18.11.2011 Otelul Galati – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 18.11.2011 Otelul Galati – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • Author
    dragos
    Member

@07Ex wrote:

Eu cred ca la fiecare meci se putea mai mult, dar din pacate la noi ceva nu merge. :(

da, incepand cu el (acela care vinde pt el) X(

razvanR
    Member

Oricui i-as fi spus ca unicul gol al meciului a fost marcat de Curelea nu cred ca i-ar fi trecut prin cap ca de fapt am pierdut cu 1-0, nu am castigat cu 1-0! Este al doilea meci, dupa cel de la Mioveni, pe care-l pierdem dintr-un autogol. Echipa se exprima modest in perioada asta, e adevarat, dar suntem in continuare urmariti de ghinion, cred ca meritam mai mult.

Asta e, echipa campioana, care a terminat ultimul sezon cu 70 de puncte castiga acasa contra unei echipe care a terminat cu 23 de puncte (adica 47 de puncte mai putin) printr-un autogol stupid.

Inca ceva, si noi si Otelul am marcat tot 13 goluri pana acum in acest tur de campionat, dar ei au 15 puncte in plus. Gaz Metan are o aparare chiar mai slaba decat a noastra dar are 7 puncte mai mult. Pana acum s-a dovedit ca atunci cand ne merge apararea nu ne merge atacul si invers.

Ne vom lua revansa in retur pentru ultimile 3 meciuri castigate de Otelul cu 1-0, absolut nemeritat!

sircos
    Member

@razvanR wrote:

Oricui i-as fi spus ca unicul gol al meciului a fost marcat de Curelea nu cred ca i-ar fi trecut prin cap ca de fapt am pierdut cu 1-0, nu am castigat cu 1-0! Este al doilea meci, dupa cel de la Mioveni, pe care-l pierdem dintr-un autogol.

hai ca asta n-a fost autogol. oricum mingea intra in poarta. curelea a incercat sa faca ceva, dar n-a putut mai mult. nu-i pune in carca golul !

razvanR
    Member

Langa Curelea era si Maxim. Daca nu o baga Curelea in poarta, Maxim putea sa puna chiar stop in careul de 6m. Nici macar n-a fost vreun sut puternic, doar o deviere amarata! Autogol stupid, ce naiba n-ai vazut faza?

http://tv.gsp.ro/O-elul-Sportul-1-0-21136.html

Zibling
    Member

Mai oameni buni, colegi de galerie… ce naiba! Scoateti-va barna din ochi. Chiar nu vedeti ce nu merge bine in echipa noastra? Noi nu avem mijloc, adica nu avem mijlocasi de meserie!!!

Cine joaca la noi pe posturile de mijlocasi centrali (alea 2-3 care ar trebui sa dea cursivitate jocului si sa aduca siguranta in pasele cu fundasii , respectiv sa creeze atacuri prin pase cu atacantii si mijlocasii laterali):

A.Lungu – nu colaboreaza cu nimeni, nu are rol de mijlocas ofensiv, ci de mijlocas defensiv, deci nu ne ajuta cu nimic, iar pasele lui in orice directie cred ca sunt maxim 70% reusite (ceea ce este infect pt un mijlocas)
    Cr.Irimia – chiar daca nu mai este jucatorul nostru, in acest sezon a jucat pe acest post, insa este convertit dintr-un fundas lateral si are si o varsta (30+) deci ce sa-i mai cerem
    R.Farmache – de asemenea, convertit dintr-un fundas lateral si are lentoarea melcului zbuciumat, pasele sale reusite cred ca sunt chiar sub 60%
    S.Ghinga – singurul mijlocas central ceva mai rasarit al nostru, dar singur nu poate face joc de creatie, iar pozitia sa in teren a fost cel mai des una de mijlocas defensiv, ba chiar a jucat la nevoie si ca fundas central sau lateral
    N.Vasile – lent si joaca rar un meci de la inceput, iar atunci cand o face nu prinde sfarsitul meciului in teren; pasele lui nu sunt rele dar sunt de obicei centrari pe sus, in stilul mijlocasilor laterali; la fel – nu paseaza si nu colaboreaza cu ceilalti mijlocasi centrali
    V.Ferfelea – oricat l-am indragit eu pe baiatul asta cand era tanar (sub 22 ani) si-si stia locul in teren, alaturi de mijlocasi centrali experimentati, unde pasele lui erau utile (cred ca peste 85% reusite) si avea si sut bun de la distanta… retrogradarea in Liga a II-a l-a schimbat mult (in rau) si joaca ori mijlocas ofensiv care este rupt de restul mijlocasilor ori mijlocas lateral ceea ce-l face sa lucreze la fazele ofensive doar cu C.Curelea; eu chiar nu inteleg ce joaca Viorel de 2 sezoane incoace? nu este nici mijlocas ofensiv de creatie (care sa tina si posesia si sa faca si driblinguri), nu este nici atacant (deoarece rareori intr-un meci se afla in pozitie de finalizare), iar cel mai dureros – nu l-am vazut colaborand cu mijlocasii nostri centrali (asa defensivi cum sunt jucati ei acolo)

Astept parerile voastre?

sircos
    Member

sa asteptam atunci valul tanar :-?

ultrasro
    Member

Este vreo inundatie pe undeva prin Regie si nu stim noi?

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Astept parerile voastre?

