20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 84 total)
  • Author

MECI “CU PORŢILE ÎNCHISE”: ……

Etapa 13 / 20 noiembrie / Steaua – Sportul

Va solicit parerea :
    Este normal (si legal ? …drepturile omului, etc….) ca, eu si fiica mea de 8 ani, suporteri normali si civilizati ai echipei Sportul Studentesc sa fim privati de a viziona jocul echipei favorite, doar pentru ca niste tembeli au rupt si au aruncat nu stiu ce, pe nu stiu care stadion…. ?

Blue Eyes
    Member

Daca suporterii normali nu fac nimik pentru a-i oprii pe cei care se dau in spectacol ….ASTA ESTE !
    ESTE NORMAL SA JUCAM FARA SPECTATORI !!!!!
    Ce se intampla la meciul cu Rapid daca nu aveam garduri ? Ar fi iesit un macel acolo….O bataie generala…..Direct pe teren…..
    Ar trebui dati afara din galerie cei care au facut ce au facut la meciul cu Rapidul. Si rapidistii ar trebui sa faca tot asta….
    Daca NU facem curatenie – noi, suporterii obisnuiti sa-si incurajeze echipa si atat – ne meritam soarta.Putem sa stam linistiti si sa ne uitam la televizor ….

Concret: Ce putem face noi, suporterii Sportului ca sa putem intra pe Ghencea la meciul Steaua Sportul ?
    Idei:
    – Sa facem cerere oficiala, noi suporterii, catre cine trebuie…(FRF, Liga, mass-media, Club Sportul, Basescu..etc.),
    – Facem sesizare si la UEFA, FIFA, Organizatia ….. drepturile omului, la UE , la Congresul SUA…. la Ministerul X…
    – Trebuie sa citim intai legile, statutele, etc……!
    Nu glumesc!
    Daca nu obtinem accesul in stadion, macar stie lumea de noi, si de Sportul, cat este de iubita…!
    !!! …am senzatia ca nu suntem in stare sa ne organizam si sa facem ceva.. este cineva de alta parere?
    Este cineva care sa aiba DORINTA SA FACA ceva in acest sens?

Radu Dobrin
    Member

bun venit printre noi, B&W!

ashone
    Member

@Blue Eyes wrote:

Daca suporterii normali nu fac nimik pentru a-i oprii pe cei care se dau in spectacol ….ASTA ESTE !
    Ce se intampla la meciul cu Rapid daca nu aveam garduri ? Ar fi iesit un macel acolo….O bataie generala…..Direct pe teren…..
    Ar trebui dati afara din galerie cei care au facut ce au facut la meciul cu Rapidul. Si rapidistii ar trebui sa faca tot asta….
    Daca NU facem curatenie – noi, suporterii obisnuiti sa-si incurajeze echipa si atat – ne meritam soarta.Putem sa stam linistiti si sa ne uitam la televizor ….

LA CARE MECI CU RAPIDU NU AVEAM GARDURI? FII MAI EXPLICIT… IN REGIE NU SINT GARDURI,IAR CIND AM MERS IN GIULESTI AVEAU EI GARDURILE LOR SI DIN CITE STIU EU DIN 76 GALERIA SPORTULUI NU A SARIT LA BATAIE NICIODATA.DECI NU AVEA CE MACEL SA IASA…….AICI M-AI PIERDUT……MACEL? CINE CU CINE SI MAI ALES CIND? ZI O DATA CONCRETA CEVA…….

07Ex
    Keymaster

Cred ca Blue Eyes se referea la meciul Rapid – Steaua, meci la care a iesit cu bataie si la care daca nu existau garduri s-ar fi batut lumea pe teren.

In privinta topicului initiat de black@white1916, eu sunt de acord, nu vad dece avem noi suporterii Sportului de suferit. Nu stiu ce scrie la lege, dar daca cei de la Steaua au fost sanctionati si trebuie sa joace cu portile inchise atunci banuiesc ca accesul la stadion este interzis si echipei oaspete, cea care nu a fost penalizata, nu numai gazdelor.

