17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XV-a a ligii a II-a, seria A.
    Stadion Municipal (Botosani), ora 11:00

Zibling
    Member

O deplasare care sper sa nu fie atat de criminala ca cea de la finalul sezonului trecut. Eu si Ovidiu stim ce s-a intamplat la Botosani.

mkg
    Member

Probabil va fi mai dura si mai “incarcata emotinal” din punct de vedere al arbitrilor fiindca acum emit si ei pretentii…
    Incepand de acum 5 meciuri putem spune ca studentii nostri au intrat in sesiune .Rezultatele urmatoare vor fi foarte importante asa ca le urez multa bafta si inspiratie la finalizare .Sper sa iesim pe scut dupa seria asta de jocuri si nu sub el

cameliu
    Member

Botoshenii au facut egal la petrolul, asa ca avem acelasi nr de puncte…

Interesant e ca avem aceeasi linie de clasament in deplasare cu ce au ei acasa!!! (diferenta doar de un gol!)
    Statistic, pt pariori ar fi meci de X…

07Ex
    Keymaster

Sincer sa fiu parca vad ca facem un egal. In fond cu Kuki la timona nu am pierdut nici un meci asa ca nu vad dece am pierde tocmai acum.

CIPIKA
    Member

Nici eu nu cred ca vom pierde la Botosani si merg ca nu vom lua gol.Si mai zic ca pana la sfarsitul turului nu mai pierdem nici un meci nici marac cel cu Brasovul
    🙄

Giani
    Member

Avem un sir bun de rezultate pozitive: sase meciuri fara infrangere. O victorie, fiesi norocoasa, la Botosani, ne-ar ajuta enorm. Important este ca baietii sa vrea, sa uite nemultumiriule in vestiar, iar echipa fanion a celui mai sarac judet al tarii sa nu apeleze la ajutorul arbitrilor.

@mkg wrote:

….Sper sa iesim pe scut dupa seria asta de jocuri si nu sub el

Sper doar sa fim SUB scut… PE scut… e de rau! :?

Zibling
    Member

Eu vad altfel acest final de sezon: infrangere la Botosani, victorie cu Petrolul si egal cu FC Brasov. Desi la Botosani poate nu ar mai fi nevoie din nou de arbitri sa ne fure ca sezonul trecut, totusi.

mkg
    Member

Invingatorii nu se intorc acasa niciodata sub scut fiindca acasa nu au ce cuceri.
    In picioare pe scut si in uralele multimii ar trebui facuta poza unui invingator
    In privinta invisilor cred de asemenea ca un invins ar trebui adus acasa cu scutul pe piept si armele langa el . Asa cum de multe ori se si ingroapa .
    Dar probabil gresesc…

ultrasro
    Member

Sub scut te intorci in viata iar pe scut te intorci carat de altii, de obicei “out of game”. E deci de preferat sa fii la final cu scutul in mana deasupra capului asa cum sunt jandarmii cand scot arbitrii din teren la final de joc sub o ploaie de cartofi si ceapa din partea gazdelor din Botosani!!!

Giani
    Member

S vii sub scut sau pe scut!. Aceasta era urarea femeilor spartane (fara nici o legatura cu maidanezii si alte rase degenerate din lup) catre barbatii sau fiii lor. Sub scut insemna invingator, in maniera atat de eroica, incat ceilalti soldati ii carau scutul invingatorului si, in semn de pretuire, in acopereau cu propriul scut. Pe scut insemna mort in lupta, cu scutul pe post de targa si, in semn de pretuire pentru atitudinea eroica din lupta, camarazii il purtau pe scut pana acasa. Oricare dintre cele doua variante exclude atat infrangerea cat si meciul egal.

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Sub scut te intorci in viata iar pe scut te intorci carat de altii, de obicei “out of game”. E deci de preferat sa fii la final cu scutul in mana deasupra capului asa cum sunt jandarmii cand scot arbitrii din teren la final de joc sub o ploaie de cartofi si ceapa din partea gazdelor din Botosani!!!

un lucru nu pricep…..daca sintem dezavantajati sistematic atunci cind jucam la botosani, de ce trebuie arbitrii protejati de entuziasmul local? 😆

mkg
    Member

In mod evident am gresit si de aceea multumersc tuturor pentru bunavointa si ingaduinta aratata in corectarea greselii mele .
    Deci : baietii nostri musai sa vina SUB scut si nu PE scut din acest calup de meciuri de sfarsit de an .

daca plecam neinvinsi de la botosani eu zic ca e foarte bine,nu?de ce nu ar fi?..dar in schimb trebuie victorie cu petrolul

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.