17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 69 total)
  • Author
    dragos
    Member

bine ar fi sa egalam……insa e greu.

CIPIKA
    Member

In minutul 90++ ar fi bine sa-l da 💡 m pe al doilea

Giani
    Member

Nu imi doresc decat gol Ferfelea, in minutul 85 (sut de la distanta) si apoi gol Stanga, cu capul, in minutul 92, la un corner obtinut dupa un contraatac. Pana la urma cu astia e bun si 0-1 daca ne intoarcem cu lotul valid, ca la ei, la tara, exista confuzie mare intre fotbal si tae-kwon-do.

Zibling
    Member

Am ajuns si eu acasa si am vazut ca Botosaniul ne conduce cu 1-0 si abia din min. 55, deci sperante sunt la un egal. Dar, eu oricum ma asteptam la o infrangere la Botosani.

Pe de alta parte, cum se intampla de numai cei 3 jucatori mai in varsta ai echipei noastre – Tibi Balan, Secareanu si D.Varga – sa fie accidentati?!?! Asa vor ei sa plece in tari mai calde?!?!

Giani
    Member

@Andrei wrote:

0-0 la pauza conform http://www.botosaneni.ro

Multam pentru link. Am fost oleaca mai curios si m-am uitat mai atent pe pagina lor. Terenul are cu aproximatie starea unui ring de lupte in noroi (alea faine, cu gagici siliconate, cum se practica la americani), dar baietii spun “Terenul nu e chiar atit de prost”. Ma rog, nu e “chiar atat de prost” precum orezaria din Ghencea, ci e doar FOARTE PROST.

Hai ca se termina 1-1, Curelea min. 83. 6 puncte sub taranii din Otopeni, pe 8 decembrie mergem sa le rupem glanda.

CIPIKA
    Member

goooooooooooooooooooooooooooooollll 1-1
    bine baieti

Zibling
    Member

Pe site-ul ProSport arata tot 1-0 pt Botosani, dar pt pagina botosanenilor apare scris asa:

“MINUTUL 80 / FC Botosani se afla la egalitate (1-1) pe “Municipal” cu Sportul”

Ar fi super!

franz_kafka
    Member

La 1 – 0, imi spuneam ca am fost inspirat ca nu m-am dus la meci…
    La 1 – 1, regret faptul…
    Sa vedem ceva va fi pana la final!

Andrei
    Member

1-1 Curelea ’83

Zibling
    Member

Cica a fost golul lui Curelea din min.83.

dragos
    Member

nu mai conteaza autorul, ci rezultatul…..

franz_kafka
    Member

Savarsitu-s-a minunea fotbalistica?

Giani
    Member

S-a savarsit. Pe pagina botosanenilor apare ca rezultat final.

Zibling
    Member

SPECTATORI: 2.500 ……………….. TIMP: 4 grade

1-0 – Acsinte (55) – a inscris de la 5 metri, cu un sut din unghi la coltul lung

1-1 – Curelea (83) – a marcat din 4 metri, dupa o pasa primita de la Stinga

@ Patronul “studentilor” Vasile Siman a ajuns la stadion la ora 10:05….

Bravo studentilor pt acest egal!!! Aveam nevoie pt a nu se distanta si Botosaniul de noi.

Cum dracu se intmapla ca ambele goluri au fost marcate din 4-5 metri? Nu o fi fost ofsaid la nici unul?

Si, ce cauta Siman la stadion cu o ora inainte de meci? El deobicei ajunge cu 10 minute inainte de meci. La Focsani, de exemplu, a venit exact la inceputul meciului.[/quote]

franz_kafka
    Member

Din pacate, nu ne putem bucura pe deplin, pentru ca am impresia ca unele contracandidate pt locul secund au obtinut rezultate favorabile, chiar in deplasare…
    Dar merita sa desfacem o bere pt SS la amiaza si una diseara pt Romania…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 69 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.