17.12.2011 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 2-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 17.12.2011 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 2-2(0-1)

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Ce nebunie în ‘Regie’! Ferfelea şi Radu au înscris în prelungiri: Sportul – Concordia 2-2

Ce nebunie în Regie! Nimic nu anunţa scorul şi jocul dintre cele două candidate la retrogradare: o mână de fani au îndrăznit să vină la stadion pe vremea rece din Bucureşti. Mihalcea a dat însă lovitura în prelungirile primei părţi, din centrarea lui Vlad Munteanu, şi repriza secundă se anunţa nebună.

Sportul a rămas în inferioritate, dar a reuşit egalarea prin Lungu, chiar atunci când Chiajna se gândea la o victorie necesară ca aerul. Şi când fanii se pregăteau deja de plecare, Ferfelea a împins mingea în poartă din doi metri, iar Isăila îşi freca mâinile de bucurie.

Poate că nimeni nu merită să se distanţeze şi la faza imediat următoare Concordia a egalat după gafa lui Popescu. Sportul şi Concordia au dat la pace şi rămân împreună în subsolul Ligii 1.

Sportul Studenţesc: Popescu – Beţa, Patriche, Lung, Maxim – Lungu, Ghinga – Lazăr (Truţă ’61), Ferfelea, Cheţan (Târnăcop ’46) – Dobre (Nistor ’74). Antrenor: Daniel Isăilă.

Concordia Chiajna: Niţă – P Marin, Mamele, Bozga, Vitinha – Muzac (Radu ’73) – Chiţu, Stere, Salem, Iordache (Munteanu ’16) – Mihalcea (V. Badea ’63). Antrenor: Laurenţiu Diniţă.

Cartonaşe galbene: Ghinga ’12, ’65, Lung ’52 / Chiţu ’26, P. Marin ’61
    Cartonaş roşu: Ghinga ’65

Arbitri: Robert Dumitru (centru) – Eduard Dumitrescu, Carmen Neagu (asistenţi) – Cristina Bujor (rezervă)
    Observatori: Vasile Curt, Mario Agiu.

La meci au asistat aproximativ 150 de spectatori.

Concordia a egalat în ultimul minut, dar n-a fost suficient! Diniţă şi-a dat demisia: “Sunt ŞOCAT!”

Egalul din “Regie”, cu Sportul, scor 2-2, a umplut paharul pentru Laurenţiu Diniţă. Acesta a demisionat din funcţia de antrenor principal al Concordiei Chiajna.

Diniţă a făcut anunţul imediat după partida încheiată la egalitate cu echipa care l-a făcut mare ca fotbalist.

Concordia a condus cu 1-0 la pauză, însă a fost la un pas să piardă partida, deşi a jucat în superioritate mai bine de jumătate de repriză. Radu a adus egalarea în minutul 90+4.

Laurenţiu Diniţă a evoluat între 2008 şi 2011 pentru Concordia Chiajna, după care a devenit antrenor principal.

“Nu îmi vine să cred ce s-a întâmplat! Încă sunt sub stare de şoc, nu îmi imaginez cum de ne-au egalat. Vreau să le mulţumesc jucătorilor mei şi celor care au fost alături de noi. Îi anunţ pe jucători că mi-am dat demisia.”, a spus Diniţă.

Radu Dobrin
    Member

nu e vina lui Popescu ca sta in poarta. E vina celor care l-au pus acolo. El face saracu ce poate, dar din pacate nu poate foarte mult.

ultrasro
    Member

Popescu a gresit o singura data in 90 de minute nu trebuie impuscat pentru asta.

Grav este ca ARBITRUL A ARATAT 3 MINUTE DE PRELUNGIRE IAR GOLUL 2 AL CONCORDIEI A FOST MARCAT CAND TIMPUL DE PRELUNGIRE EXPIRASE DE 45 DE SECUNDE! VICIERE DE REZULTAT CLARA!
    11 M CLAR PENTRU SPORTUL NEACORDAT LA FAULTUL LUI BOZGA ASUPRA LUI DOBRE IN MINUTUL 60 (FAZA CU SUTUL DIN LOVITURA LIBERA PRINS DE NITA LANGA BARA DREAPTA).
    ELIMINARE GRATUITA LA GHINGA!
    SUPRAFATA DE PROTECTIE A PORTARULUI OASPETILOR ERA PE LA 11 M DE POARTA IN MINTEA LUI ROBERT DUMITRU!
    SUSPICIUNE DE OFFISE LA GOLUL LUI LUNGU DIN CAUZA POZITIEI LUI FERFELEA CARE INFLUENTA CUMVA PORTARUL!

CIPIKA
    Member

Sa fim sinceri ca nu avem portar de loga 1, chiar daca mai face si ceva parade ,dar per total nu ar strica un portar si primul care imi vine in minte at fi Cezar Lungu de la astra sau Stratot de la rapid
    Sa nu uitam ca nu avem mijlocas stanga si atacant ca nu potem sta numai in Curelea care se pare ca va pleca si el si Ferfelea
    Daca nu ne intarim cu cativa jucatori mai de doamne ajuta iar nu ne facem baremul.Ar fi o mare prostie sa ne despartim de Isaila careeste un antrenor bun
    :ymhug:

07Ex
    Keymaster

… ma rog, dar la fel de bine arbitrul putea sa dea 11m si in min.92 cand aparatorul nostru (nu-mi aduc aminte care din ei) a cazut pur si simplu peste atacantul lor in careul nostru.

