20.10.2007 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 0-0

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 20.10.2007 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 0-0

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • Author
    gmpredut
    Member

Liga a-IIa, etapa X: Sportul – Progresul 0-0/ Egal care nu convine nimănui

Sportul Studenţesc a terminat la egalitate 0-0 cu echipa bancară, niciuna din echipe nefiind mulţumită

Meciul a fost încă de la început unul echilibrat, niciuna dintre echipe neavând o ocazie clară în primele minute.În jurul minutului 25, căpitanul Sportului Studenţesc, numărul 25.Ciobotariu Cristian a fost eliminat datorită lovirii violente cu cotul în faţa jucătorului bancar Daniel Ghindeanu.Deşi se părea că după această eliminare bancarii vor domina meciul nu a fost deloc aşa.Meciul a continuat până la final cu ocazii neclare de gol, în ambele părţi.
    Arbitra Teodora Albon din Cluj a făcut multe greşeli, influenţând pe alocuri meciul.

Iată jucătorii care au evoluat azi:
    Sportul Studenţesc – 12.Nicolescu Vladimir – 17.Oae Marius, 24.Patriche Nichita, 23.Secăreanu Constantin, 4.Cazan Cecian, 13.Ghinga Sebastian, 21.Vasile Nicola, 14.Ferfelea Viorel, 25.Ciubotariu Cristian (cpt.), 20.Varga Dacian. Rezerve: 1.Popescu Andrei – 5.Constantin Daniec, 3.Dedu Adrian, 18.Stângă Andrei, 16.Cungu Andrei, 2.Pintică Dănuţ, 11.Gheorghe Constantin.

Progresul Bucureşti – 23.Munteanu Cristian – 6.Ghindeanu Daniel, 3.Şomcherichi Dănuţ, 32.Oprsal Radek, 13.Liviu Rusu, 24.Lircă Codruţ, 29.Costin Raul, 28.Binaware Williams, 14.Neagu George, 15.Savu Ionuţ, 11.Cursaru Cătălin(cpt.). Rezerve: 1.Marinescu Cristian, 17.Cucu Costin, 19.Drăgan Claudiu, 9.Borbely Csaba, 8.Pelecaci Florin, 4.Nedelcu Nicuşor, 20. Marcu Alin.

Galerie foto de la meci:

Interviuri de după meci:
    Dennis Şerban
    http://www.dailymotion.com/video/x39a1o_interviu-dupa-meciul-sportul-studen_shortfilms

Cristian Munteanu
    http://www.dailymotion.com/video/x39aar_interviu-dupa-meciul-sportul-studen_shortfilms

http://www.fcprogresul.ro

dragos
    Member

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

PS: optimistii de pe acest forum, ar trebui sa fie mai cumpatati !!!

Si pesimistii sa se mai abtina, pentru ca ne-am saturat de lamentarile lor…

se vede ca, nu ai inteles nimik.
    oricum este treaba ta.
    atata timp cat aceasta este menirea acestui forum, imi voi spune parerea fara rezerve, realist.

te las pe tine sa fii optimistul incurabil, insa fii atent, ca si anu’ trecut ai fost la fel, fara sa observi ca echipa era bolnava………asadar, atentie!!!

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Da, era rau de tot ultrasro dupa faza respectiva, uitase ca am venit la meci sa incurajam echipa. S-a luat aiurea de doamna arbitru. Am inteles ca la tribuna 1 si la TV s-a vazut cotul aplicat de Ciobi. Pacat, ultrasro, eu ma dezic de comportamentul tau de azi. Nu ma asteptam! De fapt, ma asteptam, insa nu asa trebuie sa ne comportam ca suporteri. Si, ai dat tonul la magarii dupa aia.

Daca continuati in stilul asta, eu ma mut la tribuna 1 de unde am urmarit meciurile Sportului intre anii 1995-2003.

camerele de luat vederi au insistat pe ovidiu……..ovidiu trebuie sa fii mai cumpatat………emotiile si nervii te pot impinge la lucruri (gesturi, cuvinte) pe care ulterior ai putea sa le regreti……dar ce folos, dupa.
    fii un suporter fair.

Zibling
    Member

Ce intelegi tu, Dragos, prin a fi un suporter fair?

Ah, si hai sa nu incepem un mini-razboi cu fam.Alboiu, ca pana una-alta ei sunt “sufletul” peluzei unde sta galeria noastra. Sa nu uitam ca mocirla in care am ajuns acum nu este cauzata exclusiv de arbitri, FRF, LPF sau alti factori externi clubului nostru.

Tragand linie, eu sunt trist ca dupa orice alt meci jucat in compania formatiei Progresul (National), meciuri care parca imi reduc la zero moralul de fiecare data. Ei sunt nasii nostri, meciurile disputate in compania lor sunt numai pe vreme mohorata si cu rezultate neplacute pt Sportul.

P.S.: Multumim suporterului progresist pt link-urile si fotografiile postate. Iata ca se poate si asa din partea unora din adversarii nostri.

adi
    Member

Ma surprinde diversitatea de opinii vizavi de meciul de sambata. Eu am vazut ca ai nostri au aratat ca vor mai mult, punand presiune pe adversari in special in repriza secunda, chiar cu un om in minus. Din punctul asta de vedere, mi-a placut, chiar daca nu le-a iesit mult.
    Stanga a avut cateva momente bune, ajutat de gabarit dar si de viteza (aici m-a surprins!!!); l-a transformat in erou pe fundasul advers, tavalit bine de cateva ori.
    In atac e o situatie interesanta, data de concurenta : Costin Gheorghe este in forma, Varga ar trebui sa fie titular datorita experientei si talentului, Stanga are avantajul staturii, iar Ciobi mi se pare cel mai slab plasat pentru a fi titular; ma intreb ce se va intampla dupa revenirea lui Curele, oare vom trece la o formula cu 3 sau 4 atacanti ???
    Nu stiu cat de mult se simte acum influenta lui Mihail Marian in jocul echipei, dar zic ca merita sa mai asteptam.
    PS: am fost la meci impreuna cu un coleg de serviciu, coleg care este cetatean turc si care este suporter Besiktas. Tatal lui este presedintele Asociatiei Suporterilor Besiktas din Romania, si ma gandeam ca am putea face ceva impreuna. E posibil ca in curand sa ne intalnim si sa discutam.

