţia antrenată de Dan Petrescu. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 42, când Zeno Bundea a reluat în plasă, cu un şut din voleu, de la 18 metri, un balon deviat pe spate de Flavius Băd, după o degajare a portarului Florin Prunea. La partida disputată pe stadionul Regie au asistat aproximativ 4.500 de spectatori, printre care antrenorul echipei naţionale de fotbal a României, Victor Piţurcă, tehnicianul Gheorghe Hagi.

conferinta de presa:

Dan Petrescu, antrenorul echipei Sportul Studenţesc: “Vina acestei înfrângeri îmi aparţine mie şi conducerii clubului, pentru că nu am reuşit în această săptămână să-i conving să mă lase să mă antrenez pe terenul mare, ceea ce este un lucru incredibil. N-aş vrea să spun public de ce nu ne-au lăsat. Chiar dacă este o scuză banală Iarba a fost foarte mare, ceea ce nu ne-am dorit.Avem o echipă tânără, care este în stare de orice, dar am jucat cu FC Naţional în cel mai nepotrivit moment. Au fost învinşi etapa trecută cu 0-4 (n.r. – FC Naţional a pierdut, scor 0-4, meciul de pe teren propriu cu CFR Cluj, din etapa a V-a a Diviziei A) şi era greu să mai piardă încă un meci, pentru că au o echipă foarte solidă, cu un mijloc foarte organizat. După cum s-a jucat rezultatul de egalitate era mai just. Aştept o reacţie din partea jucătorilor la Timişoara”

Ionuţ Mazilu, atacantul formaţiei Sportul: ”Am jucat foarte, foarte slab, de la primul până la ultimul jucător. Noi purtăm toată vina, chiar dacă antrenorul o să totul doar asupra lui. N-am putut să alergăm, n-am avut ambiţie, n-am avut nimic. Nu ne-am concentrat, nu ne-a ieşit nimic”

Cătălin Necula, antrenorul interimar al echipei FC Naţional: “Am fi ipocriţi să spunem că am făcut minuni. Este în special victoria lui Landi, pentru că a pregătit echipa mai bine de opt luni. Vreau să-i felicit pe jucători pentru atitudinea pe care au avut-o. Am vrut să demonstrăm că a fost un accident ceea ce s-a întâmplat cu CFR. Victoria de astăzi ne dă alt moral”

Constantin Iacov, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului FC Naţional: “A fost o săptămână mai liniştită şi rezultatele s-au văzut în teren. Deocamdată nu ştim cine va veni antrenor. Vom analiza lucrurile săptămâna viitoare, când vom avea o şedinţă a Consiliului de Administraţie, şi sperăm să decidem atunci”

ce vrea sa spuna petrescu cu terenul de antrenament?

Ultras
    Member

De ce iti e rusine? Doar e vorba de Sportul… Trebuia sa o comita, doar era favorita, nu? Si am sa zic de arbutru maine dupa ce am sa mai vad inca o data inregistrarea. Deja e cat se poate de clar cotul in gat pe care il primeste Mazilu de la Sapunaru… Mai vreau sa vad si faza cu impinerea de la Secareanu, inca nu ma pronunt. Poate imi spuneti voi, daca va uitati la inregistrarea golului de pe gsp ce face Secareanu de zboara inainte de a ajunge mingea la Bundea…

Oricum, am facut un meci slab, poate cel mai slab de pana acum (reeditarea primei reprize de la Mioveni, pe durata a doua) pierdut in primul rand din punct de vedere tactic, plus cateva maini moarte. Balan, mai enervant ca oricand, Nae…., Mazilu mult prea izolat. Nu pricep de ce insista Dan cu jocul asta care nu are nici o sansa de izbanda in meciurile cu echipe care nu fac altceva decat sa se apere si care ataca doar la mica ciupeala. Nu a invata nimic din meciul de la Mioveni. La pauza nu mai avea idei si le-a spus sa joace ce stiu ei si s-a vazut schimbarea radicala… Nu putea sa le spuna acelasi lucru si acum… Oricum meci slab, care mi-a amintit de cel cu Dinamo si FC Arges din returul trecut…

Radu Dobrin
    Member

gsp:

Zero la Zeno
    Maria Andrieş

Fără antrenor, dar cu moral de profesionişti, “bancarii” s-au impus în faţa unei “găşti nebune” fără vlagă

În Regie încă nu s-a terminat vacanţa. Aşa se face că, în faţa unui adversar cu probleme, “studenţii” n-au crezut că e cazul să forţeze. Cu un Tibi Bălan şters şi un Mazilu încă ameţit de victoria cu Cehia, au construit lent şi imprecis. “Nouarul” alb-negrilor n-a reuşit decît o “foarfecă” în careu (15) şi cîteva prăbuşiri artistice sub ochii lui Prunea. Singure sprinturile lui Varga, pe stînga, au animat atacurile gazdelor. Însă blocada multinaţională Shroj – Mehmedovici – Thwaite s-a dovedit de netrecut. “Bancarii” au jucat pe contre, derutîndu-şi din cînd în cînd rivalii cu mingi înalte. Abiodun agaţă baloane cu tehnici de animal de pradă, ca să-i lanseze pe Băd sau Bundea.