Eu zic ca problema majora a meciului nu a fost arbitrul ci gafa lui Popescu. E adevarat, eliminarea lui Ghinga a fost putin exagerata, e adevarat ca arbitrul a mai facut cateva greseli, dar cu toate astea in min.93 conduceam cu 2-1. Este inadmisibil insa ca Popescu sa scape mingea asa cum a facut-o. Eu nu-l impusc, insa zau daca nu l-as da afara. Nu este pentru prima data cand am pierdut 2 puncte pe seama lui. E profesionist sau ce aia masii (scuza-mi limbajul)?

@CIPIKA wrote:

Sa fim sinceri ca nu avem portar de loga 1, chiar daca mai face si ceva parade ,dar per total nu ar strica un portar si primul care imi vine in minte at fi Cezar Lungu de la astra sau Stratot de la rapid

Ai vazut macar meciul Rapidului cu PSV?Straton e o mai mare caricatura decat Popescu,plus ca probabil va dori un salariu mai mare,asa ca mai bine nu,iar Cezar Lungu e prea scump pentru noi si nu ar da Astra,echipa celui mai bogat om din Romania, cu pretentii de cupe europene, pentru Sportul Studentesc,saracii campionatului…e la mintea cocosului.

Ma rog,sunt prea dezamagit ca sa mai comentez rezultatul,insa pot spune ca nu mai m-am bucurat atat de tare la un gol al Sportului ca acela de la 2-1 de nu stiu cand…eram entuziasmat ca un copil,asta pana a venit egalarea din ultima faza si mi-a amarat sufletul.Baietii au luptat sa revina in joc,nu pot sa ii invinuiesc de atitudine,dar din nou au fost fraieri si naivi….ce mai ,prosti gramada.Asta e,poate reusim sa formam o generatie buna in Liga a II-a si sa revenim cu mai multe pretentii in primul esalon in vreo cativa ani.Macar sa mai facem cateva meciuri bune in retur pentru a nu lasa chiar o impresie total jenanta.

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Grav este ca ARBITRUL A ARATAT 3 MINUTE DE PRELUNGIRE IAR GOLUL 2 AL CONCORDIEI A FOST MARCAT CAND TIMPUL DE PRELUNGIRE EXPIRASE DE 45 DE SECUNDE! VICIERE DE REZULTAT CLARA!

Sa nu exageram!
    Cornerul s-a dat cu vreo 15 secunde INAINTE de expirarea timpului! Iar un corner intotdeauna se executa! Daca se respinge, se fluiera… Insa Popescu a facut stim ce…

Era prea frumos sa terminam anul cu o victorie smulsa cu munca…
    2 greseli stupide in ultimele secunde in fiecare repriza si asta a fost…

sircos
    Member

astazi am vazut cat de mult conteaza curelea pentru atacul nostru. dobre slab, iar truta inexistent :(

Zibling
    Member

@sircos wrote:

astazi am vazut cat de mult conteaza curelea pentru atacul nostru. dobre slab, iar truta inexistent :(

Reformulez:
    – Curelea chiar n-ea lipsit, chiar si pt fazele fixe (si-n atac si-n aparare) unde este omniprezent, poate de aia este si capitan
    – Dobre este prea moale pt fotbalul secolului XXI
    – si … care Truta?

razvanR
    Member
    dragos
    Member

la revedere liga 1, BINE TE-AM REGASIT LIGA 2 !!! =))

nu am vazut meciul deloc, insa am vazut rezumatul……asa ca judec doar dupa ceea ce am vazut.

POPESCU ne-a stins lumina in regie si ne-a bagat in B !!!
    huuuuuoooo, in “D” sa aperi !!!

acest “portar” a gresit in ultimele meciuri: in giulesti, cu petrolul si cu concordia
    ne-a privat de cel putin 6 puncte !!! X(

imi pare rau de DINITA, ca a demisionat, dar poate revine in regie ….cine stie.

sile l-a angajat pe isaila pe 4 ani judecand astfel: retrogradam si apoi sa pregateasca echipa in liga 2 pt a reveni in prima liga @-)

ne meritam soarta !!

PS: daca a ajuns sa ne dea gol si expiratu’ Mihalcea, atunci suntem la gara…….

Zibling
    Member

@dragos wrote:

Expiratu’ de Mihalcea a dat un gol imparabil cu capul, dar a avut avantajul de a fi nemarcat. Dani Lung si Maxim se aflau langa el dar nu s-au sinchisit sa sara la cap impreuna cu el :-s

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

Expiratu’ de Mihalcea a dat un gol imparabil cu capul, dar a avut avantajul de a fi nemarcat. Dani Lung si Maxim se aflau langa el dar nu s-au sinchisit sa sara la cap impreuna cu el :-s

la acest lucru m-am referit si eu :D

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.