18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

in sfirsit, 3 puncte!…uffff

ovidiu….detalii, te rugam :)

multi
    Member

Pe astia i-am dovedit. Sa vina Steaua la rind !

In sfarsit am mai batut si noi pe cineva. Cred ca nu am mai ratat asa de mult. Sa speram ca a fost un meci de pregatire bun pentru viitorul meci cu Steaua.
    Sa vina Steau si sa si-o ia,
    Si apoi sa plece in Ghencea. 😆 😆 😆

cameliu
    Member

Bravo!!!!!!
    Important e ca au fost 3 puncte!
    Chiar daca partener, Iasiul…

ultrasro
    Member

Echipa a jucat bine in prima repriza mai ales dupa ce am trecut de momentul psihologic al ratarii lui Balba din minutul 16. Golul marcat de Mazilu la faza imediat urmatoare a betonat psihicul jucatorilor nostri care au reusit sa neutralizeze eficient toate atacurile disperate ale gazdelor. Golul doi marcat de Bucur la cornerul din minutul 35 a fost bomboana pe coliva pentru jocul gazdelor care au incheiat prima repriza in corzi fluierati copios de cei 7000 spectatori. Dupa pauza Sportul a incercat doar sa conserve rezultatul in conditiile in care gazdele au jucat ceva mai dur. Golul 3 al Sportului a insemnat paradoxal si renasterea jocului lui Poli care nu mai avea de pierdut in acel moment decat onoarea. Au si marcat un gol superb prin varful Balba dar si Sportul pe contraatac mai putea inscrie in 2-3 randuri. Iesenii au terminat in 10 datorita unui branci administrat de Bernard unui jucator de-al nostru in momentul in care jocul era oprit.

O sa revin maine cu alte detalii. Am revenit cu autocarul echipei in Bucuresti in jurul orei 1.30 dimineata, dupa 6 ore de drum (am plecat din Iasi la 19.15)

M-am intalnit cu prietenul nostru din Forum, adica cu Mihada care a venit cu fiul lui, elev in clasa a 4-a. Al patrulea suporter din peluza Sportului a fost Andrei.

Pe curand!

cameliu
    Member

Ovidiu, care era atmosfera in autocar?
    Exista intradevar un conflict intre jucatori?

ultrasro
    Member

Nu am vazut absolut nici o cearta sau impunsatura serioasa intre jucatori. Probabil ca solutia este intr-adevar victoria cat mai deasa pentru a tine team spiritul la un nivel cat mai ridicat. E adevarat doar ca exista unele grupulete in autocar care-si vad separat de treaba pe parcursul calatoriei:

1.Secareanu si Oae;
    2. Balan, Bucur, Lazar, Mazilu, Curelea, Stancu;
    3. Stanca, Stancioiu, Cruceru;
    4. Ciupe, Turcu, Dedu;

E vorba de afinitati in general legate de preferinte: uni joaca carti, altii asculta muzica, unii canta, altii dorm, altii se uita la film pe video.
    Nu cred insa ca ar exista vreun conflict serios in mijlocul echipei.

Tavi
    Member

Dincolo, “turnurile” Mazilu şi Gigel Bucur au dansat pe teren, puse în valoare excelent de o linie mediană în care Bălan era “regina” ce dirija tot, iar Cruceru şi Lazăr “caii” care săreau rapid din apărare în atac. Urmarea? Pe lîngă demisii, publicul ieşean a cerut la finalul meciului şi mutarea Sportului în Copou. Cine nu-şi doreşte o “gaşcă nebună” într-un oraş unde fotbalul se colorează în nuanţe din ce în ce mai închise?

Ultras
    Member

Cred ca in acest meci am aratat ca avem valoare. Si daca exista un pic de concentrare si face putine greseli in aparare putem invinge pe oricine. Se poate spune ca Iasul este in criza, ceea ce a favorizat victoria noastra. Dar eu zic ca am jucat ceea ce a trebuit: contraatac. Fazele din care am marcat dovedesc acest lucru. Relatiile de joc sunt bine sudate, fapt dovedit de declaratia lui Mazilu: la golul trei nici nu s-a uitat daca este cineva in careu. A centrat pentru ca stia ca acolo va fi Gigel! Dan Petrescu i-a dat credit lui Ionut si la mentinut titular, cu toate ca putem spune ca este ratangiul campionatului, pana acum. Dar sa fii ratangiul-sef nu este neaparat o nota proasta. Inseamna ca este “acolo”. Ghinionul nu poate tine la infinit. Si sa speram ca la Iasi la spart. Asteptam confirmarea in meciul cu Steaua. Pentru ca baietii isi doresc victoria si cu siguranta ca se vor bate pentru ea si vor da tot ce pot. Pronosticul meu este ca daca eficienta se va afla undeva pe la 30% vom marca de 4 ori!

dragos
    Member

3 puncte DE AUR !!!!
    aveam nevoie atat de puncte, cat si DE UN MORAL POZITIV in vederea meciului cu DINITA & Co………….

cat va mai absenta Max????

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • The topic ‘18.09.2004 Politehnica Iasi – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.