20.09.2003 Electromagnetica – Sportul Studentesc 0-3(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 20.09.2003 Electromagnetica – Sportul Studentesc 0-3(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

De dat meciul sigur il dau ca scrie asta in bara cu fluxul de stiri.
    Insa din pacate transmisia pe internet nu merge…

nu merge pentru ca linkul duce la pagina de chat !?…conexiunea dsl la chat cu fonturi mari, iar ce de 56k la chat cu fonturi mici…care, bineinteles, nu pot fi deschise in media player….

asta apropos de ‘profesionalism’ :)…tot inainte!!

Andrei
    Member
    Napoleon9
    Member

Daca nici cu cateva ore inainte nu actualizeaza siteul, de ce mai ofera ‘programul’ inexact al transmisiunilor??

11:00 Jurnal TV
    11:45 Reportaj/ No Comment
    12:15 Sanatatea

multi
    Member

Cel mai mult mi-a placut galeria !
    De marcat au marcat Irimia , Mazilu si Maxim , toti in repriza a doua !

Radu Dobrin
    Member

galeria a fost extraordinara!…bravo baieti!!!

cameliu
    Member

Ai vazut meciul Radu? Cum, unde?

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

Ai vazut meciul Radu? Cum, unde?

m-am trezit cu noaptea in cap :) si m-am dus la un amic care are antena parabolica …galeria a facut toti banii!

cameliu
    Member

pai spune un pic, cum a fost,
    cum au jucat si mai ales cum au fost baietii in galerie!
    Eu am primit de la Razvan un sms cu autorii golurilor!

Radu Dobrin
    Member

pina in min 52 (cind electromagnetica a ramas in 10) a fost foarte echilibrat…ba chiar as putea sa spun ca ei au avut cele mai clare ocazii de gol…noi am dominat…dar nu cred ca am avut nici un sut pe poarta…

imediat dupa eliminare, nu au reusit sa se repozitioneze si bucur si irimia au facut o faza pe dreapta…bucur a luat cu el fundasul stinga de la electro si irimia a ramas singur lateral dreapta la aprox 7-8m de poarta si l-a executat pe portar pe coltul lung

din acel moment, gazdele au incercat sa iasa la joc…dar totul se oprea in galamaz sau lazar si irimia (toti excelenti azi). gigel scapa pe dreapta…il intoarce pe fundasul stinga (acelasi de la golul 1)…trimite in centru pentru mazilu….portarul plonjeaza si atinge mingea dar mazilu insista si inscrie

ultimul gol…contraatac (unul din multe altele dupa primul gol) maxim face o cursa pe stinga…paseaza la interceptie pentru gigel…singur pe centru..vrea sa plaseze mingea ‘dintr-o bucata’ de pe la 18-19m…portarul iesit la 16m respinge cu genunchiul in sus…mingea se indreapta spre maxim care din lobeaza (fara sa lase mingea sa cada jos) su latul in poarta goala…de pe la 18m lateral stinga

si cam asta a fost…sportiv comentariul lui dan petrescu care a spus exact ce a fost in teren….(electro a fost poate mai buna pina la eliminare)

Radu Dobrin
    Member

vazind meciul azi..ma tot intrebam de ce dan petrescu nu le spune sa joace mai repede…dintr-o bucata ….jucatorii se demarca bine tot timpul…dar jocul stagneaza pentru ca mijlocasii o ‘lalaie’….preiau prost..mai si dribleaza inutil…cind sint spatii mari peste tot si oameni liberi…

altfel..multe mingi pe sus de la fundasi la atacanti…noroc ca azi am jucat cu niste liliputani….(pina si gigel parea m. jordan pe linga ei)

in rest (nu pot sa o spun de prea putine ori) bravo galeriei!…comentatorul zicea ca ati fost 50-60…dar stadionul fiind mic si cu un fel de …hambar in loc de tribuna a 2:a, va auzeati mai ceva ca galeria de pe ghencea

v’am si vazut de citeva ori..ovidiu si razvan (pe ultimul rind sus :))

multi
    Member

N-am vazut mai nimic din prima repriza dar am inteles ca nu s-au intimplat prea multe pe teren. Oricum s-a terminat doar 0-0. Se putea vedea diferenta intre cele doua echipe dar pentru un sportist nu cred ca a fost suficient doar atit.
    In repriza a doua , min 53 , Irimia a fost lovit cu cotul in fata de un adversar care a fost eliminat – rosu direct.
    Imediat , in min 55 , la o deschidere in diagonala in careu Irimia preia de la coltul careului mic , ramine singur cu portarul si inscrie cu un sut puternic la coltul lung.
    Al doilea gol l-a marcat Mazilu dupa o patrundere “stil Bucur” a lui … Bucur pe parte dreapta , pina linga linia de fund , centrare in careul de 6 , portarul plonjeaza dar nu retine si Mazilu , inspirat prin zona (catre el se si ducea centrarea , preia cu spatele la poarta , se intoarce si marcheaza printr-un valmasag de fotbalisti din ambele tabere.
    Golul trei a fost cel mai frumos : Bucur la 16 metri primeste o pasa de pe dreapta , reia din prima spre portarul advers care iesise si a si respins mingea pina la Maxim , la 20 de metri de poarta ; lob al acestuia peste toata adunarea din careu si..3-0.
    Cit despre galerie … Nu s-a auzit decit glasul galeriei Sportului , aproape necontenit ! Inca o data felicitari !

cameliu
    Member

Pai felicitari galeriei! si felicitari si echipei!

adi
    Member

dar a meritat. gazdele au cazut la sfarsitul primei reprize, iar dupa eliminarea din repriza a doua, a jucat doar o echipa si am cantat doar noi.
    forca selecao.

@cameliu wrote:

Radule care-i site-u?
    http://www.realitateatv.ro la mine nu se incarca

nu este acesta sit-ul
    http://www.realitatea.tv

ultrasro
    Member

Am cantat cu spor mai ales pentru ca ne placea sa auzim ecoul specific arenei dinn strada Veseliei. In rest a fost super bine, un pic resimtita iesirea din schema a lui Paduret!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
  • The topic ‘20.09.2003 Electromagnetica – Sportul Studentesc 0-3(0-0)’ is closed to new replies.