20.10.2007 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 0-0

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 20.10.2007 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 0-0

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • Author
    CIPIKA
    Member

Nu am jucat rau avand in vedere ca Ciobi ne-a lasat in zece asa de devreme.Progresul a dominat dar daca eram un pic mai norocosi …dar sa nu maniem pe DUMNEZEU.Acum trebuie sa batem la Sacele ca sa nu ne indepartam prea mult de Otopeni ca de Brasov nu se mai pune problema sai ajungem

mkg
    Member

L-am urmarit pe Piticot azi desi nu tot meciul.Inca nesigur dar salvat azi de o aparare parca mai sigura decat pana acum .Pacat ca am jucat atat de devreme in 10 ( Ciobi in nota obisnuita adica frana ).rezultat echitabil .Astept sa vad echipa pregatita si in atac (adica in 11) Chiar nu este o tragedie un egal acasa cu Progresul in conditiile date. Cred ca suntem inca in carti . Astept rezultate vitejesti ! HAI SPORTUL STUDENTESC!!!

rapid19pancu
    Member

ce a facut contracandidata noastra CS OTOPENI ?

Ultras
    Member

@dragos wrote:

PS: optimistii de pe acest forum, ar trebui sa fie mai cumpatati !!!

Si pesimistii sa se mai abtina, pentru ca ne-am saturat de lamentarile lor…

cameliu
    Member

Ultrasro, voiai sa bati arbitra??? Dupa rosu, te-au filmat mult aia de la sport.ro… Parca voiai sa sari gardul…

Zibling
    Member

Da, era rau de tot ultrasro dupa faza respectiva, uitase ca am venit la meci sa incurajam echipa. S-a luat aiurea de doamna arbitru. Am inteles ca la tribuna 1 si la TV s-a vazut cotul aplicat de Ciobi. Pacat, ultrasro, eu ma dezic de comportamentul tau de azi. Nu ma asteptam! De fapt, ma asteptam, insa nu asa trebuie sa ne comportam ca suporteri. Si, ai dat tonul la magarii dupa aia.

Daca continuati in stilul asta, eu ma mut la tribuna 1 de unde am urmarit meciurile Sportului intre anii 1995-2003.

In rest, despre meci mai nimic. Un 0-0 sec.

Eu nu inteleg de ce l-ati aplaudat pe A.Stanga la final ca nu a facut nimic tot meciul, avea ochii numai in iarba, in loc sa-si urmareasca adversarii si sa se fereasca de ei. Cheliosul ala din apararea Progresului i-a suflat 3 mingi astazi. Apoi, singurii care au jucat ceva meciul asta au fost C.Gheorghe si Ferfelea, hai sa zicem si Patriche care a fost ceva mai sigur in interventii. Iar antrenorul nostru a gresit cu 2 mutari ciudate: i-a scos pe Postolache si D.Varga iar echipa noastra a jucat cu o jumatate de extrema din acel moment (C.Gheorghe), cealalta extrema devenind L.Cazan, in spatele caruia a intrat Dedu. Eu zic ca Dedu este mai rapid decat L.Cazan, de fapt acesta nici nu a fost rapid azi, ci s-a vazut ca nu este locul lui acolo in teren. Ah, si era sa nu-l recunosc azi pe Marius Oae – a facut o ceafa groasa, si daca nu e din motive medicale (Doamne fereste!) atunci nu e de bine pt el. De ce nu joaca din nou ca mijlocas central nu stiu, are gabarit la fel de mare ca al lui Nicola acum. Ca fundas lateral, mi-a mancat zilele sezonului asta Oae 😥

ultrasro
    Member

In conditiile provocate de eliminarea lui Ciobi (corecta dar provocata de un avantaj dat cu tigaia de madam piranda) eu consider ca echipa si-a schimbat tactica din mers pentru a nu pierde meciul cu bancarii (care au fost nasii nostri de multe ori). Am vazut angajament in teren dar au lipsit sclipiile lui Balan si Curelea in atac. Au fost cateva decizii idioate ale arbitrilor azi care m-au urcat pe gard si pe ansamblu pot sa spun ca cioara vopsita de la centru si-a meritat scandarile, chiar avea o figura dubioasa individa.

