19.04.2003 FC Brasov – Sportul Studentesc 3-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 19.04.2003 FC Brasov – Sportul Studentesc 3-2(1-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    dragos
    Member

stiu, ca razvan va ajunge acolo………..altcineva??

As merge la Brasov,dar din pacate nu prea se intrezareste sa am cu ce.

MAI MERGE SI ALCINEVA????

AVANTI BIANCO-NERI!!!!

Giani
    Member

In prosportul de azi scrie ca suporterii Sportului Studentesc se intalnesc maine la ora 13:30 la gara Obor, de unde se pleaca cu microbuzul spre Brasov. Stie cineva ceva? ca anuntul mi se pare un pic suspect, mai ales ca din punctul respectiv se pleaca spre cu totul alte destinatii (Calarasi, Tulcea etc.). Din cate stiu eu, spre Brasov se pleaca de undeva de pe Dinicu Golescu.

dragos
    Member

nu stiu nimic despre anunt; dar, de la obor se pleaca si spre ploiesti, brasov etc.

Giani
    Member

Ma rog… inseamna ca am cam ramas in urma. Anuntul e proptit undeva, pe coltul unei pagini impare, la o rubrica numita “Info suporter”.

ultrasro
    Member

Eu le-am spus celor de la Prosport ca plec cu microbuzul de la Obor (strda Ritmului), nu le-am spus insa cati mergem, pentru ca nu stiu!!!!
    Intr-adevar de acolo pleaca spre Brasov!!!

razvanR
    Member

Microbuzele spre Brasov pleaca din Strada Ritmului, care este aproape de Gara Obor, dar nu este tot una !

Radu Dobrin
    Member

azi ne arbitreazu helesteanu…..meciul cu poli de saptamina viitoare se joaca de la ora 15 si este transmis pe protv

Giani
    Member

Mai bine il suspendau din nou si il delegau in locul lui pe Vadan, ca in meciul cu Rrapid :-).

Sper ca delegarea lui Helesteanu sa ne poarte noroc, nu tin minte sa nu fi invins in ultimul timp condusi de Helesteanu in deplasare. Numai sa nu ne-o faca precum anul trecut, in meciul cu craiova.

razvanR
    Member

In sezonul trecut, in etapa a doua, la Brasov, spre sfarsitul meciului, cand era 0-0, Stanca scapa o minge printre picioare care ajunge la un adversar ce inscrie in poarta goala. Brasovul castiga cu 2-0, dup ace Sportul a avut cele mai mari ocazii.

Anul trecut, in tur, in Regie, in meciul cu FC Brasov, Stanca apara un 11m, dar dupa cateva minute, degajeaza o minge in spatele unui adversar care se trezeste singur in fata portii goale si inscrie. Brasovul castiga cu 2-1.

Ieri, imediat dupa pauza, la 1-1, Stanca scoate o minge din vinclu pe care scria gol, imediat intervine foarte bine la o centrare printre solizii atacanti brasoveni, dar peste 2 minute, la un sut slab, nu se concentreaza si scapa mingea in picioarele unui adversar care marcheaza. Urmeaza bara lui Bucur, si in loc sa fie 2-2, se face 3-1 dupa ce Stanca iese aiurea la o centrare si-l bag ape Iorga in cartea recordurilor din Brasov.

In min. 72 se face 3-2, dar in cele 20 de minute ramase n-am mai reusit sa mai inscriem, avand doar o singura ocazie prin Mazilu care nu a reluat cu capul sufficient de bine pentru a egala.

Echitabil ar fi fost ieri un rezultat de egalitate, dar am fi castigat cu siguranta daca nu ar fi existat aceste erori incredibile in momentele cheie ale mociului.

Remarc jocul constant bun al echipei in ansamblu in ultimile doua meciuri, revinimentul atacului si siguranta apararii (nu cred ca pana la sfarsitul campionatului sa mai apara gafe impardonabile ca cele de ieri)

Sportul studentesc, in ultimii 3 ani a castigat meciurile cu adevarat decisive importante pe care le-a jucat, mai ales pe final de campionat, astfel ca nu vad de ce nu s-ar intampla tot la fel si sambata.

Cat despre deplasarea de la Brasov, am mai intalnit 3 suporteri, unul din Baicoi, unul din Bucuresti aflat in week-end la munte si unul din Brasov. Sic red ca mai erau si altii printre cele cateva mii de spectatori.

In alta ordine de idei ne-am gandit pe drum ca ar fi bine ca din sezonul viitor sa trasmitem meciurile LIVE pe internet. Daca clubul nu-si trage cablu in cabine, atunci vom folosi un abonament Zapp Online si nu va fi nici o problema sa se vada si sa se auda tot ce se intampla pe stadion.

cameliu
    Member

Despre meciul de la Brasov din campionatul trecut, am fost si eu acolo… si nu vreau sa-mi mai aduc aminte… Ratari mari ale lui Bucur si Dinita, 11m clar refuzat!

Despre transmisiile live ar fi excelent! Una e sa asculti meciul si alta e sa stai 90 min sa te uiti pe onlinesport sa vezi 3 propozitii simple.

Oricum e incredibil cum Radio Tg Mures sau Cluj sau Iasi au transmisii live pe internet (se pot asculta fara probleme transmisiile din B2 si B1) pe cind Radio Romania Actualitati…
    In schimb Radiodifuziunea transmite pe 3 canale pe internet Romania International, 2 din ele avind programe tot timpul in alte limbi decit romana…
    Is f. curios cine asculta aceste programe… Cine naiba asculta stiri din si despre Romania in chineza???