Nu m-am gandit niciodata din punct de vedere al suporterilor care nu au nici o vina, cum suntem noi, si dece avem noi de suferit din cauza unor imbecili, dar iti inteleg punctul de vedere. Banuiesc ca ar trebui intrebat la LPF sau FRF care este legea si dece nu avem noi suporterii echipei care nu a fost sanctionate accesul pe stadion. Dar de aici si pana a implica drepturile omului sau UE sau Congresul SUA mi se pare prea mult. 😆 Hai sa fim seriosi, ce legatura are UE sau Congresul SUA cu accesul suporterilor Sportului in Ghencea? 🙄

Blue Eyes
    Member

Pai sa facem o scrisoare catre LPF …:)
    Dar daca intr-un final reusim sa intram pe stadion (noi, toti cei trei suporteri :P) ce rezolvam ?
    Pentru 3 oameni nuj daca are rost sa ne agitam atat……:(

ultrasro
    Member

@Blue Eyes wrote:

noi, toti cei trei suporteri :P) ce rezolvam ?

Serios? Si eu care credeam ca am plecat de acasa sambata la 5 dimineata ca sa ajung la Iasi cu trenul intercity abia la 14.36 😯 si sa ma intorc in Bucuresti (de fapt in Regie a fost punctul final al expeditiei) imediat dupa meci cu autocarul echipei impreuna cu Zibling cam in jurul orei 23. Al treilea om specificat de ziare nu era erai tu :)) pentru ca din cate stiu nu ai 20 de ani si nu locuiesti in Iasi si nici nu te cheama Vlad 😉

mihada
    Member

@ultrasro wrote:

@Blue Eyes wrote:

noi, toti cei trei suporteri :P) ce rezolvam ?

Serios? Si eu care credeam ca am plecat de acasa sambata la 5 dimineata ca sa ajung la Iasi cu trenul intercity abia la 14.36 😯 si sa ma intorc in Bucuresti (de fapt in Regie a fost punctul final al expeditiei) imediat dupa meci cu autocarul echipei impreuna cu Zibling cam in jurul orei 23. Al treilea om specificat de ziare nu era erai tu :)) pentru ca din cate stiu nu ai 20 de ani si nu locuiesti in Iasi si nici nu te cheama Vlad 😉

Daca ai sti cit regret ca nu sunt in Iasi si nu am facut galerie cu voi, ca anul trecut. Trei adulti si un copil paziti stasnic de jandarmi…. Lasa ca ne vedem la anul in Iasi.

mihada
    Member

Am si eu o intrebare. Cum se va face diferenta la intrarea pe stadion intre suporteii stelisti si studenti? Te intreaba cu cine tii? Si daca zice ala: “Nu te cred! Nu intri!” Tu zici “Ba da!” si va certati acolo? E o utopie sa intre numai o galerie.

mihada
    Member

@Blue Eyes wrote:

Mi se pare a nu fi treaba noastra a suporterilor/spectatorilor sa ii desparti/linistesti pe cei care se bat in tribune. Exista organe ale statului platite si pregatite pentru asta. Mai ales pentru prevenirea lor. Cei responsabili de acolo ar trebui penalizati.

ashone
    Member

@97SiR wrote:

Cred ca Blue Eyes se referea la meciul Rapid – Steaua, meci la care a iesit cu bataie si la care daca nu existau garduri s-ar fi batut lumea pe teren.

In privinta topicului initiat de black@white1916, eu sunt de acord, nu vad dece avem noi suporterii Sportului de suferit. Nu stiu ce scrie la lege, dar daca cei de la Steaua au fost sanctionati si trebuie sa joace cu portile inchise atunci banuiesc ca accesul la stadion este interzis si echipei oaspete, cea care nu a fost penalizata, nu numai gazdelor.

