19.10.2008 Sportul Studentesc – Ceahlaul Piatra Neamt 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 19.10.2008 Sportul Studentesc – Ceahlaul Piatra Neamt 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 10-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 19.10.2008, ora 13:00, stadion Regie.

laucantona
    Member

Hai ai nostri cu un 2-0 si cu astia lui Pinalti!

CIPIKA
    Member

Ceva probleme de lot?Farcasanu mai este la noi in lot?Multa bafta Duminica baieti cu toate ca noi Duminica nu prea am castigat sper sa spargem de dada asta ghinionul

mkg
    Member

Inaintea acestei partide suntem la opt puncte de locul unu si noua puncte de ultimul loc. Acest meci ar trebui sa ne arate pachetul de echipe cu care vom lupta direct pentru promovare sau retrogradare. Avand in vedere ca baietii au fost “fiii risipitori” pe teren propriu si mai ales ca vom juca acasa cu una din echipele cu pretentie declarata de promovare, meciul este imprevizibil ca rezultat. Daca ne luam dupa rezultatele de acasa avem sanse mari sa continuam trendul si sa pierdem, insa bine ar fi , dupa rezultatul din cupa, sa facem putin scor cu moldovenii. Oare baietii ce vor alege? Urcusul greu si anevoios spre aerul tare din inaltimea locurilor promovabile sau tavalugul dulce acrisor spre mocirla locurilor retrogradabile?
    De remarcat jocul constant bun al celor de la Progresul . Nu ii ia nimeni in seama iar ei tac si fac cu incrancenare!

ultrasro
    Member

Progresul e o echipa in care joaca 7 jucatori straini iar media de varsta sare de 26 de ani, e normal sa fie o echipa mai legata ca noi, ce naiba sa facem.

laucantona
    Member

cred ca mai sunt cateva ore (11-12) pana la meci si doar 4 oameni au postat aici….ce se intimpla fratilor daca nici dupa ce am scos Steaua din cupa nu se inghesuie lumea pe site, atunci insemna ca suntem pe cale de disparitie?! sau poate va pregatiti sa mergeti la meci pe stadion ceea ce eu nu pot face…oricum bafta alor nostrii! si nu va suparati pe mine dar sunt cam singur (ca sportist) pe aici.

Zibling
    Member

Crede-ma pe cuvant ca azi s-au anuntat in peluza din Regie oameni care nu mai venisera de foarte mult timp la meciurile Sportului. Deci, unde-s multi puterea creste si echipa tot sporeste!

Rau este ca daca obtinem 3p. azi, urcam un singur loc in clasament, dar macar ne-am apropia la 5p. de primele 3 echipe care se afla toate la 21p.

cameliu
    Member

O prima repriza in care am jucat mult prea mult lateral. La singura incercare pe centru a iesit sutul ala lui Curelea in plopi…

Noroc ca au si ei jucatori ce nu nimeresc poarta, ca le-am oferit practic 2 goluri pe tava! (la ultima ocazie Seca a facut ce-a facut Ghionea la golul lui Varga cu shtoia…)

cameliu
    Member

Bravo Samoila!

RUSHINE RAHATULUI DE ARBITRU!

Rezultatul este echitabil la cate ocazii au avut sin aia!
    DA’ E RUSINOS! A fost la fel de 11m ca la Snagov!

Pinalti pt pinalti!

Inca odata BRAVO SAMOILA!

Daca jucam tot meciu ca intre min 70-85 altceva era…

Giani
    Member

Gratie nesimtirii pesedeilor de la metrorex, am ajuns prin minutul 30, dupa o asteptare enervanta, de peste 20 de minute, la Piata Unirii 1. Era 0-0 si nimic spectaculos din relatarile colegilor. In cele 60 de minute am vazut un joc temator, incalcit, in care moldovenilor le-au fost oferite gratuit vreo trei ocazii de catre fundasii nostri. Dar plaiesii cocotei ferefiste de doua quintale au fost prea redusi mintal ca sa bage mingea in poarta. Daca in cele 15 minute din prima repriza pe care le-am si prins, arbitrajul mi s-a parut cat de cat OK (cu o exceptie, Curelea pune un stop pe piept si este impins, mingea iese afara iar tusierul de la tribuna 1 indica aut pentru nespalati), in mitanul secund a fost ca in Kosovo. Pe faza de aparare am avut mare sansa cu asistentul de la tribuna 2, care a semnalizat vreo trei faulturi in atac comise de nespalati, altfel prazarul ala si mai nespalat numit bogaciu ar fi lasat fazele sa continue. In timp ce, pe atacul nostru, a fluierat la orice cadere a plaiesilor, carora li se aplica perfect zicala <<'nalt ca bradul si prost ca gardul>>.

Ostilitatea acestui Bogaciu s-a vazut prin minutul 65, cand Ciupe a jucat o minge cu capul, a rezultat o bolta periculoasa in careul moldav, si secretara cu fluier a dictat fault in atac. Joc incalcit, trageri de timp si o ocazie notabila a lui Rusu: lovitura de cap din patru metri, langa bara, Savu (portarul nemtean) a retinut, cei doi s-au ciocnit, iar fostul nostru keeper si-a exersat lovitura de cot direct in capul lui Liviu.Era prin minutul 75-80. Cinci minute mai tarziu, Rusu si-a luat revansa: Savu a incercat sa plimbe mingea la picior, mijlocasul nostru a incercat o deposedare, portarul nemtean a prins mingea si cei doi s-au ciocnit destul de dur, avantaj Rusu.