Pina una alta meciul cu Poli e VITAL!!!
    FORZA SPORTUL!!!

ultrasro
    Member

Am inceput meciul timid iar golul a venit in poarta noastra o faza cand Iorga a preluat excelent o centrare inalta la 11 m de poarta lui Stancu, fundasii centrali au ezitat sa-l atace decisiv de teama unui 11 m iar atacantul brasovean a reluat in poarta cu un sut plasat langa bara.
    dupa gol ai nostri se trezesc din visare si pun stapanire pe joc, ratand la limita ocazia finalizarii in doua randuri. In minutul 40 o combinatie excelenta Farmache, Balan, bucur, Dinita se incheie cu sutul la coltul lung al lui Dini-gol din coltul careului de 16 metri care loveste bara si intra in poarta;
    In minutul 45 avem ocazia golului 2 dar portarul Marc intuieste sutul lui Dinita din 20 m si retine balonul la radacina barei din dreapta sa.
    Intram la cabine cu un moral bun incurajati de evolutia buna a intregii echipe.
    La reluare brasovenii revin cu iures peste noi dar sutul fantastic al lui Buga de la 25 de metri este scos din vinclu de Stanca printr-o interventie nepamanteana. Prindem curaj incercand sa contracaram jocul in forta al brasovenilor dar vine momentul din minutul 50 cand isaila suteaza de la 30 de metri mingea topaie ca un iepure atingand pamantul pe la 11 m si 8 m Stanca o asteapta linistit in poarta. Fatalitate in loc sa-i ajunga in maini mingea ii sare in piept portarului nostru ramas inmarmurit datorita evolutiei ei ciudate, sare in 6 metri de unde Iorga pune botul la pomana porcului si trimite in poarta. Stanca cade jos incepand sa planga de suparare brasovenii se bucura ca la o finala de cupa europeana.
    Punem mingea la centru si incepem sa-i presam pe brasoveni in urmatorul sfert de ora. Dinita, Bucur, Balan, Paduret si Lazar croseteaza prin apararea destul de derutata a gazdelor. Maxim si Farmache sustin si ei eficient ofensiva. In minutul 64 are loc al doilea moment psihologic al partidei atunci cand Dinita ii paseaza in urma unei cascade de combinatii lui Bucur aflat la 11 metri singur cu portarul, iar Gigel suteaza plasat in dreapta portarului batut sigur dar mingea loveste bara si iese in aut.
    La faza urmatoare de atac a brasovenilor ne pierdem inexplicabil iar sutul lui Buga este prins pe linia de fund de Stanca. Arbitrul acorda inexplicabil lovitura de colt pentru gazde iar la executarea loviturii de colt Stanca nu-si calculeaza bine iesirea si se blocheaza intr-un buchet de 3 jucatori din care se ridica Iorga care reia imparabil in plasa portii. 3-1! Echipa noastra pare debusolata iar in minutul 65 arbitrul opreste un avantaj al gazdelor intr-o situatie clara de gol crezand ca tusierul ii semnalizase fault in atac.
    Ultimele 20 de minute atac continuu dar nu reusim sa marcam decat un singur gol, intr-adevar superb prin Chihaia care a reluat cu latul de la 3 metri in poarta goala dupa ce Paduret, Chihaia, Balan si Dinita au pasat si driblat circa 45 de secunde in careul gazdelor. In minutul 85 la executarea unei lovituri de colt centrarea il loveste in ceafa pe Mazilu si iese in aut. Brasovenii trag de timp in ultimele 5 minute iar in minutul 90 Helesteanu inchide ochii atunci cand Bodea il busculeaza pe Chihaia in careu dar ce sa facem nu suntem Bistrita sa primim 11 m la astfel de faze.
    Am plecat repede spre casa, Razvan reusind sa faca drumul de la iesirea din Brasov pana la intrarea in Bucuresti in circa 2 ore.
    Evident ca mi-am uitat umbrela in portbagaj la Razvan de suparat eram din cauza infrangerii.
    Totusi echipa a jucat bine in mai mult de 70% din meci iar fara gafele lui Razvan Stanca eram invingatori inistiti.

Din pacate asta este, echipa a jucat mult mai bine fata de meciul anterior, dar de data asta nu au mai gafat fundasii ci portarul. Pentru meciul urmator cred ca vor revenii in primul 11 Galamaz si Stancioiu.
    Sambata va fi un meci de totul sau nimic… si daca UTA va bate pe Dinamo si meciul cu Dinamo va fi la fel. Ne asteapta trei meciuri grele: Poli care au nevoie de un egal sau o victorie ca sa ne pastreze pe noi in zona retrogradarii, Craiova fata de care este cunoscuta prietenia lui Mitica, si Dinamo care daca va pierde si in fata noastra si a lui UTA va intra in zona barajului.
    FORZA SPORTUL!!!
    Important este sa castigam noi, restul nu conteaza ce fac.
    HAI SPORTUL!!!
    PS: Felicitari Ovidiu pentru relatare, nu am ce sa mai adaug la ea, doar atat ca la primul gol pe care l-am primit Stanca a fost mascat de fundasul care incerca sa faca marea cu sarea.

Radu Dobrin
    Member

cu transmisul prin internet, pentru noi ar fi extraordinar

cum e insa cu drepturile de transmisie…etc…ma refer la imagini, nu la sunet (steaua transmite toate meciurile lor prin internet)

Radu Dobrin
    Member

mersi mult Ovidiu pentru amanunte!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • The topic ‘19.04.2003 FC Brasov – Sportul Studentesc 3-2(1-1)’ is closed to new replies.