17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 17.11.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • Author
    dragos
    Member

bravos studentos !!!!!!!!!
    ramanem in primele 5 fruntase…….

e foarte bun rezultatul …e bne…dar suntem la 7 puncte de otopeni…tre sa batem neaparat pe petrolu si sa nu pierdem la brasov…dar e bne..mai e un retur intreg

sorin
    Member

FC Botosani – Sportul Studentesc: “Fotbal pe gazon second hand”

Spectacol fotbalistic urmarit si aplaudat de aproximativ 2000 de spectatori pe un teren greu practicabil datorat gazonului prost. Leo Grozavu, antrenorul gazdelor, a avut lotul marcat de o serie de indisponibilitati. Si de la oaspeti au lipsit Varga si Balan, ambii fiind accidentati.

Prima repriza se termina cu un scor alb in ciuda fazelor numeroase de poarta trecute in dreptul ambelor echipe. Cea mai mare ocazie din prima repriza apartine gazdelor, Kone nereusind din 4 metri.sa invinga portarul advers. In repriza a doua, dupa o actiune frumoasa, FC Botosani deschide scorul prin Axinte in minutul 50. Pe final de meci, un atac al gazdelor este innabusit de studenti, care ies pe contraatac prin noul intrat Stanga, acesta paseaza pana la Oaie, cel din urma reusind egalarea. Scor final 1-1

cameliu
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

e foarte bun rezultatul …e bne…dar suntem la 7 puncte de otopeni…tre sa batem neaparat pe petrolu si sa nu pierdem la brasov…dar e bne..mai e un retur intreg

Sunt numai 6 puncte pina la Otopeni… si daca tizul tau nu si-o baga spectaculos in poarta in min. 93 cu Otopenii ar f fost doar 3… 😆 😆 😆

Giani
    Member

@franz_kafka wrote:

Din pacate, nu ne putem bucura pe deplin, pentru ca am impresia ca unele contracandidate pt locul secund au obtinut rezultate favorabile, chiar in deplasare…
    Dar merita sa desfacem o bere pt SS la amiaza si una diseara pt Romania…

Daca batem pe castravetari cu 4-0, doua goluri Mazilu si doua Bucur, ma imbat pana nu mai stiu cum ma cheama. 1-1 e bun… important este sa luam 6 puncte in urmatoarele doua etape si 12 puncte pana la vacanta.

07Ex
    Keymaster

Rezultat bun. Imi pare bine ca nu am pierdut. Ce nu inteleg insa este dece mi-am schimbat pronoisticul de la 1-1 la 1-2 ieri seara. 😥

ionut.ro
    Member
    cameliu
    Member

@ionut.ro wrote:

Rezumat
    http://www.youtube.com/watch?v=n7OrebcG2tI&eurl=http://fcbotosanionline.blogspot.com/2007/11/video-vezi-rezumatul-meciului-de-astazi_17.html

Rezumatul arata un meci relativ echilibrat ca numar de ocazii.
    Ei erau prea buni acasa si noi prea buni afara ca sa nu fie egal… 😆 😆 😆 😆

cameliu
    Member

Prosport:

FLORIN ACSINTE, PRIMUL GOL PENTRU FC BOTOSANI
    Sambata, 17 Noiembrie 2007

Fundasul stânga Florin Acsinte a marcat sâmbata primul sau gol oficial de când se afla la FC Botosani. Aflat de doua sezoane la trupa moldoveana, Acsinte a fost totusi necajit la finalul jocului cu Sportul Studentesc, scor 1-1.

”Ma bucur foarte mult ca dupa doi ani de când activez la echipa, am reusit sa marchez, dar pacat ca am facut numai egal cu Sportul. O victorie era mult mai buna”, a declarat Acsinte pentru site-ul fanilor botosaneni.

MIHAIL MARIAN S-A PLANS DE STAREA GAZONULUI

Mihail Marian
    Chiar daca Sportul a obtinut un punct pe finalul disputei de la Botosani, cu FC, scor 1-1, tehnicianul oaspetilor, Mihail Marian, spera la mai mult.

”Imi pare bine ca s-au marcat doua goluri, ca a fost un ritm bun, ca a placut prin angajament, dar din pacate starea terenului nu le-a permis jucatorilor celor doua echipe sa îsi arate virtutile tehnice. Din punctul de vedere al obiectivului nostru ramâne formarea unei echipe competitive si în cazul în care va fi pe un loc de promovare sa aiba capacitatea de a face o figura frumoasa în Liga I”, a spus Mihail Marian.