Minutul 90 a fost ca in celebrele meciuri din “Kosovo”: Ferfelea a “ferfelit” o minge in careul nostru (lovitura de cap in pamant), un alt jucator de-al nostru joaca mingea, un nespalat plonjeaza de langa el ca in bazin, iar infractorul de bogaciu dicteaza pinalti. Recunosc ca nu am vazut executia, anusul nu este organ vizual (am o superstitie: de cate ori se dicteaza penalty contra noastra, ma intorc cu spatele si ridic inexistentul meu fund in stil croat, dar fara a imi da jos pantalonii; de fiecare data adversarul a ratat), ci reactia celorlalti suporteri ai nostri: Samoila a ghicit coltul si nespalatii s-au ales cu un corner executat in stil penibil, ca toata existenta lor fotbalistica. Au urmat trei minute de prelungiri, necesare acordarii de ingrijiri medicale unui fundas de-al nostru, cotonogit cu simt de raspundere de un pitecantrop imbracat in portocaliu. De fapt moldovenii astia nici nu ar fi avut nevoie de echipament, la cat sunt de nespalati si de cretini, sigur sunt maimutze. Ori maimutzele stau imbracate numai la circ.

Ce am vazut in meciul de azi? Trei lucruri interesante:
    1. Tupeul de la meciul cu Steaua a fost uitat. Falub a inspirat frica, a jucat cu un singur varf, prea izolat intre maimutzele imbracate in portocaliu.
    2. Ambele echipe au portari. Si Savu si Samoila au facut legea in careurile mari.
    3. Cooperativa traieste. Cat timp pinalti exista, NU vom avea niciodata un campionat jucat pe teren, ci in birouri si comisii. Daca nu se poate asa, intra in functiune tot felul de bogaci, coltesti si alte specimene pseudo-umane.

Jucatorii meciului: actualul si fostul portar ai Sportului Studentesc: Samoila si Savu.
    Trompeta meciului: bogaciu.
    Cei mai injurati oameni: pinalti pentru existenta lui toxica, siman pentru ca nu gandeste fotbalul: l-a vandut pe Savu la nespalati in 2006, dupa ce ferefeii ne-au retrogradat. Cica nu ar fi avut loc in echipa, dar Stanca deja plecase la Farul, imediat a plecat si Edy la franari. A fost mai “bun” Popescu, ala care isi ia gol de la 60 de metri cu marea echipa numita Chitila.

PS. florin marin ar trebui sa plece la pensie. Stresul unui ofiter de securitate este prea mare, azi mai avea putin si facea infarct. De fapt, acest securist poate sa faca in viata lui mizerabila un singur lucru bun: un atac de cord.

07Ex
    Keymaster

Pacat ca nu i-am batut pe astia, dar de fapt nu prea ma asteptam. M-am asteptat la un arbitraj ostil si la lovituri de la 11m acordate gratuit. In fond jucam cu Ceahlaul, asa ca trebuia sa pierdem. Faptul ca am scos un punct cu astia in conditiile actuale este un lucru bun.

Pe langa descrierea data de Giani la meci,cand am ajuns la munca am vrut sa ma conving ca a fost penalty sau nu,din peluza mi s-a parut ca nu. M-am uitat la inregistrare, care a avut si multe reluari ale fazei incriminate si sincer raman la aceeasi concluzie,nu a fost penalty. Se vede clar la una dintre reluarile date de sport.ro ca Ferfelea atinge balonul si Gafita se impiedica de piciorul lui dupa ce atinge si el mingea. Comentatorul din punctul asta de vedere mai bine tacea din gura ca este prost, trebuia sa se uite la toate reluarile si apoi sa isi dea cu parerea daca a fost sau nu penalty.
    Din punctul meu de vedere, din ceea ce am vazut, Sportul astazi a jucat foarte slab comparativ cu meciul din cupa, se pare ca echipa joaca mult mai bine atunci cand stie ca nu are nimic de pierdut decat atunci cand are o miza.
    Sa speram ca meciurile care urmeaza, care teoretic sunt mai usoare decat cele de pana acum, ne vor aduce maximum de puncte,singurul hop mare de care trebuie sa trecem fiind meciul de saptamana viitoare cu Delta Tulcea, ar fi cazul sa luam cele 3 puncte.

Giani
    Member

@07Ex wrote:

Pacat ca nu i-am batut pe astia, dar de fapt nu prea ma asteptam. M-am asteptat la un arbitraj ostil si la lovituri de la 11m acordate gratuit. In fond jucam cu Ceahlaul, asa ca trebuia sa pierdem. Faptul ca am scos un punct cu astia in conditiile actuale este un lucru bun.

De cate ori mi-am expus fundul la penaltyurile adversarului nu am luat gol. Superstitia se confirma. Data viitoare voi risca amenda si interdictia de a intra pe stadion.

ultrasro
    Member

Eu le-am urat sa cada gondola pe ei cand ajung in Piatra Neamt!

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Eu le-am urat sa cada gondola pe ei cand ajung in Piatra Neamt!

Asa sa le ajute Dumnezeu!!! Si primul decedat sa fie porcul umflat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.