Zibling
    Member

Ne infratim cu alb-negrii din Turcia? 8)

adi
    Member

Evet, adica da. :)

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu stiu dece unii se plang dupa rezultatul de astazi. Sa nu uitam ca in urma cu o luna pierdeam in cupa de la o divizionara C iar acum de bine de rau am facut egal cu o fosta divizionara A.

Eu as fi de parere sa-l lasam pe Kuki sa-si vada de antrenorat si sunt sigur ca in cateva saptamani ne va arata ce stie iar echipa va incepe iar sa joace la valoarea ei de alta data.

Cat despre eliminarea lui Ciobi, nu pot decat sa fiu fericit ca nu va juca urmatoarele doua meciuri. 😆

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Ne infratim cu alb-negrii din Turcia? 8)

EVET! Aferim, Adi. In ce priveste meciul, ce sa mai comentez? Pana la a ne vaita de arbitraj, sa multumim asistentului din stanga noastra ca a semnalizat fault cand a trebuit, ca de jucat oricum am jucat… o sarba, o hora, un sirtaki, dar numai fotbal nu.

mkg
    Member

Cand am comentat arbitrajul ca impecabil tocmai la acel duel in careul nostru ma gandeam cand nu mi s-a parut nici urma de fault (poate la baschet intr-un angajament sub cos sa se fi dat fault in atac dar nici atunci caci faultul se da mai repede in aparare decat in atac) Oricum bine ca se mai greseste si in favoarea noastra ca pana acum au tras astia din federatie si liga din toate pozitiile in noi.
    Ma bucur ca nu sunt singurul care gandeste ca locul arbitrelor este in campionatul feminin nu de alta dar cine stie peste un an doi ne trezim si cu jucatoare in teren nu numai cu arbitre.
    Nu sunt misogin si recunosc valoarea femeilor dar sunt locuri unde chiar nu isi au rostul
    Astept cu nerabdare rezultatul de la Sacele fiindca astept revirimentul echipei si cred ca ne-ar mai trebui un varf in lot (unul bun nu unul de forma )In trecut in spatele lui Dinita era Gigel Bucur apoi in spatele lui Gigel Bucur era Mazilu, apoi in spatele lui Mazilu era Curelea ,acum in spatele lui Curelea sa fie cine??

07Ex
    Keymaster

@mkg wrote:

In trecut in spatele lui Dinita era Gigel Bucur apoi in spatele lui Gigel Bucur era Mazilu, apoi in spatele lui Mazilu era Curelea ,acum in spatele lui Curelea sa fie cine??

Ciobi!!! 😆

… vai de noi :?

mie mi se pare ca merge mai bne echipa cu kuki decat cu badescu..

Zibling
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

mie mi se pare ca merge mai bne echipa cu kuki decat cu badescu..

Ai rabdare, nu te arunca in astfel de prognoze inca. Desi, sincer… cele 2 anti-tactici ale lui Edi Badescu nu cred ca vor mai fi folosite niciodata de un antrenor sanatos la cap (acel 2-4-4 cu 4 atacanti si acel 4-3-3 fara extreme).

ionut.ro
    Member

Sincer arbitrajul mi s-a parut super corect – si eliminarea lui Ciobotariu si fault in atac la golul lor anulat. A fost o faza in r2 cant Stanga scapase spre poarta dupa un duel umar la umar (de fapt sold le umar) cu un fundas advers care a cazut – acolo nu mi s-a parut fault si o faza in careul nostru cand Niculescu a iesit pe sub minge talonat de un adversar si s-a dat fault la portar desi oaspetii ratasera continuarea fazei – nici aici nu mi s-a parut fault. In rest cauza pt rezultatul de sambata trebuie s-o cautam la noi in echipa (sau in conducere). Gestul lui Ciobotariu e incalificabil, dar de fapt pe el il cam caracterizeaza (nu stiu pe ce criterii a ajuns capitan dar este o rusine pt blazonul clubului), iar la constructie suferim de f. multe meciuri pt ca nu mai avem jucatori de creatie care sa “inventeze” pase, driblinguri, etc… (cu exceptia lui Ferfelea, uneori). Nici pana la eliminarea lui Ciobotariu nu avusesem vreo faza de poarta si cele care au aparut spre sfarsitul meciului s-au datorat urcarii fundasilor adversi in ofensiva…
    Remarc insa jocul bun facut in defensiva, chiar daca si cu noroc in cateva faze, oricum jucatorii (cei 10) au alergat, au pus osul si au reusit sa salveze un punct in fata unei echipe ce a parut tot meciul mai buna decat a noastra. Sunt de acord cu delaratia de dupa meci a lui M.Marian – se bucura ca n-am primit gol – Daca nu mai avem mari valori in echipa (multumim Siman !!!!!!!!!!) putem obtine unele rezultate bune prin determinare si seriozitate – iar aceste lucruri le-am simtit sambata din partea echipei – dar oricum pt promovare trebuie mult mai mult….

Zibling
    Member

Care promovare? Cu echipa asta? No way. As vrea eu, dar sunt constient ca nu e posibil in momentul de fata. 😥

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.