LEO GROZAVU, DEZAMAGIT DE REZULTAT

Leo Grozavu
    La finalul meciului FC Botosani – Sportul Studentesc, scor 1-1, din etapa a XV-a a seriei I din Liga a II-a, tehnicianul gazdelor, Leo Grozavu, s-a declarat dezamagit de scorul final si a spus ca va lua cât de curând masuri fata de jucatorii care au gresit.

”Sunt dezamagit de rezultat. Am avut 1-0, jocul în mâna, dar facem greseli de copii si juniori. Sunt multi jucatori care din punctul de vedere al inteligentei ca fotbalist au mari lacune si e greu de jucat fotbal. Faza golului primit pentru mine a fost o mostra de prostie. Jucatorii, atunci când merita, îi laudam si îi platim, iar când nu merita, o sa le luam”, a declarat Grozavu.

In urma acestui rezultat, ramâne pe locul patru în clasamentul seriei I, cu 26 de puncte, la sase puncte de CS Otopeni, de pe pozitia a doua, ultima care duce în Liga I.

stefan
    Member

@ionut.ro wrote:

Rezumat
    http://www.youtube.com/watch?v=n7OrebcG2tI&eurl=http://fcbotosanionline.blogspot.com/2007/11/video-vezi-rezumatul-meciului-de-astazi_17.html

Mda, bun 1-1. Teren intr-adevar de Botsheni.
    Cine a fost in poarta la noi – acelasi individ ca in etapele trecute? De data asta a scos cateva.

ultrasro
    Member

In poarta noastra tot Vladut Niculescu a fost si a scos vreo 3 suturi grele

dragos
    Member
    07Ex
    Keymaster

Ce teren nasol au astia. Cum naiba spera ei sa joace in liga I?

07Ex
    Keymaster

CURELEA TINE SPORTUL IN VIATA
    Duminica, 18 Noiembrie 2007

Oaspetii continua lupta pentru locul secund în seria I gratie punctului obtinut pe finalul jocului.

Botosaniul a fost extrem de aproape de a obtine o victorie importanta în duelul pentru locul secund în seria I.

Inca de la startul meciului, “studentii” au aratat ca nu au venit la Botosani în excursie. In minutul 4, Ciupe putea deschide scorul, dar sutul sau din interiorul careului a trecut alaturi. Peste alte 11 minute, Ciubotariu a avut o mare ocazie, care, din sase metri, a reluat cu capul, dar goalkeeperul botosanean a respins de pe linia portii. Moldovenii rateaza o mare ocazie în minutul 33. Ungureanu paseaza printre doi fundasi bucuresteni pentru Cornea, iar acesta, singur la opt metri, suteaza în goalkeeper. Dupa 45 de minute tabela ramâne imaculata.

Botosanenii ies mult mai decisi de la cabine si reusesc deschiderea scorului prin Florin Acsinte, care l-a învins pe goalkeeperul oaspetilor cu un sut plasat din interiorul careului: 1-0. Impinse de la spate de un public generos, gazdele continua dominarea, însa fara a reusi sa mai înscrie. O fac însa oaspetii, în minutul 83, prin Curelea. Andrei Stânga a prelungit o centrare cu capul, iar Curelea, nemarcat în interiorul careului, l-a învins pe Bordeanu cu un sut plasat: 1-1.

Finalul nu mai aduce modificari. Meciul se termina la egalitate, marea beneficiara a rezultatului fiind CS Otopeni, care s-a distantat la sase puncte de cele doua combatante.

mkg
    Member

Rezultat tipic italienesc pentru doua echipe care lupta pentru promovare .
    Starea terenului nu mi s-a parut dezastruoasa insa intr-adevar un teren greu care a pus in valoare pregatirea fizica si mai putin tehnica a echipelor. In urma rezumatului vizionat , asa cum alte dati am scris dezaprobator de el , astazi se cuvine sa ii multumesc portarului pentru prestatie .A facut un joc inspirat .Sa o tina tot asa !
    Echipa a inceput sa arate deja altfel dar ma pune pe ganduri declaratia antrenorului nostru . Nu mai vorbeste atat de sigur de locul doi ci mai degraba de consolidarea formatiei . Sa fie de bine oare ?????

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.