20.08.2010 Sportul Studentesc – CFR Cluj Napoca 3-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 20.08.2010 Sportul Studentesc – CFR Cluj Napoca 3-0(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 75 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Salutare Luc1one! Ne intalnim dupa meciuri la beci la Nicu ca sa bem o bere. Este la 10 m de iesirea din stadion pe stanga. Daca nu stai in peluza 1, atunci la final de meci astepti in tribuna 1 si ne vezi strangand steagurile de pe gard. Putem vorbi atunci despre oricare din aspectele mentionate de tine. Seara buna.

ashone
    Member

@Lucione wrote:

salutare .. sunt nou pe aici si am si eu cateva intrebari …
    1. unde pot gasii tricou cu Sportul .. am vazut ca s-a schimbat echipamentul ( in sfarsit ) avem puma .. a vazut cineva de vanzare??
    2. ma fratzilor cum sa facem sa ne recunoastem pe stadion care sunt adevaratzii suporteri ..sincer nu imi place sa stau la peluza se vede aiurea rau de acolo
    3. exista vreun bar sau restaurant terasa unde sunt suporterii mai mereu prezenti ? M-ar interesa sa discut meciurile de acasa la o bere cu alti suporteri
    4. exista cineva care ia legatura cu siman sau cu conducerea clubului ? poate avem idei de sponzorizare sa facem imn sau eu mai stiu
    si in fine 5. cine pune pariu ca nu luam bataie cu CFR ? eu zic cel putin egal daca nu chiar victorie sa scrie toate ziarele :))

legat de echipa .. ati vazut si voi ca luam gol in primele 5 minute si incepem meciurile de la 0-1 …
    ca nu avem portar se vede de pe luna si ca echipa asa a cum a zis si selimesy .. e fara experienta si asta se simte .
    gaz metanul era o echipa de batut ..sincer ..noi am ratat o gramada ei au avut 3 ocazii 3 goluri in fine .. daca este cineva din militari si vrea sa mergem impreuna la meci si nu numai din militari … asta e id ul meu de messenger dami add si mergem ..singur e nasol . Luc1one@yahoo.com

Sportul — CFR 2-1 :ymhug:

bine ai venit pe forum. imi permit sa iti raspund punctual:
    1 tricourile cu echipa asta s-au gasit foarte greu…chiar acum mama lucreaza la o vesta pentru colectia ssb toamna-iarna 2010-2011
    2 ne recunoastem simplu; eu am sa vin la universitate cu un ziar sub brat, stabilim o parola si ne recunoastem
    3 exista bar e cam intim, doar pentru noi, numai ca e secret pentru ca pe aici mai citeste si SRI, la meciurile de acasa si din deplasare pina nu ne adapam la barul de care vorbeam, nu plecam catre stadion ori catre microbuz
    4 conducerea clubului da legatura cam scump…io nu cumpar, daca vrei sa sponsorizezi exista legi, sper spre multumirea ta sa te alegi si cu satisfactii, nu numai cu banii pierduti,
    5 eu as pune la bataie o sticla de uischi eftin din cora ca terminam sub linie. la inceputul returului am sa mai plusez una pentru barem.
    o seara buna si bine ai venit pe aici!

ngm
    Member

Ashule am crezut ca te-ai inecat, cu ratuste cu tot .
    In ultima vreme ai chiulit, doar gura a ramas de tine.
    Ai voie vineri la meci?

Lucione,
    Bine ai venit !!!
    Daca ai chef de sponsorizari, lasa imnul – exista gaudeamus –
    insa stam rau la materiale promotionale esarfe, fulare, steaguri etc..

INCURAJATI ECHIPA NOASTRA! HAIDE SPORTUL STUDENTESC !!!

Lucione
    Member

@ngm wrote:

Ai voie vineri la meci?

Lucione,
    Bine ai venit !!!

va salut pe toti si va multumesc ca ma primiti asa calduros …mane eu cred ca am specificat .. daca nu .. scuze.. eu nu am nevoie de nici o sponsorizare eu vreau sa fac imnul GRATIS nu vreau un ban .. o fac pentru echipa mea … dar am spus sa ma ajutati cu versuri .. linia melodica o stabilim la studio o putem face dance house adica mai moderna sau cu o chitara rece ceva sa te duca cu gandul la studentie si la noptile pe munte , ma rog … sunt doar idei …Gaudeamus …e frumos dar sincer nu vad sa fie cantat pe stadion

Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus

Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus

Post iucundam iuventutem post molestam senectutem

Nos habebit humus nos habebit humus

Vivat academia, vivat professores

Vivat academia, vivat professores

Vivant membrum, quot libet, vivat membrum, quae libet,

Semper sint in flore

Semper sint in flore.

