19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 44 total)
  • Author
    MarcAntoniu
    Member

Pentru jocurile din deplasare ar fi al doilea meci de 3p.
    Sper sa fie primul meci din deplasare in care Sportu” marcheaza mai mult de 2 goluri.
    SPORTUL JOACA LA VICTORIE

franz_kafka
    Member

Deja, min. 11, 1-0 pentru Botosani (gol din penalty). Ferice de jucatorii SS si eventualii sai suporteri prezenti la meci pentru ca, desi este innorat, nu ploua in nordul Moldovei, caci in rest…

adso
    Member

2-o

ii ajutam si pe cei din botosani sa scape de emotii 😉

franz_kafka
    Member

E chiar 3-0!!!
    Oricum, si la acest scor, cred ca optimistii nostri incurabili vad, chipurile, partea plina, si nu goala, a paharului, cum se spune!
    Rezultatele inregistrate pana acum indica faptul ca, totusi, nu retrogradam.

adso
    Member

4-1

a dat gol ferfelea si se pare, stanga (autogol). 😯

franz_kafka
    Member

Optimistii nostri vor spune ca, desi am pierdut la Botosani, exista totusi o satisfactie enorma: DELTA TULCEA – GLORIA BUZAU: 7 – 1!!!!!!!!!!!
    De altfel, vor pretinde ca din cauza evolutiei scorului inregistrat la Tulcea, jucatorii SS nu s-au putut concentra de bucurie in timpul meciului!

MarcAntoniu
    Member

👿 PATRU GOLURI primite la BOTOSANI !!!!!
    Doar CETATE SUCEAVA a mai patit-o cu FC Botosani.
    Studentii” sunt deja in VACANTA ?? :?: insa ceilalti” mai au PUNCTE in joc. Nu stiu de ce trebuie sa fie SPORTU” solutia ?
    SA-I TREZEASCA CINEVA ❗
    7-1″ este o veste buna..Poate-n sezonul viitor studentii” vor avea ocazia sa-si ia revansa fata Gloria Buzau 8)

franz_kafka
    Member

Vasile Siman ar trebui sa lase apliacarea startegilor pe seama celor ce se pricep… L-a demis pe pe Gheorghe Multescu pentru a se produce un soc la echipa. Rezultatele nu au intarziat sa apara: 4 puncte din 12 posibile… Mai degraba, renunta la cateva vedete decat la antrenor, mai ales ca putea obtine pe vanzarea lor si niscai euro!

Giani
    Member

Vacanta inca nu a venit. Mai sunt in joc 9 puncte si suntem la 8 puncte de primul loc retrogradabil. Astfel incat este obligatoriu sa mai luam macar doua puncte; chiar sa ne trezim ca jucam prin liga a 3a ar fi absurd.

Rezultate soc: Delta Tulcea – Gloria Buzau 7-1, un scor care spune foarte clar despre valoarea Jurassic Park-ului condus de Tyranosaurus Viorex, si “pescarii” sunt indreptatiti sa aspire la promovare. In timp ce derbyul judetului Ilfov s-a incheiat cu victoria echipei mai slab cotate, FC Snagov, chiar pe terenul celor din Otopeni, ceea ce denota foarte clar dorinta gazdelor de a nu promova.

In ce priveste jocul, am inteles din relatarea lui Ovidiu ca arbitrul intalnirii a permis un joc extrem de dur, care l-a fortat pe Timofte sa schimbe ambii fundasi centrali inca din prima repriza. Am vorbit cu el prin minutul 85 (deja era 4-1) si in loc sa vorbeasca cu mine, tipa de zor la arbitru sa intrerua jocul dupa ce Mandinga fusese lovit foarte dur si efectiv se zbatea pe gazon de durere. Buzoianul a lasat jocul sa curga timp de doua minute, interval in care juniorul nostru a agonizat pe gazon. De altfel, din ce am inteles de la Ovidiu, existau putine sanse ca unshparul nostru sa revina pe gazon.

adi
    Member

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-2/18188/delta-tulcea-umileste-gloria-buzau-+-cronici-seria-1.htm

FC Botosani – Sportul Studentesc:
    Studentii umiliti de moldoveni

Intr-o forma de moment destul de slaba, aflata in plina criza si amenintata cu o posibila retrogradare, FC Botosani a intalnit astazi Sportul Studentesc, o echipa lipsita atat de grijile promovarii, cat si de grijile retrogradarii. Gazdele au dominat meciul de la cap la coada. Un atac al gazdelor a fost oprit in careul advers prin hent. Arbitru acorda penalty, executat de Matei care deschide scorul pentru FC Botosani.

In minutul 59, Colban inscrie pentru 2-0, la doua minute de la intrarea sa pe teren. FC Botosani majoreaza diferenta, un fundas inscriind din 7 metri dupa o lovitura perfecta de cap. In minutul 80, lovitura libera executata de Sorin Frunza se incheie cu un autogol al portarului Stanga. Un nou gol si scorul devine 4-1 dupa un sut puternic din 16 metri. Victorie categorica care mai spulbera din emotiile moldovenilor cu privire la retrogradare.

adi
    Member

Cred ca e o greseala in articol: portar este Stanca, nu Stanga. Ce putin asa era pana la ultimele meciuri …

07Ex
    Keymaster

Cred ca dupa asa un meci orice comentariu nu-si mai are rostul. 😥

adi
    Member

Din ce mi-a spus Ziebling la telefon, intr-adevar Stanga a marcat autogolul, insa in poarta noastra a fost azi Popescu.

ultrasro
    Member

La autogol a fost vorba de o minge sutata puternic care l-a lovit in coapsa si a trecut razant cu capul portarului Popescu.

Zibling
    Member

Jenant meci. O deplasare care nu a meritat. M-am intors cu un gust amar de la Botosani. De ce? Iata cateva detalii picante:

– pt un oras calm, linistit si curatel, a venit in prima repriza (cand la 1-0 pt gazde jucatorii nostri aveau posesia) cererea din tribune de la spectatori “bagati materiale”, iar jucatorii gazdelor s-au conformat; nu este normal asa ceva;

– arbitrul a dus furtul la cote inimaginabile (ofside-uri, faulturi nedictate sau dictate aiurea, 2 penalty-uri refuzate, pt comentariile la aceste faze Timofte era cat pe ce sa fie trimis in tribuna)

– Tibi Balan, Alin Ratiu si Secareanu nu s-au mai putut concentra la meci, dupa ce au realizat furtul si fusesera ingalbeniti fara motiv

– Ciupe si Stanga au devenit eroii negativi ai meciului, dar vina lor este mult mai mica decat o arata statistica meciului

– C.Gheorghe a cazut pe teren fara a mai misca vreun deget, iar arbitrul a lasat jocul sa continue si a alergat spre poarta noastra, cu spatele la juniorul nostru cazut in agonie; noroc cu doctorii nostri care au intervenit prompt fara sa mai astepte acordul arbitrului de rezerva.

Ferfelea a fost singura floare a primaverii, care, dupa schimbarea lui Tibi Balan, a devenit conducatorul nostru de joc si s-a simtit mai in largul lui, dupa golul inscris, mai putea inscrie in alte 2 ocazii f.rapide (deci putea fi 4-3 pe final de meci). Parerea mea este, ca… lasand la o parte golurile din hotii – meciul era unul de 1-1, deoarece nici o echipa nu a excelat astazi 😥

Acum, ma scuzati, ma duc sa vomit, sa-mi scot ziua de azi din memorie…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 44 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.