18.05.2005 FC Brasov – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 18.05.2005 FC Brasov – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    Tavi
    Member

gata uf o victorie mare

bravo sportul!

cameliu
    Member

De remarcat forma lui Mazilu!
    Mie mi-a placut cum a jucat cu Bacaul!

Pacat insa ca nu mai da si Gigel o boaba-doua…

dragos
    Member

gigel a ratat ocazia sa se desprinda in “goluri”……

Doua victorii una dupa alta!
    Felicitari jucatorilor, rusine lui Siman.

Mare ghinion avem cu ruperile de picioare…

Sambata momentul adevarului…suntem sau nu de locul 6? Vom vedea. Oricum…va fi extrem de greu…aproape imposibil.
    Timisoara are echipa mult mai buna decat Bacaul. cred ca vom juca iar pe contre. de construit…nu avem cu cine.

Hai Sportul! Hai odata!

ovidiu
    Member

Mare bucurie pentru mine. Am stat cu urechile langa radio si am sarit in sus de bucurie la anuntarea golului.
    Relaxarea din acest final de campionat ne-a adus doua victorii legate.
    Mare bucurie si pentru Mazilu.
    Felicitari tuturor.
    Sper ca baietii sa nu cedeze. Ii asteapta un meci greu cu Timisoara.
    HAIDE SPORTUL, HAIDE SPORTUL, HAIDE!!!!!!

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Radu Dobrin
    Member

ionut nu da multe, dar le da cind trebuie :)

bravo baieti!

Ultras
    Member

Dedu e suspect de smulgere de ligamente cu ruptura de menisc la genunchi… Nashpa! Maine afla verdictul. Se pare ca era convocat la lotul de tineret…

Radu Dobrin
    Member

chiar nu avem nici o veste buna azi? :?

Tavi
    Member

Maziliţi de Ionuţ Mazilu

… “Studenţii”, pe de altă parte, au continuat panta ascendentă din etapele anterioare, vrînd să întindă cît mai mult de elasticul locurilor de la mijlocul clasamentului.

Braşovul nu mai are nici o şansă
    Gazdele au încercat fără succes să se scuture de resemnarea venită o dată cu iminenta retrogradare, atacurile lor fade lovindu-se de fiecare dată de apărarea bine organizată a lui Dan Petrescu. Astfel că pericolul a venit la cealaltă poartă, Nae (9) şutînd din viteză puţin pe lîngă bară la o fază rapidă de contraatac a “studenţilor”. Aceasta a fost singura ocazie de gol a primei reprize. După pauză, cele două echipe au mai luat parcă o doză de anestezice, jocul atingînd limitele maxime ale plictiselii. La final, preşedintele braşovean Ioan Nicolaie a putut să se felicite din nou pentru inspiraţia de a nu monta o instalaţie de nocturnă. La anul, de la ora 11:00, soarele va lumina chiar de deasupra crestelor Tîmpei. Mai ales că Mazilu a detonat bomba la ultima fază a meciului.

“Studenţii” au avut doar un fan
    Ieri, în sectorul destinat fanilor echipei oaspeţilor a luat loc un singur fan al “studenţilor” bucureşteni. Deşi acesta s-a manifestat calm, stînd pe scaun, fără să strige ceva, acel colţ de tribună a fost păzit de nu mai puţin de şase jandarmi. (Marius HUŢU)

Ovidiu, tu ai fost? :)

cameliu
    Member

Am vazut rezumatul de pe gsp.
    La golul anulat, nici urma de offside la Mazilu! E drept ca erau alti 2 jucatori in offside insa nu Mazilu!

Ultras
    Member

Asa e! Da’ la WorldClass-ul asistentilor nostri…

dragos
    Member

din pacate, ca un ghinion ne-am “abonat” la accidentari serioase si grave.
    PACAT !!!!
    golul inscris de Ionut (min.90+3) a fost frumos.

FELICITARI IONUT !!!

Ultras
    Member

Frumusetea consta in faptul ca a vrut sa o dea acolo… 😈

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Frumusetea consta in faptul ca a vrut sa o dea acolo… 😈

asa sa faca si Sambata…..