După cîteva numere personale, fostul oltean prinde o minge pierdută de Băd la centru, apoi şutează din marginea careului, la colţul scurt, pe lîngă Stăncioiu (41). E zero la Zeno. Echipa “decapitată” de antrenor conduce echipa care nu ştie să-şi utilizeze capul.

Urmează o repriză secundă de hărţuiri la mijlocul terenului. Însă elevii lui Dan Petrescu mizează pe impresia artistică, nu pe precizia pasei. O bară a lui Ferfelea (min. 56) răscoleşte tribunele. “Studenţii” încep să cadă pe capete în careul lui Prunea, dar Salomir rămîne rece. Tărgile invadează terenul spre final, arcade sparte, sînge şi nervi în iarbă, pumni strînşi în tribune.

Gino contestat
    Preşedintele ”bancarilor”, Gino Iorgulescu, a fost contestat de cei 100 de suporteri ai Naţionalului prezenţi în Regie. Aceştia au confecţionat un banner cu mesajul “Gino lasă-ne!”, dar acesta le-a fost confiscat de forţele de ordine. Suporterii au intrat în conflict şi cu cei 6 trompetişti de la “Los platanos”, trupă care asigură fondul sonor la majoritatea meciurilor lui FC Naţional, acuzîndu-i pe aceştia că vin la meciuri doar pentru cei 500.000 de lei pe care îi primesc din partea conducerii clubului din Parcul cu Platani. / Antonia Garonfil

A revenit Marian Savu
    Atacantul bancar Marian Savu a fost utilizat de antrenorul interimar al lui FC Naţional, Cătălin Necula, pentru prima dată în acest campionat. Cu Roberto Landi pe banca tehnică, Marian Savu nu a fost trecut pe foaia de joc niciodată în primele cinci etape ale actualului sezon. Savu l-a înlocuit în minutul 68 pe Flavius Băd. / Antonia Garonfil

“Nu ne-a ieşit nimic. Am jucat prost de la primul la ultimul jucător. Nu am putut să legăm două pase”.
    Ionuţ Mazilu

“A fost o săptămînă mai liniştită şi rezultatul s-a văzut în acest meci. Necula s-a descurcat bine la prima sa partidă pe bancă şi merită felicitări. Tot el va conduce echipa şi la meciul din Cupa României de miercuri, iar săptămîna viitoare va avea loc o şedinţă a Consiliului de Administraţie şi vom anunţa noul antrenor”
    Constantin Iacov, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Naţional

“Sînt principalul vinovat pentru acest eşec, deoarece nu am convins conducerea clubului să ne lase să ne antrenăm pe terenul numărul 1, iar la meci iarba a fost prea mare. Mai sînt şi altele, dar le ţin deocamdată pentru mine”
    Dan Petrescu

“Este victoria lui Roberto Landi pentru că el a pregătit echipa timp de opt luni, iar eu nu am făcut altceva decît să continuu munca lui. Am demonstrat că înfrîngerea cu CFR Cluj nu a fost decît un accident”
    Cătălin Necula

“Jucătorii care m-au impresionat de la FC Naţional nu pot juca în naţionala României niciodată. Pentru că sînt străini”
    Victor Piţurcă

Cainele
    Member

nu a stralucit deloc jocul celor 2 echipe…Nationalul a marcat cu ceva noroc…
    Pacat
    O BILA NEAGRA ORGANIZATORIILOR…pentru jocul cu nervii spectatorilor…
    Jandarmeria confirma in continuare ca angajarile se fac pe criteriul imbecilitatii…cu cat e mai bou…cu atat are mai multe sanse sa fie alaturi de oameni…SIGURANTA & INCREDERE :P

Radu Dobrin
    Member

bine ai revenit printre noi :)

cum a fost pina la urma cu biletele? a costat ceva?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • The topic ‘17.09.2005 Sportul Studentesc – FC National 0-1(0-1)’ is closed to new replies.