19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 19.05.2007 FC Botosani – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • Author
    adso
    Member

@Zibling wrote:

– pt un oras calm, linistit si curatel, a venit in prima repriza (cand la 1-0 pt gazde jucatorii nostri aveau posesia) cererea din tribune de la spectatori “bagati materiale“, iar jucatorii gazdelor s-au conformat; nu este normal asa ceva;

nu inteleg ce inseamna ‘materiale’.
    faulturi cumva?

ultrasro
    Member

Faulturile de galben sau rosu pentru care jucatorii gazda nu primeau nici macar un avertisment ;) au fost placerea maxima a unui public care l-a jignit in nenumarate randuri pe Baalan care a rezistat insa si le-a raspuns doar cu aplauze. Ferfelea a fost jucatorul nostru cel mai calm iar Ciupe si Stanga au fost dublu ghinionisti: cu cate un 11 m clar neacordat dar si cu 11 m provocat cu parul de la subbrat laa 0-0 si un autogol cu soldul :( extrem de bine plasat.

stefan
    Member

@franz_kafka wrote:

Vasile Siman ar trebui sa lase apliacarea startegilor pe seama celor ce se pricep… L-a demis pe pe Gheorghe Multescu pentru a se produce un soc la echipa. Rezultatele nu au intarziat sa apara: 4 puncte din 12 posibile… Mai degraba, renunta la cateva vedete decat la antrenor, mai ales ca putea obtine pe vanzarea lor si niscai euro!

Oare? Eu zic sa gasim o solutie juridica sa scapam de acest idiot numit Siman.

Eu sunt oricum dezgustat de ceea ce joaca Sportul. Am crezut in tur ca joaca la protest. Din pacate, atata pot. Tare ma tem ca reanimarea echipei nu se mai face cu sange tanar (juniori), fotbalul evolueaza in RO si sunt acum criterii pe care cu Siman nu le indeplinim nici la pastele cailor.

franz_kafka
    Member

Imposibil! Vasile Siman e patronul SS, ceea ce in Romania prezenta echivaleaza cu un fel de despot…, asa ca e intangibil din acest punct de vedere!

mihada
    Member

Cert este ca sunt din ce in ce mai abatut. Nici aici pe forum nu imi vine sa mai scriu sau sa citesc lamentarile venite din tristetzea voastra, justificata, de altfel. Eu l-as zbura in secunda 1 pe nemernic. Killer SS.

Giani
    Member

@franz_kafka wrote:

Imposibil! Vasile Siman e patronul SS, ceea ce in Romania prezenta echivaleaza cu un fel de despot…, asa ca e intangibil din acest punct de vedere!

Tocmai ca este foarte posibil. Important este sa gasesti un investitor care sa gestioneze mai bine situatia clubului si sa aiba forta de a negocia cu Siman preluarea echipei. Sau altfel, sa se asocieze cu Siman. De unde aceasta idee ca finantatorul este un fel de dictator? nu cred ca Siman s-a bagat vreodata peste antrenor si nici nu il vad facand ordine in vestiar.

Tot atacati plecarea lui Multescu si o considerati opera lui Siman. Antrenorul a fost prea elegant in declaratii: se gandea sa paraseasca echipa inca de la meciul cu Buzaul, dar a zis sa mai ramana. Cand a vazut ca a ratat obiectivul pe care si-l propusese, a negociat cu Siman conditiile plecarii.

franz_kafka
    Member

Eu, fara a fi nu stiu ce fel de strateg, precum Karl Haushoffer sau Helford McKinder, ca sa schimb fata lumii, indraznesc sa pretind ca Vasile Siman a gresit, cand dupa retrogradare era intr-o situatie de tertum non datur: fie renunta la toata echipa pentru a construi una noua din juniori, pentru a promova in 2-3 ani (asa cum a mai procedat), fie mentinea echipa veche pentru a promova intr-un an.
    Vasile Siman a preferat o a treia solutie: a pastrat o parte din echipa veche, completatand-o cu cativa fotbalisti, nevoiti sa se integreze, dar intre care nu s-au putut forma relatiile de joc in cateva luni. Insa mult mai grav, jucatorii din echipa veche nu erau pregatiti mental sa evolueze in Liga II, simtindu-se frustati dupa un parcurs excelent anul trecut si neindreptatiti fata de soarta lui Mazilu & co. care au ramas in Liga I! Asa cred ca pot fi explicate numeroasele rateuri ale multor vedete SS in acest sezon, si care vor mai fi si in editia viitoare!
    Vasile Siman a pierdut un an fara folos!

Oricum, Vasile Siman are un merit: pare o fire rabdatoare! Si, din pacate, trebuie sa recunosc ca, intr-o oarecare masura, SS este dependent de acesta!

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica s-o posteze aici. M-am uitat pe site-ul Prosport, dar vad ca nu o au in format pdf.

