20.10.2012 Sportul Studentesc – Sageata Navodari 4-1(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 20.10.2012 Sportul Studentesc – Sageata Navodari 4-1(3-1)

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    ngm
    Member

sustinatori 8, spoectatori aprox. 40 ( incluzind pe siman si cei 3 copii )
    totul gratis. fara control la poarta
    copii de mingi de la astra. la antidoping sportul a dat 30 beri la cutie jucatorilor.
    toalete extem de curate, apa la tisnitori , soare din min. 30. arbitrul mediocru.

Zibling
    Member

@ngm wrote:

copii de mingi de la astra. la antidoping sportul a dat 30 beri la cutie jucatorilor.
    toalete extem de curate, apa la tisnitori , soare din min. 30. arbitrul mediocru.

LOL. Ce prezentare lapidara! =))

Felicitari celor care au facut deplasarea! As fi venit si eu dar eram la Piatra Neamt impreuna cu niste prieteni.

ovidiu
    Member

@ngm wrote:

Scurt si cuprinzator [-(
    2 – 3 vorbe despre meci? Ceva reactii ale lui Simanu ?

Exista ceva sanse de revenire in Regie :-? ?

ultrasro
    Member

Luni, 22 Octombrie 2012
    Fotbal / Liga a II-a, Seria 1, etapa a 8-a: SPORTUL STUDENŢESC BUCUREŞTI – SĂGEATA NĂVODARI 4-1

Primul eşec al sezonului pentru SăgeataIonuţ COMAN (ionut.coman@telegrafonline.ro)

Venită după trei săptămâni fără meciuri oficiale, Săgeata Năvodari a înregistrat sâmbătă prima înfrângere din actualul sezon al Ligii a II-a la fotbal, fiind învinsă fără drept de apel, scor 4-1, de liderul Seriei 1, Sportul Studenţesc Bucureşti, în etapa a 8-a. Năvodărenii au început întâlnirea cu stângul şi Curelea a deschis scorul în min. 3, când a reluat mingea din careu, după centrarea lui Beţa. Oaspeţii au echilibrat disputa şi au egalat în min. 25, V. Apostol trimiţând cu capul din mijlocul careului, la un corner executat de Vezan. Bucuria a durat însă doar două minute, Curelea readucându-i pe studenţi în avantaj cu o lovitură de cap din 6 m Scorul primei reprize a fost stabilit de acelaşi Curelea, în min. 45, atacantul gazdelor reluând cu capul la colţul lung centrarea lui Ferfelea. După pauză, nervii au cedat în tabăra năvodărenilor şi Diaby a fost eliminat pentru un fault dur asupra unui adversar. Pe final, în min. 86, Săgeata a mai încasat un gol, Şerban trimiţând puternic balonul, de la 20 m, la colţul lung, fără speranţe pentru Gordin.
    „A fost un meci în care a trebuit să schimbăm tactica încă din start, pentru că am primit rapid gol, în urma unui marcaj defectuos. Am echilibrat apoi jocul, am egalat, însă am luat din nou gol după două minute. Mai mult, înainte de pauză au mai luat un gol, de la acelaşi Curelea, un atacant foarte valoros, pe care nu am reuşit să-l anihilăm, deşi am luat măsuri speciale şi a fost desemnat un jucător să-l marcheze. După pauză a intervenit şi eliminarea lui Diaby şi totul s-a terminat. Am primit goluri în momente importante ale meciului, dar calitatea jucătorilor de la Sportul este net superioară echipei noastre”, a spus după joc antrenorul Aurel Şunda. Pentru Săgeata au evoluat: Gordin – Goşa, Tudorache, Sg. Bar, Cheţan – Diaby, V. Apostol, Şicu (46 Jianu), Vezan, Tigoianu (46 B. Oprea) – D. Zaharia (70 Muscă).

PS: Jucatorii Sportului vad ca nu sunt mentionati!!!

sircos
    Member

pai daca e articol cu si despre sageata, ce-ai vrea ?

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.