cameliu
    Member

in sezonul cu retrogradarea intradevar ne-au fost nasi… 2 infrangeri… fara alea am fi fost campioni si retrogradati in B…

mkg
    Member

De la televizor vazut…. arbitrajul a fost impecabil ~! imi pare rau sa o recunosc deoarece consider ca locul femeilor nu este in mijlocul unui joc barbatesc.
    Echipa nu s-a vazut deloc in atac astazi datorita calitatii adversarului dar mai ales a inconstientei “capiitanului de echipa ” (halal exemplu la experienta lui)
    Meciul era la inceput si indiferent de sicanele suportate ,avea timp sa le intoarca spre sfarsitul lui..Pacat ca si-a dat seama abia dupa ce a iesit pe margine ! Nu va mai luati degeaba de arbitrii cand deocamdata problema e la noi . In rest capul sus ,pieptul inainte campionatul se joaca !
    Astept de la Ciubotariu sa isi rascumpere prin goluri decisive greseala de astazi
    Desi sunt deceptionat de jocul lui ,cred inca in viteza si imaginatia sa. Locul lui este mult mai bun in fata decat ce juca inainte la noi adica fundas lateral .
    PUTEM MAI MULT !!! DOMNILOR JUCATORI ARATATI-O!!!

07Ex
    Keymaster

Sportul – Progresul 0-0 Vai si amar

Dezolant: Cele doua echipe au oferit un spectacol jalnic

Foste componente ale Ligii I, Sportul si Progresul nu s-au ridicat nici pe departe la ce însemnau ele odata.
    Meciul de sâmbătă a fost anost, cu extrem de putine ocazii de poarta, iar rezultatul de egalitate îi multumeste într-o oarecare masura pe “studenti”, dat fiind faptul ca au evoluat o ora cu un jucator în minus în urma eliminarii capitanului Cristi Ciubotariu. “Sunt multumit ca nu am luat gol”, a spus noul antrenor din Regie, Marian Mihail. Culmea, în ultimele minute ale partidei, Stânga putea da chiar lovitura de gratie, dar a fost deposedat în extremis de Oprsal.

De partea cealalta, tehnicianul Dennis Serban era negru de suparare pe echipa, dupa meci certându-si asupru elevii: “Sunteti o echipa de râsi”. Nu-i mai putin adevarat ca în minutul 20, arbitrul Teodora Albon a fluierat eronat fault la duelul I. Savu – Oae, primul marcând, dar dupa ce jocul fusese întrerupt. In rest, seceta totala. (ProSport)

ultrasro
    Member

Daca arbitrajul ciorii vopsite a fost impecabil atunci chiar ca s-a intors lumea cu curul in sus:(

sircos
    Member

@mkg wrote:

Echipa nu s-a vazut deloc in atac astazi datorita calitatii adversarului dar mai ales a inconstientei “capitanului de echipa”

astazi au fost 3 capitani de echipa: ciobi, varga, secareanu … loool 😆

stefan
    Member

@ultrasro wrote:

Daca arbitrajul ciorii vopsite a fost impecabil atunci chiar ca s-a intors lumea cu curul in sus:(

Nu a fost impecabil, tusierul de pe partea cu tr. I a fost chiar mai dezastruos. Insa voi ati cam sarit calul la galerie, mai ales ca si daca eram in 11, tot scorul asta era.

oricum facem progrese…e important sa ramanem neinvinsi cat mai mult…………P.S ..zibling a batut liverpool :d/

N-am vazut ce a facut ciobi ca eram destul de departe dar sunt multumit ca l-a dat afara ca de cateva meciuri ma exaspereaza prin atitudinea lui in teren, adica mai exact lipsa acesteia. Ceea ce joaca el in 6 luni de antrenament pot sa fac si eu, nu cred ca e asa de greu sa te plimbi pe teren si sa mai faci doua sprinturi din juma in jumate de ora. Cel putin doua meciuri am scapat de el si eu cred ca e mai bine, oricum eu zic ca aveam nevoie ca el sa iasa si baieti sa dea un pic de greu ca sa se trezeasca. Eram sigur ca nu o sa pierdem chiar daca jucam cu un om mai putin , dar nici nu mai aveam sanse sa castigam. Una peste alta eu zic ca urmatoarele doua meciuri vor fi victorii lejere, dupa s-ar putea sa reintre ciobi si iar o sa dam de greu 😥 .

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.