Multumesc anticipat.

ultrasro
    Member
    mkg
    Member

Sunt de acord doar cu faptul ca singura calitate buna a lui Siman este rabdarea dar din pacate nu aceasta poate duce SS in liga1 !!!Cat despre o echipa noua de pusti din pepiniera …Sa fim seriosi !! Nu se mai intalneste curand Siman cu chiftele gratuite din partea departamentului de juniori.Pe de o parte generatiile care vin nu mai au stralucirea celor de anii trecuti si pe de alta parte cati antrenori de copii au mai ramas din cei vechi si meseriasi care au facut sa se vorbeasca asa laudativ de pepiniera SS ???
    In ultima vreme SS a inceput sa promoveze pusti din pepinierele altor cluburi ceea ce pentru mine este un semnal mare de alarma deoarece SS nu a avut niciodata puterea sa cumpere valori ci mai degraba le-a nascut sau le-a format .
    La cat de bine s-au organizat cerlelalte cluburi la departamentul scouting prevad nori negri si grosi pentru echipa mea de suflet ❗
    Cat despre antrenor sincer ma asteptam la ceva mai asezat de genul unui Sunda saui Hizo sau oricum ceva mai dur care sa le inroseasca fundul la pustii astia razgaiati care inca nu stiu sa stea in ghete dar emit pretentii de valori de Liga 1 fiindca disciplina se pare ca lipseste cu desavarsire din vestiarul echipei si daca au uitat sa joace din placere poate vor invata sa joace de frica!!!
    Baietii nostri ar trebui sa se uite mai atent la Delta Tulcea pentru ca este o echipa care tace si face cu pusti ca ei dar mult mai perseverenti ,mai incapatanati si mai muncitori . Sa ii copieze pe aceia ca nu tot timpul copiatul este un lucru rusinos ❗
    PENTRU SPORTUL STUDENTESC CU ONOARE SI INCREDERE ❗

Giani
    Member

Cred ca nu vorbesti serios cand te referi laudativ la acest Hizo. Daca as face un clasament al oamenilor de fotbal cu idei fixe si imposibil a fi corijate, acest Hizo ocupa un loc pe podiumul de premiere. Evident ca in acest sens liderul incontestabil este Viorel Duru de la licentiere.

Si crezi ca va promova Tulcea? Eu sper, pentru ca este o echipa bunutza si ambitioasa, dar trebuie sa fie de acord si liderul din clasamentul oamenilor cu idei putine dar fixe.

mkg
    Member

Sincer nici eu nu il agreez ca antrenor dar pustilor din regie le trebuie o mana zdravana deoarece condusul cu “mana de fier imbracata in manusa de catifea “la aceasta echipa nu va mai merge .Si cum din urma nu se vede nimic …stiti cum e …”prosti prosti darsunt prostii nostri” le -ar trebui un avans pana isi vor aminti ca la aceasta echipa se joaca fotbal din talent si placere indiferent de divizie sau adversar
    Echipa are valoare are talent are si ceva experienta dar nu are viziune de joc ,nu are prospetime si ca atare nici rezultate iar noi facem experiente cu antrenori boboci cand vedem cu totii ca dupa ce pe teren nu aratam nimic avem si probleme de disciplina ?
    Acesta a fost motivul pentru care l-am amintit pe Hizo!
    Poate mai bine spuneam Panduru dar sa nu nastem alte discutii
    Oricum astept cuminte sa reapara spiritul Sportului Studentesc : Dragostea de fotbal, pressingul la sange si jocul pe contre . Nimic nu poate fi mai placut sa mergi la stadion si indiferent de numele adversarului sa te asezi pe banca cu gandul ca vei vedea un meci spectacol de 1X2
    PENTRU SPORTUL STUDENTESC CU ONOARE SI INCREDERE

Giani
    Member

Problema nu este aceea de mana forte, ci de creier, ori Hizo nu gandeste. A luat Rapidul lui Mircea Lucescu de pe locul 2, s-a uitat la jucatori si a zis “Balan afara” (dupa ce predecesorul facuse eforturi serioase pentru a il aduce pe Tibi langa sine). Unde ar fi fost Tibi acum daca acest Hizo mai si gandea? Stii de ce nu il doresc? pentru ca ar intra in vestiar, ar da afara jucatorii tineri, pe motive numai de el stiute si ne-ar pricopsi cu cine stie ce rebuturi pe care vrea el, marele, unicul si inegalabilul sa le recicleze. Recunosc ca fosila asta se pricepe bine la ceva… mai precis la demolari.

07Ex
    Keymaster

Sunt nevoit sa inchid acest topic deoarece ultimele mesaje nu au nici o legatura cu meciul de la Botosani.

V-am mai spus, si o repet, exista un subiect de DISCUTII referitoare la sezonul asta. Daca vreti sa postati mesaje de genul celor postate aici de Giani si mkg, va sugerez sa le postati acolo.

De acum incolo nu voi mai inchide subiectele ci in schimb voi sterge mesajele postate aiurea.

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.