18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Au site? Au! Asta e important!

ultrasro
    Member

Cred ca vom ajunge vreo doi oameni la Iasi, maine in jurul orei 11-12. Mobilul meu este 0745 690 824

ion
    Member

Cf gazetei meciul va fi televizat de postul fantoma Telesport.Eu prind acest post si ca urmare daca se ofera cineva cu internet sa colaboram putem transmite in timp util scorul

dragos
    Member

sper sa gasesc o carciuma cu TELESPORT sa pot viziona…….

Giani
    Member

Nelule, pe ce post de radio il asculti? ca am incercat si eu saptamana trecuta, in birou, impreuna cu George si cu Andras, la o BR mica. Si cand colo, ce sa vezi? Romania Actualitati dadea muzica populara si romante, iar Culturalul dadea un interviu interminabil cu Andrei Plesu. Vinde-mi si mie pontul, o fi Romanticul sau PRO-FM-ul? :)

Tavi
    Member

Transferat în vară de la Metalurg Doneţk, Iulian Arhire a fost ieri dat afară de la Poli Iaşi. “Mi-a spus că va mai sta în cantonament alături de echipă doar atunci cînd antrenorul va crede că el este suficient de pregătit pentru a juca titular. Ţinînd cont de această poziţie, l-am anunţat că renunţăm la serviciile lui. Despărţirea este definitivă”, a declarat Marius Stan, preşedintele lui Poli.

Joacă pentru Simionaş

“Dacă batem azi Sportul, lucrurile vor intra în normal”, a declarat preşedintele ieşenilor, Marius Stan. Cum în eventualitatea unei înfrîngeri numele lui Basarab Panduru este vehiculat ca posibil înlocuitor al lui Vasile Simionaş pe banca tehnică, jucătorii ieşeni declară că se vor mobiliza exemplar pentru partida de azi. “Decît să fim înjuraţi şi făcuţi în fiecare zi, mai bine murim pe teren pentru a rămîne nea Simi la echipă”, au spus mai mulţi fotbalişti ai lui Poli.

Poli Iaşi – Sportul

stadion “Emil Alexandrescu”
    ora 17:00 Telesport

POLI IAŞI (alb-albastru)
    1. Brăneţ – 2. Toma, 15. Bernard, 27. T. Petre, 3. Onuţ, 24. Perenyi – 10. Bogdanovici, 5. Mitruc, 20. A. Cristea, 18. Miclea – 9. Bîlbă
    antrenor Vasile Simionaş
    Rezerve: 81. Dulcianu, 4. Ir. Ionescu, 7. Păcurar, 11. Onofraş, 17. Fl. Croitoru, 21. Beceru, 26. Cl. Ionescu.
    Absenţi: Arcanu, Baldovin, Ad. Ilie, Chiper, Cernat (accidentaţi).

SPORTUL (alb-negru)
    1. Stanca – 15. Ciupe, 2. A. Raţiu, 3. Dedu, 6. Secăreanu – 7. St. Stancu, 8. Cruceru, 5. C. Lazăr, 10. T. Bălan – 9. Mazilu, 20. G. Bucur
    antrenor Dan Petrescu
    Rezerve: 33. Stăncioiu, 4. V. Nicola, 11. Varga, 13. L. Rusu, 14. Ferfelea, 17. Oae, 18. Curelea
    Absent: Maxim (accidentat)

Arbitru: A. Constantin (Rm. Vîlcea). Asistenţi: N. Megheşan (Tîrnăveni), Irina Mîrţ (Botoşani). Arbitru de rezervă: C. Florescu (Techirghiol). Observatori: C. Ionescu (Bucureşti), A. Porumboiu (Vaslui)
    Bilete: 40.000 de lei (tribuna I şi II), 20 000 lei (peluze)

Radu Dobrin
    Member

radio iasi transmite live pe net…. http://www.radioiasi.ro
    din pacate, se pare a nu transmit nimic de la meci azi….

mihada…stii tu ceva mai mult despre ei?

Giani
    Member

Min. 17 Poli-Sportul 0-1. Mazilu inscrie cu capul dupa un contraatac initiat de Lazar. Contrar obiceiului, gazdele au posesia, iar noi stam la cutie.

PS. Radio Iasi nu transmite meciul.

2-0, Bucur min. 30, dupa un corner executat de Balan, Lazar prelungeste cu capul si Bucur reia in poarta.

Scor la pauza: Poli – Sportul 0-2. Inca e bine.

Min. 54 3-0. Cruceru degajeaza la Mazilu, care de pe aripa stanga, aproape de linia de poarta, centreaza lui Bucur, care inscrie din 6 metri la coltul scurt. Ratiu e accidentat destul de grav.

Da Radio Romania meciul, cred ca au intrat in anul falimentului. E drept ca mai este si meciul Brasovului acum.

Final 3-1. Jucatorul meciului: Gigel Bucur.

Radu Dobrin
    Member

Doamne’ajuta……..mersi giani!
    (nu esti pe yahoo?)

Ultras
    Member

2-0 Bucur. Corner Balan, prelungire Lazar si Gigel o baga in ate. Gol prins in direct la telefon cu Ovidiu!

Ultras
    Member

3-0 Bucur. Repriza a II-a pe Romania Actualitati.

Ultras
    Member

3-1 Balba. Mai sunt 10 min.

Radu Dobrin
    Member

sper sa nu inceapa circul din nou………….

@Radu Dobrin wrote:

sper sa nu inceapa circul din nou………….

Fiind suporteri ai Sportului trebuie sa avem parte de ceva stres. 😆 Oricum punctele sunt importante. A vazut (statistica din Gazeta Sp ) ca iar am ratat ceva.

multi
    Member

Corect , chiar dupa 3-0 trebuie sa numaram minutele ramase… Mai sunt patru.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The topic ‘18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.