Ultras
    Member

Cu capul plecat

* FC Braşov a părăsit terenul la finalul meciului cu Sportul, în huiduielile spectatorilor l Fotbaliştii de la Sportul au fost chemaţi să salute galeria braşoveană, care i-a aplaudat la scenă deschisă

„La momentul acesta, echipa nici nu poate mai mult. Ne-a lipsit prospeţimea. E greu să ai o echipă în formă, atunci cînd de patru etape evoluează aceeaşi jucători. Din păcate, asta e realitatea şi trebuie să ne obişnuim cu ea“, spunea Ferenc Bajko, antrenorul braşovean, la finalul partidei cu Sportul. Astfel, FC Braşov va juca în eşalonul secund, după şase sezoane consecutive în Divizia A. O fi ştiind antrenorul Ferenc Bajko mai multe decît noi. O fi de vină şi oboseala acumulată, nu spunem nu, dar parcă totuşi determinarea, dorinţa de a învinge ţin de caracter, nu de cît de mult ai alergat pînă atunci. Dacă stai cu gîndul, de cîteva săptămîni, că echipa va pica oricum şi te gîndeşti mai mult la un transfer, atunci chiar nu ai cum să fii determinat într-un meci de care depindea într-o oarecare măsură salvarea. Sau speranţa de salvare. Pentru că acum e clar că s-au spulberat toate speranţele. Din păcate, perspectivele nu sînt tocmai roz. În condiţiile în care de sub Tîmpa vor pleca în mod sigur mai mulţi jucători, e chiar greu să sperăm cu toţii la o revenire pe prima scenă după doar un an de matineu…
    Egalul nu conta
    La fel ca în ultimele trei runde, şi la jocul de ieri, cu Sportul, elevii lui Ferenc Bajko au fost lipsiţi de dorinţa de a se impune, de convingerea că pot rămîne în Divizia A. Oaspeţii au speculat lipsa de reacţie a adversarilor, „storşi“ fizic şi psihic. Partida nu a fost spectaculoasă, dar a arătat clar faptul că cei de la Sportul jucau fără nici o presiune, doar pentru a obţine a doua victorie consecutivă. „Studenţii“ au fost mereu primii la minge, şi-au permis multe „artificii“ tehnice, au alergat încontinu şi nu şi-au lăsat deloc adversarii să se „exprime“. Braşovenii s-au descurcat cu greu în faţa unei formaţii extrem de bine aşezate în teren, al cărui joc ofensiv a stat doar în Mazilu şi Gigel Bucur. În prima parte, braşovenii nu au reuşit să-l pună în dificultate pe portarul advers, în timp ce oaspeţii au avut două şanse de a deschide scorul prin Nae (min. 8) şi Mazilu (min. 40). După pauză, Bodea (min. 65) a reluat peste, în timp ce şutul lui Brujan a fost reţinut de Stăncioiu (min. 69). Mazilu a marcat un gol în minutul 70, dar a fost anulat pentru ofsaid, pentru ca acelaşi jucător să trimită o „boltă“ la care Pesic a fost pe fază. După bara lui Raţiu, din prelungiri, ultima fază a meciului a adus şi golul. Dar pentru Sportul. Cel mai norocos a fost tot Mazilu, care a şutat plasat de la 12 metri. Şi a „ucis“ o partidă în care jucătorii de la FC Braşov au uitat că au măcar o datorie morală să-şi joace şansa pînă la capăt.
    Relaxat şi fericit
    Vizibil relaxat şi mulţumit, Dan Petrescu, antrenorul bucureştenilor, a spus că a sperat într-o victorie, mai ales că era a doua consecutivă, deşi i-ar fi convenit şi egalul. „Îmi pare rău de FC Braşov, dar cred că nu acum au pierdut orice şansă de salvare, ci după meciul de la Constanţa. Noi am sperat pînă în ultima clipă că putem înscrie, mai ales că avusesem şi o bară înainte de gol. Mazilu a fost fotbalistul care merita cel mai mult să dea gol, pentru că a alergat cel mai mult şi a avut cele mai multe ocazii. Sînt de asemenea fericit că am reuşit să obţinem a doua victorie consecutivă, ceea ce nu ni s-a mai întîmplat pînă acum…“.
    I-au făcut gunoaie
    După ce s-a fluierat finalul partidei, braşovenii au plecat capul şi s-au îndreptat spre vestiare în strigătele ironice ale spectatorilor: „B-ul! B-ul!“, „Nişte gunoaie, sînteţi nişte gunoaie!“ sau „Neculaie uite-te cum se duce Steagu-n B!“, au fost doar cîteva dintre scandările microbiştilor prezenţi. Galeria nu l-a uitat nici pe cel care a fost la începutul returului pe banca lui FC Braşov, Gabriel Stan, al cărui nume l-a scandat de mai multe ori.
    „Studenţii“, chemaţi la galerie
    • Încă de la începutul partidei s-a simţit clar că spectatorii prezenţi nu au nimic împotriva Sportului, chiar dacă era echipa care ne îngropa speranţele de salvare. La final, elevii lui Dan Petrescu au fost aplaudaţi de braşovenii prezenţi, iar galeria a cerut să fie salutată de bucureşteni. „Poate pentru că noi nu avem deloc suporteri şi sîntem şi o echipă tînără, sîntem iubiţi prin ţară. Ni s-a mai întîmplat şi în alte părţi şi le-am mulţumit tuturor“, spunea Petrescu.

Monitorul Expres (Brasov)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The topic ‘18.05.2005 FC Brasov – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.