Eu iti dau dreptate Zibling. Am vazut meciul cu Otelul, si trebuie sa recunosc ca problema majora la noi este ca nu avem mijloc. Fundasii au stat bine in teren, sau ma rog, binisor, iar Curelea singur in atac nu prea a avut ce sa faca. Din jucatorii enumerati de tine, in afara de Ferfelea, eu nu prea ii vad pe nici unii jucand bine pe posturi de mijlocasi. Cred ca Ferfelea ar juca mult mai bine daca ar avea cu cine sa joace, dar la ora actuala nu prea are cu cine. El, asa cum ai spus-o si tu, este mai mult mijlocas ofensiv. El ar trebui sa primeasca pase de la ceilalti si pe urma sa intre cu mingea in careu si sa dea gol. In schimb el a ajuns acum sa construiasca fazele, lucru la care nu prea se pricepe. Problema este ca, dupa plecarea lui Balan, noi nu prea am mai avut un jucator care sa-i ia locul.

In plus, nu stiu in ce masura am avut si antrenor anul asta. Multescu a fost antrenor dar se pare ca, din motive de sanatate, nu prea a antrenat. Inainte de a veni el n-am avut antrenor deloc. Acum il avem pe Isaila, de la care ce sa ceri dupa doar 2 etape … si etape in care am jucat cu U Cluj (echipa aflata in mare forma) si Otelul (campioana de anul trecut).

M-am uitat si peste ce a scris Razvan, si trebuie sa recunosc ca, desi ii apreciez optimismul, nu prea cred ca are dreptate. Este adevarat, am pierdut cu 1-0 printr-un gol stupid contra campioanei de anul trecut. Intrebarea mea este urmatoarea. De ce trebuie sa jucam totdeauna la mica ciupeala (0-0), iar cand nu ne iese, si cand pierdem cu 1-0 dam vina ori pe arbitru, ori pe faza respectiva, sau zicem ca n-am avut sansa? De ce nu incercam noi sa ne facem jocul nostru si sa jucam la victorie fiecare meci?

Ma rog, poare nu inteleg eu cum stau lucrurile, dar sincer sa fiu, daca e sa retrogradam, mai bine retrogradam stiind ca am dat totul pe teren de cat sa retrogradam jucand la 0-0 fiecare meci.

@07Ex wrote:

De ce trebuie sa jucam totdeauna la mica ciupeala (0-0), iar cand nu ne iese, si cand pierdem cu 1-0 dam vina ori pe arbitru, ori pe faza respectiva, sau zicem ca n-am avut sansa? De ce nu incercam noi sa ne facem jocul nostru si sa jucam la victorie fiecare meci?

Ma rog, poare nu inteleg eu cum stau lucrurile, dar sincer sa fiu, daca e sa retrogradam, mai bine retrogradam stiind ca am dat totul pe teren de cat sa retrogradam jucand la 0-0 fiecare meci.

Nu vreau sa fiu rau cu jucatorii sau cu echipa noastra,insa avem vreun joc propriu anume?Eu chiar nu imi dau seama care ar fi “jocul nostru’,cum spui tu.Insa,daca te referi la un joc bazat mai mult pe ofensiva,in viteza,curajos,acesta poate fi atractiv si placut in teorie,dar dupa cum stim,daca nu ai o linie de fundasi de valoare(ceea ce nu avem),o astfel de mentalitate ar lasa multe spatii libere in spate pe atacul advers si doar ai vazut ce se poate intampla cand Sportul lasa spatii libere,o ia pe coaja 6-1 de la CFR,ia 4 goluri de la “U”(stiu ca in aceste meciuri am avut un om in minus,dar ar fi exact aceeasi situatie,daca ne-am avanta in atac).De asemenea,pentru un astfel de joc,echipa trebuie sa aiba disciplina tactica,ceea ce lipseste cu desavarsire,ar fi doar un haos pe teren.

Prin urmare,eu unul cel putin,prefer un 1-0 onorabil decat un 6-3 specataculos unde echipa adversa sa culeaga toti laurii din partea presei,vezi meciul dintre Rapid si Medias unde la sfarsitul lui toti au laudat Rapidul,gazarii trebuind sa se multumeasca doar cu eticheta de “echipa cu joc frumos,dar incomparabila cu forta Rapidului”.Pana la urma,la sfarsitul zilei,raman punctele,asa ca prefer sa nu le permitem altor echipe sa-si faca imagine pe seama noastra.

ultrasro
    Member

Oricum ramanem si batuti si cu banii luati!

dragos
    Member

fara achizitia unor 5-6 jucatori, situatia va ramane aceeasi…..ba chiar se va inrautati……

Zibling
    Member

@dragos wrote:

fara achizitia unor 5-6 jucatori, situatia va ramane aceeasi…..ba chiar se va inrautati……

La ce echipa te crezi? Auzi la el… “achizitia unor jucatori”! Nesimtitule!!! 8-}

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

La ce echipa te crezi? Auzi la el… “achizitia unor jucatori”! Nesimtitule!!! 8-}

as vrea sa o ia sub forma de gluma…..sau este un afront la adresa mea ?

Zibling
    Member

@dragos wrote:

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

as vrea sa o ia sub forma de gluma…..sau este un afront la adresa mea ?

Mai citeste o data ce am scris eu, dar vezi si emoticonul.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.