20.08.2004 FC Arges – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 20.08.2004 FC Arges – Sportul Studentesc

Viewing 4 posts - 31 through 34 (of 34 total)
  • Author
    wex
    Member

Am vazut imagini de la meci. HOTIE pe fata, daca ala a fost 11 m inseamna ca si bara lui Balan a fost gol.
    Halal arbitraj (imi aduce aminte de meciul cu dinamo).

ultrasro
    Member

Jucatorii Sportului si-au facut un renume din a da pe langa poarta din orice pozitie. La fel s-a intamplat si la Pitesti
    Echipa mica si fara pretentii, Sportul Studentesc incearca sa supravietuiasca in Divizia A. Joaca dezinvolt, insa fiecare meci inseamna smocuri de par alb pe capul tehnicianului Dan Petrescu. Pentru ca Mazilu, Bucur, Oae sau Stancu isi terorizeaza antrenorul, irosind situatii de gol mai mari decat roata caruluiCu Alba Iulia, acasa, cu Dinamo, in “Groapa”, apoi contra “Stiintei” Craiova, elevii “Bursucului” s-au jucat cu ocaziile. In fiecare meci, cel putin cate sapte-opt ratari monumentale, cu Mazilu, Bucur sau Stancu in prim-plan. “Studentii” si-au facut deja un obicei: un gol la cinci-sase situatii mari de gol. Meciul de vineri, de la Pitesti, a pus capac la toate. In prima repriza, Mazilu a ratat de trei ori incredibil! Cu capul in bratele portarului, de la o palma de poarta (min. 12), pe langa poarta (min. 26), apoi sut in transversala, de la marginea careului mic (min. 43). Insa show-ul ratarilor nu s-a oprit aici. In mitanul secund, Oae si Stancu l-au facut de trei ori mare pe “robocop-ul” Pitestiului, Daniel Coman. Pe final, ultimul a mai lovit o data bara! Noroc cu Gigel Bucur, care a inscris de doua ori, dar ghinion cu arbitrul Lucian Dan, care a dat un penalty de rasul curcilor pentru argeseni, in minutul 87. Viciere de rezultat! De partea cealalta, gazdele, care au evoluat in 10 oameni din minutul 9, au ripostat doar prin rezerva Baicu, care a marcat un gol superb – voleu de la 16 metri – si a scos lovitura de la 11 m prin care “violetii” au smuls un punct nemeritat.

razvanR
    Member

De mult n-am mai fost asa suparat dupa un meci al Sportului. Abia acum, dupa 2 zile incepe sa-mi treaca.

Oricum, cred ca suntem pe drumul cel bun. Usor-usor o sa dispara si greselile (ratarile si gafele din aparare) si atunci ne vom bucura dupa fiecare meci.

Dan Petrescu face o treaba foarte buna, echipa este bine pregatita.

dragos
    Member

am venit suparat de la acel meci si parca nici acum nu mi-a trecut…..

Viewing 4 posts - 31 through 34 (of 34 total)
  • The topic ‘20.08.2004 FC Arges – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.