20.09.2009 Farul Constanta – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 20.09.2009 Farul Constanta – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 6-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 20.09.2009, ora 11:00, stadion Gheorghe Hagi (Constanta).

dragos
    Member

X

Zibling
    Member

Sezonul la Marea Neagra este pe terminate. Cine vine sa vada pt ultima data marea in acest sezon? Eu si cu ultrasro suntem pe lista.

Sircoooooos! Ai revenit din concediu? We need you! :ymhug:

dragos
    Member

poate il vedem la tv.
    astazi am vazut prima repriza fc snagov – farul 0-1, insa nu m-au impresionat marinarii….doar mansour pe dreapta alearga de rupe; andone nu a facut nimic in prima parte.
    oricum, sper sa luam un punct in fata lui sumudica.

cameliu
    Member

Pe site-ul ferefist apare ca meciul se disputa duminica.
    Oare sa fie televizat?

La aceeasi ora duminica joaca si dinamu cu branesti…

MarcAntoniu
    Member

@dragos wrote:

oricum, sper sa luam un punct in fata lui sumudica.

Poate ca, cineva de la Sportul a urmarit atent jocul Farului !
    Sumudica inca se chinuie sa lege o echipa la Farul si ar fi pacat sa nu se profite de asta.
    Sa nu rateze prea multe ocazii si sper sa ia toate cele trei puncte de la rechini.

ovidiu
    Member

@cameliu wrote:

Pe site-ul ferefist apare ca meciul se disputa duminica.
    Oare sa fie televizat?

La aceeasi ora duminica joaca si dinamu cu branesti…

Azi dimineata (joi, 17.09.2009) am vazut jos in bara, la sport.ro ca ar televiza meciul, duminica de la 11.00.
    Dar … pana nu vad nu cred (a se vedea antecedentul cu Petrolul).

dinamu cu branesti e dat pe sportKlub, dar si sthoaia II joaca tot duminica la 11 la Rm. Sarat. Asa ca ramane de vazut. Oricum cei de la postul de televiziune amintit au o mare slabiciune pentru cele 2 echipe, sthoaia.

Una peste alta, televizat sau nu, sper intr-o continuare a bunelor rezultate ale echipei.

cameliu
    Member

FARUL CONSTANŢA 09:09 DIN CAUZA INCIDENTELOR PROVOCATE DE FANI
    Două meciuri fără spectatori

Comisia de Disciplină a FRF a decis să sancţioneze clubul Farul Constanţa în urma incidentelor provocate de suporterii săi la partida cu Delta Tulcea din Cupa României. Astfel, marinarii vor disputa următoarele două meciuri de pe teren propriu, cu Sportul Studenţesc şi Săgeata Stejaru, fără spectatori şi vor trebui să achite o amendă de 40000 de lei.

Farul nu se află la prima abatere de acest gen. Pentru incidentele provocate de fani la Brăneşti, echipa a fost nevoită, pentru a nu juca în faţa unor tribune goale, să dispute meciul cu Petrolul la Stejaru. Această decizie a conducerii clubului nu a fost deloc inspirată, pentru că în pauză suporterii au intrat în conflict cu jandarmii, iar în aceste condiţii fiind de aşteptat o nouă sancţiune.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Sezonul la Marea Neagra este pe terminate. Cine vine sa vada pt ultima data marea in acest sezon? Eu si cu ultrasro suntem pe lista.

Sircoooooos! Ai revenit din concediu? We need you! :ymhug:

Avand in vedere ca se joaca fara spectatori, cade excursia, nu?
    Sau vorbiti cu Sile sa va faca “oficiali”!

Din pacate, nu voi putea sa vizionez meciul la televizor,deoarece azi plec la tara la culesul viei si acolo nu avem cablu,implicit nici canalul sport.ro,dar am pe mobil internet si voi putea sa urmaresc evoluatia scorului pe un site cu live scores si din Liga a II-a.O sa le tin baietilor nostri pumnii stransi pentru victorie;confruntarea totusi e una destul de dificila chiar daca constantenii nu vor fi incurajati de proprii suporteri pe “Gheorghe Hagi”,asa ca nici un egal nu ar fi prea rau :) .

@ovidiu wrote:

dinamu cu branesti e dat pe sportKlub, dar si sthoaia II joaca tot duminica la 11 la Rm. Sarat. Asa ca ramane de vazut. Oricum cei de la postul de televiziune amintit au o mare slabiciune pentru cele 2 echipe, sthoaia.

Meciul Stelutei se joaca duminica incepand cu ora 13:00,iar daca zici ca meciul lui Dinamo II cu Branesti va fi transmis de sportklub, nu cred ca cei de la sport.ro vor mai avea motiv sa nu transmita meciul “studentilor”.

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca e mai bine ca se joaca fara spectatori, cel putin pentru jucatorii nostri. Pentru noi suporterii nu este OK, dar poate jucatorii se vor concentra mai mult daca nu au o galerie adversa incuranjand echipa Farul, si cine stie, poate castiga la Constanta.

ultrasro
    Member

Poate reusim sa stam langa Sile la oficiala, spunem ca suntem Posibilii sponsori din Noua Zeelanda!

ultrasro
    Member

FALSURI INCREDIBILE ALE COMISIILOR FRF

Anuntul publicat pe site-ul FRF in 16.09 (se poate verifica si aici pe forum ca asta a fost anuntul publicat)

Comisia de Disciplina un FRF o decis Să sancţioneze clubul Farul Constanţa În urma incidentelor provocate de suporterii săi la partida cu Delta Tulcea din Cupa României. Astfel, marinarii vor Disputa următoarele Două meciuri de pe teren propriu, cu Sportul Studenţesc şi Sageata Stejaru, fără Spectatori şi vor trebui sa achite o amenda de 40000 de lei.
    Initial

Anuntul existent acum pe site-ul FRF datat tot cu 16.09.

Clubul Farul Constaţa a fost sancţionat cu interzicerea dreptului de a organiza jocuri pe stadionul propriu pentru 2 jocuri şi cu o penalitate sportivă de 40.000 de lei, în urma incidentelor produse de proprii suporteri la jocul din deplasare cu Delta Tulcea, din faza a 5-a a Cupei României – Timişoreana

Anuntul facut de comisia de recurs elaborat in concordanta cu decizia masluita a comisiei de disciplina
    Întrunită vineri 18 septembrie 2009 la Casa Fotbalului, Comisia de Recurs a luat următoarea hotărâre :

Se admite recursul clubului CS FC Farul Constanţa şi se desfiinţează în totalitate hotărârea Comisiei de Disciplină a FRF din data de 16.09.2009. Se sancţionează clubul CS FC Farul Constanţa cu măsura organizării a două jocuri pe teren propriu fără spectatori, în urma incidentelor produse de suporterii proprii la jocul din deplasare cu Delta Tulcea, din faza a 5-a a Cupei României – Timişoreana

Spawn09
    Member

0-0 scorul la pauza cu o eliminare pentru sportul studentesc in min. 45
    nu vad prea bine finalul acestei partide….

cameliu
    Member

Pina la urma am pierdut meritat. De la bara lui Ferfelea din min. 47 numai ne-am aparat…
    A mai fost faza lui Ciupe din ultimul minut, prea putin ca sa speri la mai mult.
    Lotul e subtire… Nu avem atacanti.

Dar parca apararea n-a mai gafat chiar ca pe vremuri. Despre eliminare habar n-am… din transmisia sport.ro nu s-a vazut absolut nimic. Iar in prima repriza Farului i-a fost refuzat un penalty clar.

I-am vazut scurt la oficiala pe ultrasro si pe zibling.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.