despre sponsori ma refeream sa gasesc eu unul ..am un amic potent financiar care are un lant de cofetarii ( nu e Copos)
    dar ca sa vorbesc cu el ..imi trebuiesc niste date ..care e suma minima de sponsorizare care este durata ..etc..

ca sa va fac in ciuda … am tricou Torpi cu sportul cu numarul 11 mi-e greu sa spun al cui a fost sau daca a fost de la copii si juniori .. dar are emblema :P
    mai am de asemeni un fanion care il tin in sufragerie si mai am … o geaca de iarna gen pufoaica are numarul 13 si emblema pe piept .. iar pe spate scrie SPORTUL STUDENTESC ….v-am spart :)).aaaa si mai am un tricou cu numarul 15 a fost a lui iosif … sincer nu imi amintesc de vreun jucator iosif la sportul …. si mai am 2 tricouri de acasa si deplasare de hokey !! dar astea doua sunt jerpelite rau si nu le mai gasesc … daca mi le-a aruncat nevasta mea o sa fie razboi !!
    dupa meciul cu cfr am sa vin la voi la tribuna 1 cand strangeti steagurile sa mergem la bere daca ma primiti :) eu stau la tabela si o sa mai iau cativa amici cu mine sa sarbatorim victoria :ymparty:

ashone
    Member

@ngm wrote:

Ai voie vineri la meci?

Lucione,
    Bine ai venit !!!

n-am chiulit, am decis sa iau o pauza. motivele le-am postat la timpul lor. acum am o lucrarica mica si nu pot onora meciu’ cu cfr. sint dupa concediu si mi-e foame. cind termin treaba o sa vin sa beau 12 beri ca de obicei si sa-mi racnesc plaminii. si pentru ca nu am bani de bilete si pentru ca nu stiu daca mai gasesc, am sa intru de noaptea pe stadion sa dorm intr-un copac la peluza sa pina a doua zi….dar baieti! va multumesc ca nu m-ati uitat! o zi buna sper sa ne vedem cit de curind!

ultrasro
    Member

Te asteptam Lucione!

razvanR
    Member

E simplu: castigam meciul si ii depasim in clasament!

Nu mai stati pe ganduri
    (RE)VENITI IN REGIE!

dragos
    Member

@razvanR wrote:

E simplu: castigam meciul si ii depasim in clasament!

putem juca cu 2 portari ?
    :D

sircos
    Member

nici cu doi nu cred ca scapam neinvinsi 8-}

ultrasro
    Member

Acum contează meciul cu Sportul, nu ne gîndim la alţi jucători. Pînă la finalul perioadei de transferuri vom vedea ce va fi. Sportul este o echipă frumoasă, nouă pentru mine, nu pot spune prea multe despre ei. Ca o glumă, aş spune că i-am întâlnit în 1984 când jucam la Inter şi îi cunosc de atunci”, a spus Mandorlini la conferinţa de presă.

PS: atunci la Bucuresti a fost 1-0 pentru Sportul. Am curajul sa pariez ca Sportul o sa bata si in acest meci pe vechiul nostru adversar Mandorlini.

Dupa o mini-vacanta de o saptamana jumatate in care din pacate am ratat meciurile cu Bistrita si Medias ma intorc pe stadion la meciul cu CFR si sper ca va fi de bun augur :p .Eu zic ca meciul e unul deschis oricarui rezultat,insa ma indoiesc ca va fi chiar cu multe goluri,considerand stilul pragmatic pe care Mandorlini il impune in jocul echipei.1-0,0-1,1-1,2-1,cam acestea ar fi scorurile posibile dupa parerea mea.Sper sa fim cati mai multi la meci sa ii incurajam pe baieti :) .HAIDE SPORTUL!!! :D

07Ex
    Keymaster

Selymes: “Putem câştiga puncte cu CFR”

Sportul Studenţesc vrea să profite de forma slabă prin care trece campioana CFR Cluj şi să obţină a doua victorie a sezonului. Antrenorul Tibor Selymes crede că echipa sa poate câştiga punctele puse în joc, în confruntarea de vineri din Regie, doar dacă va gestiona cu atenţie jocul. Tehnicianul speră să elimine cât mai repede momentele de neatenţie care au fost speculate prompt până acum de adversarii întâlniţi în primele patru etape.