Nu m-am gandit niciodata din punct de vedere al suporterilor care nu au nici o vina, cum suntem noi, si dece avem noi de suferit din cauza unor imbecili, dar iti inteleg punctul de vedere. Banuiesc ca ar trebui intrebat la LPF sau FRF care este legea si dece nu avem noi suporterii echipei care nu a fost sanctionate accesul pe stadion. Dar de aici si pana a implica drepturile omului sau UE sau Congresul SUA mi se pare prea mult. 😆 Hai sa fim seriosi, ce legatura are UE sau Congresul SUA cu accesul suporterilor Sportului in Ghencea? 🙄

SI CE MA INTERESEAZA PE MINE DE RAPID SI STEAUA? POT SA-SI IA GITURILE CU CUTITE,CE TREABA ARE TOPICU ASTA CU CE A FOST ACOLO? BLUAIZ ASTA NU TINE CU SPORTUL SIGUR SI FACE MISTO PE AICI……AUZI,GARDURI IN GIULESTI PE TOPICUL SPORTULUI STUDENTESC……..LASA-I SA SE INCAIERE PINA SE AJUNGE LA MORTI,RANITI GRAV SI ASA MAI DEPARTE……AICI SE VORBESTE DESPRE SPORTUL STUDENTESC NU DESPRE ALTE ECHIPE!!!!! CA NU MERGEM IN GHENCEA E UNA SI GARDURILE DE PE GIULESTI E ALTA!!!!!!! APROPO BLUAIZ SA-TI DAM O MEDALIE CA ESTI AL TREILEA SUPORTER…..VINO IN PELUZA SA-MI DAI UN AUTOGRAF! OVIDIULE AI RACIT? DACA NU LE AI CU TZUICA FIARTA CE SA-TI FAC 😆 😆 😆 PHIII, NU-MI IESE DIN CAP CHESTIA ASTA STIMATE 97SiR AUZI,GARDURI IN GIULESTI….PE TOPICUL NOSTRU. CE NAIBA MA?

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

@97SiR wrote:

PHIII, NU-MI IESE DIN CAP CHESTIA ASTA STIMATE 97SiR AUZI,GARDURI IN GIULESTI….PE TOPICUL NOSTRU. CE NAIBA MA?

Ashule, inteleg ce spui, insa black@white1916 se referea la faptul ca datorita bataii din Giulesti (cu sau fara garduri) noi spectatorii Sportului vom avea de suferit si nu vom putea merge in Ghencea la meci. Eu zic ca asta ne implica si pe noi nu?

ultrasro
    Member

Blue Eyes minimizeaza in mod voit si exagerat dreptul nostru constitutional, invocat si de B&W, de a putea viziona meciul cu Steaua la fata locului, si ca nu este normal sa fim pedepsiti si noi suporterii nevinovati ai Sportului Studentesc.
    De exemplu la meciul Rapidului din Olanda cu Feyenord vreo 5-6 suporteri ai formatiei pline de funingine in frunte cu “gigi the corsican” au fost bagati in stadion ca parte a delegatiei oficiale si s-au manifestat zgomotos in timpul meciului.

Blue Eyes
    Member

Poate am gresit cand am spus “noi, cei trei suporteri” .
    N-am spus si nici nu voi spune ca am fost in galerie la meciul din Iasi !
    Am vrut sa-mi exprim doar regretul ca vin prea putini suporteri la meciurile echipe noastre de suflet.Poate am fost ironic….Sigur am fost ironic….:)
    Nu minimizez nici un drept de a incuraja echipa la meciul cu Steaua . Avem dreptul sa ne incurajam echipa , avem dreptul sa facem o cerere…ESTE DREPTUL NOSTRU SI NU IL POATE lua NiMENI…

Dar cred ca ar trebui in primul rand sa facem ceva sa creasca numarul spectatorilor….Sa avem un stadion plin macar pe jumatate la fiecare meci :)….Iar in deplasari sa avem macar cateva sute….
    Dar astea probabil ca sunt doar vise….

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 84 total)
  • The topic ‘20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)’ is closed to new replies.