18.11.2006 Sportul Studentesc – FCM Campina 1-0 (1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 18.11.2006 Sportul Studentesc – FCM Campina 1-0 (1-0)

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Multam Ultras. Am adaugat caseta tehnica pe site.

cameliu
    Member

gsp:

Gaşca italiană
    Antonio Robitu

După un start de sezon ezitant, “studenţii” s-au apropiat la două puncte de promovare, în urma a 3 victorii consecutive cu 1-0. De cînd a venit Gheorghe Mulţescu în Regie, “gaşca nebună” a început să joace din nou fotbal. Fără aportul mai multor jucători importanţi plecaţi de la echipă, antrenorul Sportului a izbutit să-i ducă pe “studenţi” la numai două puncte de un loc promovabil, în urma victoriei de sîmbătă, 1-0 cu FCM Cîmpina. “După parcursul mai ezitant de la începutul sezonului, ne-am propus apropierea de poziţiile fruntaşe ale clasamentului şi am reuşit. Echipa actuală nu poate face faţă în primul eşalon, însă, cu cîteva transferuri în iarnă, vom crea un lot ce va avea puterea să promoveze, dar să şi joace în Liga I”, a mărturisit Mulţescu. Etapa viitoare, trupa din Regie îşi poate confirma forma bună din ultima perioadă, întrucît va întîlni, în deplasare, pe liderul Seriei 1, CS Otopeni.

Răzvan Stanca a izbutit să-şi menţină poarta intactă în ultimele 3 etape

20 noiembrie 2006

ashone
    Member

@Giani wrote:

Din motive profesionale nu am fost la meci, la fel nu voi putea merge nici sambata viitoare, dar voi veni sigur la Nicu sa savuram victoria (ca alt rezultat impotriva gunoierilor nici nu concep). Ca plm, cursurile astea de rahat trebuiau programate exact cand aveam cele mai importante doua meciuri, dar va dati seama ca poti chiuli de la un curs cu o singura restrictie: sa nu fii tu lectorul, ori eu tocmai asta sunt. Asa ca, vreau sau nu, va trebui sa imi fac datoria fata de tara si popr, desi nu primesc prea multi bani pentru acest efort (dar macar ii iau, nu ii dau).

Cred ca ultras ar trebui sa dea de baut, a marcat “fiul” lui, Pauna.

poate ai noroc si o puneti de-o greva…si atunci ne vedem la otopeni 😈

ashone
    Member

@Ultras wrote:

S/a dat… nasol de unii ca tin prelegeri in domeniul chimiei si nu al fizicii… asa ca noi… mecanica, lichide si vascozitatii, etc… 😈

s-a dat aici il afirm sus si tare pe ultras…daca ar da gol pauna etapa de etapa in vara sint la dezalcoolizare 😈

Giani
    Member

@ashone wrote:

poate ai noroc si o puneti de-o greva…si atunci ne vedem la otopeni 😈

Nicio sansa, cursul nu este platit de politehnica.

dragos
    Member

meciul nu a stralucit, insa punctele SUNT ENORME !!!

bine ar fi sa fie asa: sa nu ne bage adversarii in seama, iar noi sa castigam MEREU la limita !!!

07Ex
    Keymaster

Atat timp cat luam 3p la fiecare etapa, nu conteaza la ce scor castigam.

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.