“Să nu uităm că CFR este campioana României. Are jucători valoroşi, dar într-adevăr la ora actuală nu joacă un fotbal plăcut şi nici nu are rezultate. Dacă noi suntem un pic deştepţi, e o echipă de la care putem câştiga puncte. Avem echipă bună, dar mai avem nevoie de timp pentru rutină. Jucăm bine, dar apar momente de neatenţie în faza defensivă, taxate de toată lumea. La meciul cu Mediaş, am greşit de trei ori, am primit trei goluri, în timp ce noi am avut patru-cinci ocazii singur cu portarul şi, din păcate, nu am marcat. Trebuie să eliminăm astfel de greşeli şi atunci o să fie bine şi pentru noi. De creat ocazii, ne creem, pentru că avem jucători de valoare şi putem să ajungem foarte uşor în faţa porţii. La CFR Cluj ceva nu merge acum, asta e clar. Dar sper ca situaţia să se schimbe doar după meciul cu noi. Are forţă din toate punctele de vedere, aşa că poate să îşi revină oricând. Nu mă preocupă problema arbitrajului, nu mă interesează cine ne arbitrează. Şi în liga a doua, tot ce am obţinut, am obţinut pe mâna noastră, nimeni nu ne-a favorizat, ba din contra. Aşa a fost şi la Gaz Metan. Uşor-uşor, câte un pic, câte un pic, ne-a ciupit aici, ne-a ciupit acolo, dar suntem obişnuiţi cu astfel de maniere de arbitraj” , a spus Selymes.

Sportul Studenţesc şi CFR Cluj se întâlnesc vineri, de la ora 18.00, în Regie, într-o partidă contând pentru etapa a V-a a Ligii I.

SSportu1985
    Member

Salutare,

este prima data cand scriu pe acest forum. Sunt suporter al Sportului din 1985 de la scorul acelui campionat 7-0 cu Chimia Rimnicu Valcea…. ce vremuri, am terminat pe 3 atunci. Nu am mai fost pe stadion de la sezonul de exceptie 2005-2006. Echipa creata de Dan Petrescu/Balint juca extraordinar cu “domn profesor” Gigi Multescu, insa d-l Siman ne-a retrogradat. Aveam o echipa incantatoare, jucam precum Barca, eram gasca nebuna, care a reusit sa se mentina pe primul loc destule etape. Imi amintesc ca studentii mei (eu activand la ASE) devenisera si ei suporteri ai echipei: veneau la stadion, imi aduceau clasamentul dupa fiecare etapa….aveau un punct promis la examen pentru castigarea campionatului….dar nu a fost sa fie…si nici nu va fi vreodata.
    Referitor la modul cum joaca echipa in prezent, eu cred ca Tibi a gresit, incercand sa o conceapa in jurul lui Varga si Balan, desi ei nu au facut pregatirea cu echipa de la inceput; intr-adevar ei joaca bine, dar restul…Probabil ca nu ar fi trebuit ca includerea celor 2 sa modifice modul cum juca Sportul sezonul trecut – mai nespectaculos, dar mai eficient…
    Am revenit la stadion la meciul cu Otelul, dar nu pe stadion, deoarece nu am prins unul din cele 300 de bilete tiparite… Voi veni azi la meciul cu CFR. In acest sens, am cateva intrebari:
    – pe la cat ar trebui sa ajung la stadion pentru a fi sigur ca nu mai stau pe afara?
    – care este pretul unui bilet? (ca deh, venitul mi-a fost ajustat cu 25% =)) )
    – cum ajung de la metrou crangasi la stadion? (de fiecare data veneam pe BLD Regiei, dar acum se lucreaza la Basarab…)
    In incheiere, sper sa nu primim gol in primele 10 minute in urma primului corner executat de Coolio.

sircos
    Member

@SSportu1985 wrote:

– pe la cat ar trebui sa ajung la stadion pentru a fi sigur ca nu mai stau pe afara?

cel tarziu la 17.15
    @SSportu1985 wrote:

– care este pretul unui bilet? (ca deh, venitul mi-a fost ajustat cu 25% =))

10 lei la peluza 1, din dreapta tribunei oficiale (sau in stanga tabelei). la P1 sta galeria. la tribuna este 15 lei la a 2-a si 20 la I-a
    @SSportu1985 wrote:

– cum ajung de la metrou crangasi la stadion? (de fiecare data veneam pe BLD Regiei, dar acum se lucreaza la Basarab…)

se poate circula fara probleme pe sub pasajub basarab (in contructie multa vreme de acum in colo :ymdevil: ). daca intri pe giulesti, la 50 m pe dreapta este un magazin “mitsubishi”, perpendicular pe el, in stanga este o strada. mergi pe ea pana “se infunda” si ai ajuns la stadion.
    http://img337.imageshack.us/i/stregie.jpg/

dragos
    Member

@SSportu1985 wrote:

Salutare,

este prima data cand scriu pe acest forum. Sunt suporter al Sportului din 1985 de la scorul acelui campionat 7-0 cu Chimia Rimnicu Valcea…. ce vremuri, am terminat pe 3 atunci.

bun venit pe acest forum, SSportu1985!
    sper, ca revenirea ta pe stadion sa fie de bun augur.

azi va fi un scor strans: 1-0, insa nu stiu pentru cine……evident, ca pentru noi mi-as dori, dar……….. 8-} 8-} 8-}

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 75 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.